مزایا و معایب آموزش آنلاین

مزایا و معایب جلسات آنلاین

جلسات آنلاین را می توان بدون توجه به مرزهای ملی و بین المللی ، بصورت جلسات مجازی بر اساس یک هدف خاص درنظر گرفت. حضور مجازی مفهوم فضا-زمان را کنار می گذارد زیرا هر کسی می تواند از جلسات آنلاین در هر مکان و هر زمان استفاده کند. می توان دریافت که کنفرانس وب اصطلاحی محبوب در تجارت ، آموزش و سایر بخشها است. در این مقاله ، مزایا و معایب اصلی جلسات آنلاین را برجسته می کنیم.

مزایای جلسات آنلاین

به عنوان مثال ، با استفاده از VoIP ، ارتباط صوتی نیز می تواند با استفاده از بلندگوها و هدفون ها امکان پذیر باشد. انجام ارائه های آنلاین همچنین امکان ضبط ارائه در سمت مشتری برای مشاهده در آینده را فراهم می کند.

برقراری ارتباط لحظه به لحظه از مزایای اصلی جلسات آنلاین است و عامل مهمی در زمینه تجارت است. بدون کمک فناوری ، حفظ تجارت دشوار است.

توانایی ارتباطی

کنفرانس های آنلاین در هر بخش ضروری است. با استفاده از نرم افزار ویژه ، شخصی که در یک نشست آنلاین شرکت می کند می تواند با دیگران از کشورهای مختلف چت کند. به طور خاص ، فاصله در این مورد مانعی ندارد.

این نرم افزار ارتباط قوی و مثبتی را بین افراد دورتر ارائه می دهد. این ارتباط بین افراد را بهبود می بخشد.جلسات آنلاین بستری را برای ارتباط بدون وقفه و بدون در نظر گرفتن هرگونه اختلال فراهم می کند.

بنابراین دنیای مدرن جلسات آنلاین را از جمله روشهای موثرتر ارتباطات می داند.

دسترسی آسان

ملاقات در یک مکان برای جلسات تجاری برای هر ذینفع آسان نیست ، به ویژه هنگامی که ذینفعان در کشورهای مختلف هستند.

حضور فیزیکی ذینفعان هزینه را افزایش می دهد. در این شرایط ، جلسات آنلاین از هر رسانه دیگری در دسترس هستند.

کنفرانس های آنلاین به هر فرد کمک می کند بدون حرکت از یک مکان به مکان دیگر تعامل داشته باشد. همه می توانند در نوک انگشتان خود به این سرویس دسترسی پیدا کنند.

مدیریت و ذخیره زمان

مزیت دیگر جلسات آنلاین صرفه جویی در وقت است. از نظر یک کارآفرین بازرگانی ، زمان گرانبها و مشابه پول است. بنابراین زمان برای موفقیت بزرگ در هر بخش بسیار مهم است. اگر کسی بتواند در وقت خود صرفه جویی کند و از آن برای اهداف تولیدی استفاده کند ، پس انداز می کند.

تنظیم یک جلسه آنلاین باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. به عنوان مثال ، می توان آن را به عنوان روشی برای مدیریت زمان در نظر گرفت تا از سفر کاری پرهیز کرد.

می توانید جلسات آنلاین را در هر زمان و در هر مکان برگزار کنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید اتصال به اینترنت است.

علاقه مند به برگزاری یک نشست آنلاین هستید؟ در کارینوتک ثبت نام کنید،کلاس ها و جلسات آنلاین خود را با بهترین امکانات و بالاترین کیفیت و نیز بهترین پشتیبانی آنلاین برگزار نمایید و وبینارهای خود را تا 100 نفر به صورت رایگان میزبانی کنید.

مقرون به صرفه بودن

هر مشاغلی می خواهد از امور مالی خود خردمندانه استفاده کند. این شامل کاهش هزینه ها است. میزبانی جلسات بصورت آنلاین باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود زیرا مشاغل مجبور نیستند هزینه های سفر و اقامت را برای شرکت کنندگان پرداخت کنند.

همچنین لازم به ذکر است که میزبانی جلسات رو در رو ممکن است به این معنا باشد که یک مشاغل مجبور است هزینه اتاق جلسات و پذیرایی را بپردازد. این امر هنگامی که جلسات بصورت آنلاین برگزار می شود اعمال نمی شود.

افزایش حضور

شرکت کنندگان برای شرکت در جلسه ای که به صورت آنلاین برگزار می شود ، نیازی به سفر ندارند. این بدان معناست که حضور در آن تعهد کمتری از زمان را شامل می شود. در صورت داشتن موارد تجاری فوری برای شرکت کنندگان ، ممکن است بتوانند جلسه را رها و خارج کنند.

