سوالات متداول

کارینومیت | ادوب کانکت | پنل کاربری

سوالات متداول و آموزش پلتفرم های آموزش آنلاین و پنل مدیریتی کاربران

در این صفحه می توانید آموزش های پلتفرم ادوبی کانکت و کارینومیت به همراه پنل مدیریتی و اختصاصی کاربران را آموزش ببینید و همچنین با سوالات متداولی که ممکن است برای شما پیش بیاید و پاسخ آن را پیش از این افراد دیگر با آن برخورد نموده باشند را پاسخ خواهیم داد تا بتوانید از امکانات موجود کمال استفاده را نمایید، در صورتی که در این صفحه برای سوالات خود پاسخی پیدا نکردید، می توانید با ما چت نمایید و یا با همکاران پشتیبانی در ارتباط شوید.

پنل کاربری

چه امکاناتی در پنل مدیریتی ارائه می هید؟
  • ایجاد اتاق
  • ایجاد وبینار
  • حضور و غیاب
  • زمانبندی اتاق ها
  • ایجاد کاربر (مدرس و شرکت کننده)
  • پخش فیلمهای ضبط شده
  • قرار دادن فیلمهای از پیش ضبط شده بدون دانلود
  • پنل شرکت کنندگان برای مشاهده فیلمهای ضبط شده
  • ایجاد کاربران به صورت گروهی با فایل اکسل
  • مشاهده سرویس های خریداری شده
شرکت کنندگان چگونه می توانند به فیلم های ضبط شده دسترسی داشته باشند؟

در داخل پنل مدیریتی زمانی که روی اتاق ایجاد شده کلیک می نمایید، لینک نمایش فیلم  مشخص می شود، آن لینک را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهید و آنها با نام کاربری که پیش از این در اتاق حضور داشته اند می توانند به فیلم ها دسترسی داشته باشند.

از کدام قسمت می توانیم کاربران را گروهی اضافه نماییم؟

در زمانی که وارد پنل مدیریتی می شوید، در قسمت سمت راست صفحه روی کاربران کلیک نمایید و از آن روی دکمه ورود گروهی کلیک نمایید. در قسمتی که برای شما باز می شود نمونه فایل اکسل هم برای شما قرار داده شده است.

چرا پس از اینکه ثبت نام انجام داده ام هیچ قابلیتی برای من فعال نیست؟

قابلیت های پنل زمانی فعال می شود که شما یک سرویس را خریداری نمایید. پس از تایید، کارشناسان ما دسترسی لازم را به شما می دهند و سپس در پنل مدیریتی خودتان در قسمت سرویس، سرویس خریداری شده قابل مشاهده می باشد و پس از آن می توانید اتاق و کاربران خود را ایجاد نمایید.

سوالات عمومی

سرویس اشتراکی چیست؟

سرویس اشتراکی بر روی پلتفرم ها با نام دامنه و مشخصات خود کارینوتک می باشد و خریداران این نوع سرویس ها می توانند از پنل اختصاصی خود، اقدام به ساخت اتاق و نام کاربری و پسورد برای مدرسان و شرکت کنندگان خود نمایند.

سرویس اختصاصی چیست؟

سرویسی اختصاصی با نام دامنه و مشخصات خود خریدار می باشد و خریداران این نوع سرویس ها می توانند از پنل خود پلتفرم ها، اقدام به ساخت اتاق و نام کاربری و پسورد برای مدرسان و شرکت کنندگان خود نمایند. در این حالت نامی از کارینوتک وجود ندارد و تنها پشتیبان کننده سرویس می باشد.

در فیلم های ضبط شده، سرویس اشتراکی تا چه زمانی نگهداری می شود؟

در سرویس اشتراکی فیلم های ضبط شده براساس نوع پلتفرم ها متفاوت می باشد. در پلتفرم کارینومیت، زمان نگهداری فیلم های ضبط شده 7 روز می باشد. در پلتفرم ادوب کانکت، زمان نگهداری فیلم های ضبط شده 14 روز می باشد.

