بیگ بلو باتن چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟ و چه امکاناتی دارد؟

BigBlueButton بیگ بلو باتن یک پلتفرم آموزش کاملا متن باز است، که توسط جمعی از توسعه دهندگان مشتاق به کمک برای بهبود یادگیری آنلاین ایجاد شده است. بیگ بلو باتن چیست؟ یک سیستم کنفرانس وب متن باز برای یادگیری آنلاین است. هدف از این پروژه فراهم کردن دانش آموزان از راه دور یک تجربه یادگیری آنلاین با کیفیت بالا است.

حتما بخوانید: مقایسه ادوبی کانکت و بیگ بلو باتن

 

اساس بیگ بلو باتن بر پایه پلتفرم متن باز بیگ بلو باتن می باشد، که در یک دانشگاه شروع شده است و توسط گروهی از توسعه دهندگان نرم افزار بسیار مصمم ایجاد شد، که به مزایای اجتماعی پروژه و فرصت های کارآفرینی آن کاملاً اعتقاد داشته اند. شروع یک پروژه متن باز آسان است: برای ایجاد یک حساب GitHub حدود پنج دقیقه زمان می برد. ساختن یک پروژه متن باز موفقیت آمیز که یادگیری همزمان را با چالش های پیچیده حل می کند ، با این حال کمی بیشتر طول می کشد.

از سال ۲۰۰۷ تاکنون گروه اصلی متعهدانی در BigBlueButton مشغول به کار بودند، که تاکنون بیش از ده ها نسخه از محصول اصلی منتشر شده است. برای هر نسخه، آنها درگیر ایجاد ویژگی های جدید، تغییر کد، پشتیبانی از سیستم، آزمایش و مستندسازی بودند.

آنها اعتقاد دارند که تمرکز برای موفقیت هر پروژه متن باز اهمیت دارد، و در یک بازار متمرکز هستند به نام یادگیری آنلاین. اگر شما یک موسسه ( آموزشی یا تجاری ) هستید که می خواهید به دانشجویان خود در یک محیط هماهنگ آموزش دهید، ما این پلتفرم را به شما پیشنهاد می دهیم.

اما آنچه مهم می باشد این است که با توجه به متن باز بودن این سیستم توسط تیم فنی کارینوتک تغییراتی در سیستم عامل و سرویس های آن داده شده است که بتوان از امکانات آن به نحوه موثر و باکیفیت تصویر و صدای بسیار مناسب بهره برد.

بیگ بلو باتن چیست؟ و چه امکاناتی دارد؟

حتما بخوانید: آموزش استفاده از پرتال اختصاصی کارینوتک 

امکانات بیگ بلو باتن

 • ابزار مناسب برای معلمان

آیا به دنبال یک راه حل حرفه ای برای آموزش آنلاین دانش آموزان از راه دور هستید؟ BigBlueButton شما را قادر می سازد صوت ، اسلایدها ، گپ ، ویدئو و صفحه دسک تاپ خود را با دانش آموزان به اشتراک بگذارید. امکان نظرسنجی داخلی باعث می شود که دانش آموزان درگیر محیط آموزش شوند و ضبط سخنرانی های شما به این معنی است که می توانید آنها را برای بررسی بعدی در دسترس قرار دهید.

 • تخته سفید زنده برای مجری ها و گروه ها

هنگام استفاده از ابزار تخته سفید در BigBlueButton، حاشیه نویسی به صورت خودکار در زمان واقعی به دانش آموزان نمایش داده می شود. ارائه دهندگان همچنین توانایی بزرگنمایی ، برجسته سازی ، ترسیم و نوشتن بر روی پرزنتیشن ها را دارند که این امکانات برای شرکت کنندگان امتیاز مناسبی می باشد.

 • اشتراک گذاری وب به صورت همگانی

هیچ محدودیتی در تعداد وب کم هایی که می توانید در یک جلسه به اشتراک بگذارید ( فقط با پهنای باند محدود است ) وجود ندارد. در اینجا مثالی از یک جلسه با ۱۵ وب کم مشترک ارائه شده است.

 • ادغام عمیق با سیستم های LMS

ابزارهای یادگیری همزمان باید احساس کنند که بخشی از سیستم مدیریت شما (LMS) هستند. Instruction ، Schoology ، Jenzabar و D2L همه LMS خود را با یکپارچه سازی بومی برای BigBlueButton ارسال می کنند. Moodle و Sakai افزونه هایی برای ادغام عمیق دارند، و BigBlueButton ابزارهای یادگیری قابلیت همکاری LTI ) 1.0 ) برای وسیع تر شدن فرزند سازگار است.

امکانات عمومی بیگ بلو باتن

 • گپ

ارسال پیام های عمومی و خصوصی.

 • وب کم

جلسات تصویری برگزار کنید.

 • سمعی

با استفاده از صوتی با کیفیت بالا ارتباط برقرار کنید.

 • ایموجی ها

خودت را بیان کن.

 • اتاق های کارگروهی

کاربران را برای همکاری تیمی وارد اتاق های کار گروهی نمایید.

 • رای گیری

کاربران و شرکت کنندگان در یک جلسه را در هر زمان نظرسنجی کنید.

 • اشتراک گذاری صفحه

صفحه دسکتاپ و یا مرورگر خود را به راحتی می توانید به اشتراک بگذارید.

 • تخته سفید چند کاربر

شرکت کنندگان و ارائه دهندگان هم زمان می توانند از تخته سفید استفاده نماییند.

کارینوتک با داشتن دانش، تخصص و تیم فنی  توانسته این محصول را بومی سازی کرده و با نام کارینومیت در اختیار  سرویس گیرندگانی مانند دانشگاه ها، آموزشگاه ها و کلیه موسسات آموزشی قرار دهد.

 

©کلیه حقوق این مطلب ( بیگ بلو باتن چیست؟) متعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.