این عوامل باعث افزایش سطح انعطاف پذیری می شوند. این بدان معناست که افراد بیشتری احتمالاً می توانند در جلساتی که برنامه ریزی شده است شرکت کنند.

اشتراک اطلاعات

غالباً ، هنگام برپایی جلسات رو در رو ، نسخه ای از دستور جلسه و مقالات مربوط به حاضران ارائه می شود. این برای یک جلسه آنلاین ضروری نیست. شرکت کنندگان می توانند مدارک لازم را به صورت دیجیتالی مشاهده کنند.

با این کار در هزینه چاپ کاغذهای اداری صرفه جویی می شود. همچنین به دلیل عدم نیاز به چاپ ، به موقع صرفه جویی می شود.

معایب جلسات آنلاین

کاهش تماس های شخصی

بهترین حالت ارتباطی ارتباط چهره به چهره است. این بدان دلیل است که بسیاری از چیزها را می توان از طریق بیان صورت یا زبان بدن درک کرد.

بیان صورت برای ارتباط موثر مهم است. این یکی از موثرترین راه ها برای درک عمیق شخص است. با نبود زبان بدن مناسب ، احتمال سوء تفاهم وجود دارد.

در حالی که ما از طریق یک جلسه آنلاین با هم تعامل داریم ، درک عمیق یک شخص امکان پذیر نیست. بسیاری از موارد ممکن است در یک جلسه آنلاین از دست رفته باشند.

بی ثباتی در اتصال

اعتماد کامل به فناوری احمقانه است زیرا می تواند برای اهداف کلاهبرداری مورد استفاده قرار گیرد. به همین ترتیب ، نمی توان انتظار اتصال بدون وقفه اینترنت را داشت زیرا قطع ارتباط در هنگام شرکت در جلسات آنلاین همیشه امکان پذیر است.

این نوع وقفه می تواند اثر بخشی یک جلسه آنلاین را کاهش دهد ، خواه یک جلسه تجاری باشد یا نه. بعضی اوقات به دلیل تجهیزات بی کیفیت اتفاق می افتد. بنابراین حفظ تجهیزات با کیفیت بالا برای اهداف تجاری مهم است.

کاهش ارتباط حضوری

یک جلسه آنلاین برای همه مجالس مناسب نیست. حفظ روابط اجتماعی مهم است. استفاده از نرم افزار نشست آنلاین به معنای از بین رفتن ارتباط اجتماعی است. کنفرانس آنلاین باعث خشک شدن رابطه می شود.

استفاده از فناوری به این معناست که جلسات تجارت محور می شوند و احتمال صحبتهای عمومی کمتر است.

احتمال هک شدن

هنگام میزبانی یک جلسه آنلاین ، امنیت بالایی وجود دارد. این امر به دلیل احتمال هک شدن است که می تواند محرمانه بودن امور را در مورد تجارت به خطر بیاندازد.

هکرها می توانند از اطلاعات سوء استفاده کرده و از آنها سوء استفاده کنند. بنابراین ، حفظ امنیت بالا در حالی که اطلاعات را از طریق فناوری روز به اشتراک می گذارید ، مهم است.

برنامه ریزی آسان تر

شکی نیست که برخی از مراحل برنامه ریزی در یک جلسه آنلاین آسان تر می شود. به عنوان مثال ، هیچ اتاق جلساتی برای رزرو یا دستور کار برای چاپ وجود ندارد.

با این حال ، هنوز هم برای یک کسب و کار لازم است که برنامه ریزی کافی را برای موفقیت در جلسه انجام دهد. این خطر وجود دارد که مشاغل در این زمینه شل شوند زیرا روند برنامه ریزی متفاوت از جلسات رو در رو است.

نتیجه گیری

جلسات آنلاین مانند هر چیز دیگری در زندگی دارای مزایا و معایبی است. در واقع ، آنها ممکن است مقرون به صرفه ترین ، راحت ترین و کمترین زمان ارتباطی تاکنون باشند. اما همچنین ارتباط شخصی می تواند به لحاظ تعاملی شرایط بهتری را ایجاد نماید.

اگر از ابزارهای معتبری مانند پلتفرم های ادوب کانکت فارسی و یا انگلیسی و کارینومیت شرکت کارینوتک استفاده نمایید، می توانید کنفرانس های آنلاین خود را با بالاترین کیفیت و بدون در نظر گرفتن منطقه زمانی ، موقعیت مکانی و وضعیت مالی برگزار نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.