آیا تخفیفی برای خرید پلتفرم ها وجود دارد؟

بله، ما در کارینوتک به مناسبت‌های مختلفی از جمله مناسبت‌های ملی و مذهبی، آغاز سال نو و… تخفیف‌های متعددی را ارایه می‌کنیم. همچنین دانشجویانی که پیش‌ از این در دوره‌های کارینوتک شرکت کرده باشند می‌توانند برای شرکت در دوره‌های بعدی از تخفیف‌های ویژه‌ای بهره‌مند شوند.

آیا امکان قراردادن فیلم های ضبط شده و یا فیلم های از قبل ضبط شده به مدت طولانی وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد که فیلم های خود را در محیطی دیگر بر روی سرورهای ما هر هر مدتی که مد نظر دارید قرار دهید و با مبلغ هر 1 گیگ،2000 تومان به هر مدت و زمانی که مدنظر دارید نگهداری نمایید.

آیا امکان خرید مدت دار و چند ماهه برای پلتفرم ها وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد و می توانید به صورت چند ماهه خرید نمایید و از تخفیفات آن نیز بهره مند شوید.

ادوب کانکت

در ادوب کانکت با مرورگر، دوربین و میکروفون فعال نمی گردد؟

به دلیل این است که باید به مرورگر مجوز استفاده از دوربین و میکروفون را بدهید، برای حل این مشکل باید در آدرس بار بالای مرورگر روی علامت قفل کلیک نمایید و به دوربین و میکروفون مجوز Allow بدهید.

رفع مشکل دسترسی میکروفون در ادوبی کانکت

مشکل تایپ فارسی در زمان استفاده از اپلیکیشن ادوبی کانکت

برای تایپ فارسی فقط کافیست یه جای کلید (ی) در کیبرد از کلید (ctrl+x) استفاده نمایید و یا می توانید در قسمت آموزش ادوبی کانکت، کیبورد فارسی را نصب نمایید.

دلیل اکو شدن صدا در ادوبی کانکت چیست؟

در هنگام برگزاری کلاس مجازی و یا آنلاین پیش میاید که صدا اکو شود  و صدایی ناخوشایند تولید شود و مانع برگزاری کلاس آنلاین شود.

اکو شدن صدا مطلقا به سرور ارتباطی ندارد و باید افرادی که در کلاس آنلاین دارای میکروفن فعال هستند بلند گو یا اسپیکر سیستم خود را قطع و از هدفون یا هندزفری استفاده کنند.

مدرس یا برگزار کننده از کامپیوتر استفاده کند یا موبایل؟

توصیه می شود از یک لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی (مجهز به هدست یا بلندگو و میکروفون ، وب کم) استفاده نمایید. هرچند که استفاده از موبایل و تبلت نیز امکان پذیر است. اما در این حالت برخی از قابلیت های تدریس آنلاین را از دست خواهید داد.

چرا میکروفون در مرورگر درست می باشد ولی در اپلیکیشن ادوب کانکت مشکل دارد؟

در زمانی که وارد محیط اپلیکیشن می شوید روی دکمه میکروفون کلیک نمایید، ممکن است سیستم چند میکروفون را شناخته باشد، باید میکروفون دیگر را انتخاب نمایید و مشکل صدا شما مرتفع می گردد.

چرا فایل pdf و پاورپوینت زمانی که به اشتراک می گذاریم برای شاگردها باز نمی گردد و یا load نمی شود؟

در صورتی که روی کامپیوتر خود و شرکت کنندگان، نرم افزار اینترنت دانلود منیجر (IDM) وجود داشته باشد، متاسفانه این نرم افزار جلوی باز شدن فایل ها را می گیرد و باید این نرم افزار پاک و یا غیر فعال گردد.

