وبینار چیست؟

وبینار چیست؟

با اینکه مدت زمان طولانی از ارائه اولین وبینار آنلاین میگذرد، با توجه به افزایش روز افزون محبوبیت آموزش هایی که بر پایه فیلم و ویدئو هستند، گسترش این روش آموزش در اینترنت و تحت وب کمک زیادی به بازاریابی و افزایش دانش در سطح عموم مردم و تجارت ها می شود. اگر شما در بازاریابی وبینار تازه وارد هستید، به شما کمک می کنیم که بدانید وبینار چیست؟ ، مزایای اصلی یک وبینار و نحوه ایجاد آن چگونه است.

حتما بخوانید: وبینارها

انواع وبینار

وبینارها ( سمینارهای تحت وب ) نمایش های ویدئویی، کارگاه های آموزش مجازی یا سخنرانی هایی هستند، که بصورت آنلاین و معمولاً از طریق نرم افزار وبینار برگزار می شوند. این رویدادهای آنلاین معمولاً تعاملی و مرتبط با تجارت و درآمدها هستند و به شما این امکان را می دهند که دانش خودتان را تقریباً با هر کسی در جهان به اشتراک بگذارید.

ارائه مطالب تحت وب و کنفرانس های تحت وب نوعی بازاریابی بسیار تعاملی است. یعنی این کنفرانس ها می تواند به عنوان یک تاکتیک برای ایجاد ارتباط  با مخاطب استفاده شوند.

با توجه با اینکه امکانات در این عرصه نامحدود است، حتی اگر جزئی از یک تیم کاری هستید که با دیگر اعضای تیمتان فاصله مکانی و یا زمانی دارید، بهترین کار این است که از وبینارها برای جلسات داخلی تیمتون در هر زمان و در هر مکانی استفاده کنید.

این را در نظر داشته باشید که برنامه ریزی برای یه وبینار طراحی لوگو اینستاگرام خیلی راحت تر از برگزاری یه سمینار یا سخنرانی در زندگی واقعی است! بیشتر به این دلیل که لازم نیست شما یک فضای بزرگ برای میزبانی تعداد زیادی از شرکت کنندگان داشته باشید، و یا خودتان را محدود به محله و یا شهر خود کنید!!!

شما می توانید از مخاطبینتان از” همه نقاط جهان “دعوت کنید تا در زمان مورد نظر شما در جلسه شما شرکت کنند ، و اگر آنها نمی توانند به صورت زنده شرکت کنند، مشکلی نیست! شما وبینارتان را ضبط میکنید و بعداً برایشان ارسال می کنید.

وبینار یا کنفرانس تحت وب

وبینار یا کنفرانس تحت وب

مزایای استفاده از یک وبینار چیست؟

تا اینجا باید متوجه شده باشید که وبینار چیست… حالا سوال مهم این است: چرا شما به وبینار احتیاج دارید؟

در اینجا عمده دلایلی که شما باید میزبان وبینار باشید را برایتان شرح می دهیم:

  • در وهله اول

وبینار به شما در ساختن یک لیست از افراد کمک می کند. هر شخصی که ثبت نام میکند یک مخاطب جدید در پایگاه داده شما به حساب می آید.

  • سمینارهای آنلاین

سمینارهای آنلاین از جمله سفارش طراحی سایت وردپرس شما را به عنوان یک متخصص، یک منبع اطلاعاتی مطمئن و قابل اعتماد در صنعتتان معرفی می کند. وبینار به شما این اجازه را می دهد تا تخصص خود را با بازار هدفتان به اشتراک بگذارید. شما می توانید شخصاً راه حل هایی برای مشکلات مشتری های خود ارائه دهید، که اینکار می تواند شک و تردید آنها در مورد محصول شما را برطرف سازد.

  • ضبط وبینار

اگر وبینارهای خود را ضبط می کنید، این فایل های ضبط شده به عنوان محتوای ارزشمندی که بعدا می توانید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید ، در خدمت شما هستند.

  • ثبت نام وبینار

با هر ثبت نام، در حقیقت مردم نسبت به آنچه شما ارائه می دهید ابراز علاقه می کنند – آنها به یک رهبر واجد شرایط تبدیل می شوند ، این امر باعث می شود که پرورش و تبدیل آنها آسان تر شود.

  • موضوعات وبینار

وبینارها می توانند به شما کمک کنند که آموزش خود را از طریقی سرگرم کننده برای کارمندانتان به پیش برید. این را در نظر داشته باشید که همیشه بهتر است موضوعات مهم را با صحبت کردن بیان کنید، و نه نوشتن یک متن بلند.

  • سمینار وب

با هر سمینار وبی که شما اجرا می کنید فرصت های بسیار بالای برندینگ و تبدیل به برند خاص شدن را برای خودتان ایجاد می کنید. در حقیقت با وبینارها، شما آگاهی مخاطبانتان را از برند و حرفه تان بالا میبرید و صدای برند خود می شوید.

حتما بخوانید: آموزش استفاده از کارینومیت

در کارینوتک، وبینارها نقش مهمی را بازی می کنند، نه فقط به این دلیل که ما نرم افزار وبینار را ارائه می دهیم. در حقیقت ما از وبینارها برای آموزش به مشتری های جدیدمان، آموزش نیروهای داخلی کارینوتک و به کارگیری متخصصان جهانی در کلاس های درسی خود بهره می بریم.

ما همچنین هنگام آموزش کاربران جدید خود که در اقسی نقاط ایران هستند، از وبینار استفاده می کنیم. وبینارها برای به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات بسیار کارآمد میباشند ، به ویژه با توجه به اینکه می توانید بعداً محتوای وبینار را ضبط و از آن استفاده مجدد کنید.

©کلیه حقوق این مطلب ( وبینار چیست؟ ) متعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

تماس با ما