چگونگی رفع مشکل تایپ فارسی در نرم‌افزار ادوبی کانکت

یکی از مشکلات کاربران در ادوبی کانکت تایپ فارسی در این نرم افزار است. حرف “ی” در ادوبی کانکت به درستی تایپ نمی‌شود و تکرار حرف “ی” در جملات باعث می‌شود، کل جملات بر هم بریزد. ما در این مقاله رفع مشکل تایپ فارسی در نرم‌افزار ادوبی کانکت را به شما آموزش دهیم.

 

حتما بخوانید: آموزش استفاده از پرتال اختصاصی کارینوتک  

روش اول

بجای تایپ “ی” می‌توانید کلید‌های ترکیبی ( shift + x ) را فشار دهید.

روش دوم

نصب کیبورد فارسی مختص تایپ در ادوبی کانکت که لینک دانلود در زیر قرار گرفته است.

 

حتما بخوانید: سرویس کارینومیت و ادوبی کانکت 

 

سوالی که برای کاربران پیش می‌آید، این است که چطور این کیبورد فارسی به درستی کار می‌کند؟

ادوبی کانکت با “ی” فارسی مشکل دارد اما با “ي” عربی مشکلی ندارد و به این صورت با جایگزین کردن “ی” ها بوسیله روش‌هایی که به شما آموزش دادیم این مشکل برطرف می‌شود.

تغییر زبان کیبورد به ‌وسیله کلیدهای ترکیبی:

با فشار دادن کلید‌های ترکیبی ( alt + shift ) می‌توانید کیبورد خود را تغییر دهید. نکته دیگر این است که شما قبل از این هم یک کیبورد فارسی داشتید و حال دو کیبورد فارسی دارید، که ممکن است گیج شوید که حین کار با ادوبی کانکت از کدام استفاده کنید.

برای حل این مشکل برای تغییر کیبورد ابتدا دکمه alt را فشار دهید و بعد از یک ثانیه کلید شیفت را بزنید ، دستتان را از روی دکمه alt بر ندارید.

سپس کیبورد شما تغییر می‌کند و در عین حال پنجره ای باز می‌شود، که نشان می‌دهد کدام کیبورد انتخاب شده است و می‌توانید حتی با موس یا فشار دادن مجدد shift کیبورد را عوض کنید.

 

©کلیه حقوق این مطلب ( رفع مشکل تایپ فارسی از نرم‌افزار ادوبی کانکت ) متعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.