رفع مشکل کیفیت و اندازه تصویر وب کم در ادوب کانکت

زمانی که از دوربین در ادوب کانکت استفاده می نمایید باید شکل و ساختار صفحه را از حالت پیش فرض در سمت راست صفحه تغییر بدهید، سپس روی آیکون webcam کلیک نمایید و قسمت preferences نیز video را انتخاب نمایید و کیفیت تصویر را تغییر بدهید و سپس روی دکمه Done کلیک نمایید.

رفع مشکل دوربین در نرم افزار ادوب کانکت

دلیل اکو شدن صدا در ادوبی کانکت داخل مرورگر فایرفاکس چیست؟

در فایرفاکس، در ورژن هایی که بروز نیستند بعد از یک بازه زمانی که در حال صحبت هستید ممکن است، صدا با قطعی مواجه شود که نیاز می باشد مرورگر خود را بروز نمایید و یا از مرور گرهای دیگر مانند گوگل کروم و یا مایکروسافت اج استفاده نمایید.

دلیل قطع بودن صدا و میکروفون مدرس در نرم افزار ادوبی کانکت چیست؟

در زمانی که از نرم افزار و یا نسخه تحت وب ادوبی کانکت استفاده می نمایید باید روی آیکون میکروفون کلیک نمایید و نوع میکروفون خود را تغییر دهید، ممکن است سیستم شما به اشتباه چند کارت صدا را شناسای کرده باشد.

فعال و غیرفعال نمودن دوربین همه شاگردها و شرکت کنندگان در ادوبی کانکت؟

غیرفعال نمودن دوربین همه شرکت کنندگان در ادوب کانکت

فعال و غیر فعال نمودن میکروفون همه شاگردها در ادوب کانکت

فعال و غیرفعال نمودن میکروفون و صدای همه شرکت کنندگان در ادوب کانکت

مشکل تایپ فارسی و حرف (ی) در ادوب کانکت؟

در صورتی که مدرس و شرکت کنندگان از مرورگر استفاده نمایند، هیچگونه مشکلی نخواهند داشت ولی در صورتی که از نسخه اپلیکیشن استفاده می نماید باید برای تایپ حرف (ی) از کلید Shift+x استفاده نماید و یا کیبورد فارسی که در همین صفحه قرارداده شده است را دانلود و نصب نمایید.

رفع مشکل اسامی فارسی در ادوب کانکت؟

در صورتی که از مرورگر استفاده می نماید در نمایش اسامی فارسی هیچگونه مشکلی وجود ندارد ولی در زمان استفاده از اپلیکیشن مشکل وجود دارد که باید کیبورد فارسی که در همین صفحه قرار دارد را نصب نمایید.

کارینومیت (بیگ بلو باتن)

در کارینومیت دوربین و میکروفون با مرورگر، فعال نمی گردد؟

به دلیل این است که باید به مرورگر مجوز استفاده از دوربین و میکروفون را بدهید، برای حل این مشکل باید در آدرس بار بالای مرورگر روی علامت قفل کلیک نمایید و به دوربین و میکروفون مجوز Allow بدهید.

دلیل اکو شدن صدا در بیگ بلو باتن (کارینومیت) چیست؟

در هنگام برگزاری کلاس مجازی و یا آنلاین پیش میاید که صدا اکو شود  و صدایی ناخوشایند تولید شود مانند صوت و مانع برگزاری کلاس آنلاین شود.

اکو شدن صدا مطلقا به سرور ارتباطی ندارد و باید افرادی که در کلاس آنلاین دارای میکروفن فعال هستند بلند گو یا اسپیکر سیستم خود را قطع و از هدفون یا هندزفری استفاده کنند.

مدرس یا برگزار کننده از کامپیوتر استفاده کند یا موبایل؟

توصیه می شود از یک لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی (مجهز به هدست یا بلندگو و میکروفون ، وب کم) استفاده نمایید. هرچند که استفاده از موبایل و تبلت نیز امکان پذیر است. اما در این حالت برخی از قابلیت های تدریس آنلاین را از دست خواهید داد.

آخرین اخبار و اطلاعات

مشتریان کـاریـنوتـِک

مشتریانی که به ما اعتماد کرده اند