آموزش ها

میدجرنی چیست؟

میدجرنی چیست؟

مقدمه

سال 2023 مطمئناً به عنوان سالی که هوش مصنوعی مهارت های نوشتن و طراحی خود را به ما نشان داد، در خاطره خواهد ماند. اگر از یک سو، مدل‌های زبان تحت سلطه ChatGPT فراگیر قرار می‌گیرند، تولید تصاویر نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، به لطف توانایی آن‌ها در ایجاد چهره‌های رویایی و مبهم آزاردهنده. DALL-E معروف ترین نمونه است، اما میدجرنی نیز در حال دستیابی به فضای خاص خود است و هنرمندان یا آژانس های بازاریابی، آنها را ابزاری ایده آل برای شکل دادن به ایده های خود می دانند. بنابراین بیایید ببینیم میدجرنی چیست و چگونه از آن در سال 2023 استفاده کنیم، و همچنین به شما در مورد ChatGPT و DALL-E و به ویژه نحوه عملکرد Stable Diffusion که شاید رقیب اصلی Midjourney است، توضیح خواهیم داد.

 

میدجرنی چیست؟

میدجرنی چیست؟ میدجرنی یک مدل هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد تصاویر را از یک توضیحات متنی ایجاد کنید، اما این دقیقا به چه معناست؟

اول از همه، میدجرنی نام خود را از آزمایشگاه تحقیقاتی مستقل، به قول خودشان، که آن را ایجاد کرده، گرفته است و ثمره خلاقیت دیوید هولز، همچنین یکی از بنیانگذاران Leap Motion است. داستان میدجرنی به همان اندازه کوتاه است که انفجاری است (خوب یا بد)، همانطور که فکر کنید حتی یک سال پیش هم شروع به کار نکرد و در جولای 2022 وارد فاز بتا شد. ما در حال حاضر در نسخه 4 این مدل هستیم، پیشرفت تصاعدی بوده است، به طوری که در آگوست 2022 خود هولز اعلام کرد که میدجرنی قبلاً سودآور بوده است. فناوری پشت میدجرنی فاش نشده است، اما چیزی که تصور می‌شود مبتنی بر Stable Diffusion است، یکی دیگر از تولیدکنندگان تصویر شناخته‌شده، اما آموزش‌دیده و متفاوت است.

منظور ما از “آموزش” مرحله توسعه یک الگوریتم هوش مصنوعی (AI) است که در طی آن توزیع داده هایی را که باید توسعه دهد “می آموزد”، برای مثال “می فهمد” کدام کلمه را به یک تصویر مرتبط کند. متعاقباً مرحله مولد واقعی وجود دارد که در آن تصاویر را با جملات جدید مرتبط می کند . این نشان می‌دهد که آموزش، خوب بودن یک الگوریتم هوش مصنوعی را تعیین می‌کند و در واقع میدجرنی بیش از چند انتقاد را به همراه داشته است، زیرا بر روی آثار دارای حق چاپ توسط هنرمندان آموزش دیده است که آن‌ها را خودش ساخته و بدون مشکل بازتولید می‌کند. اما بیایید یک قدم به عقب برگردیم. برای ارائه برخی اصول اولیه، Stable Diffusion از نوعی مدل به اصطلاح انتشار (DM) استفاده می کند که مدل انتشار پنهان نامیده می شود . مدل‌های انتشار مدل‌های تولیدی هستند، به این معنی که می‌توان از آنها برای تولید نمونه‌های داده جدید مشابه نمونه‌هایی که بر روی آنها آموزش دیده‌اند استفاده کرد .

پیشنهاد مقاله: متاورس چیست؟ و نحوه ورود به آن چگونه است؟

هوش مصنوعی میدجرنی چیست؟

بدون اینکه خیلی تکنیکی شود، Stable Diffusion از سه بخش تشکیل شده است:

  • رمزگذار خودکار متغیر (Variational AutoEncoder)، که اجازه می دهد تا با جاسازی اشیاء (عموماً درج اطلاعات یک تصویر در یک متن) و سپس تبدیل پیکسل ها در فضای به اصطلاح “فضای نهفته”، معنای معنایی اساسی تر تصویر را ضبط کنید. “
  • یک شبکه عصبی کانولوشنال به نام U-Net ، که نویز را برای به دست آوردن یک نمایش نهفته حذف می کند.
  • رمزگشای VAE که تصویر نهایی را با تبدیل مجدد نمایش پیکسل تولید می کند.

این مکانیزم کاملاً با DALL-E متفاوت است، اما مفهوم اصلی یکسان است: شما به مدل یک متن توصیفی می‌دهید (هرچه توصیفی‌تر باشد، بهتر) و تصویری ایجاد می‌کند که سعی در تفسیر آن دارد. فقط برای اینکه نتیجه نهایی را به شما نشان دهیم، در زیر مجموعه ای از تصاویر ایجاد شده توسط DALL-E  سمت چپ و مجموعه ای از تصاویر ایجاد شده توسط میدجرنی راست را به شما نشان می دهیم که از همان متن شروع می شود: زنی که مستقیماً به داخل خیره شده است. دوربین با نورپردازی سینمایی، کیاروسکورو. همانطور که می بینید، کیفیت تصاویر چشمگیر است، اما در حالی که DALL-E واقعی تر است، میدجرنی سبک هنری تری دارد. از این نظر، مدل تولید تصویر منبع باز که با نام DALL-E Mini نیز شناخته می‌شود (نامی که بعداً به دلیل تهدید به شکایت حذف شد) را می‌توان تلاقی بین DALL-E و Crayon در نظر گرفت. اما این تمام چیزی نیست که میدجرنی می تواند انجام دهد. می توانید از آن بخواهید که از جمله موارد زیر را ایجاد کند:

  • عباراتی که احساسات را منتقل می کند (حتی حیوانات)
  • انواع جلوه های هنری و گرافیکی
  • لباس‌ها و مدل‌های مو که دوره‌های تاریخی را به یاد می‌آورد (به عنوان مثال دهه 90، آینده یا دهه 60)
  • تنظیمات از هر نوع برای موضوع شما

به طور کلی می توان گفت که میدجرنی قادر به خلق آثار هنری واقعی است. در مورد سرقت مالکیت معنوی توسط این الگوریتم (به همراه پرونده های قضایی مرتبط) و اینکه به جای مراجعه به کاریکاتوریست ها یا تصویرگران طبق معمول، از این موضوع برای ایجاد تصاویر برای سایت های شناخته شده نیز استفاده شده است، بحث های متعددی وجود داشته است. بهترین بخش این است که می توانید آن را امتحان کنید. در حال حاضر، بدون لیست انتظار، و به صورت رایگان! بیایید ببینیم چگونه.

پیشنهاد کارینوتک: جهت خرید کلاس آنلاین   با نرم افزار ادوب کانکت و یا بیگ بلو باتن کلیک نمائید.

DALL-E چیست؟

DALL-E چیست؟

DALL-E یک مدل هنرمندی مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شده است. این مدل مبتنی بر شبکه عصبی مولد GPT-3 است که برای تولید تصاویر با استفاده از متن و توصیفات کاربرد دارد. نام DALL-E از دو نام مشهور، یعنی دالی و والی برای اشاره به این مدل انتخاب شده است. DALL-E از داده‌های یادگیری بزرگی که شامل مجموعه‌ای از تصاویر و متون استفاده می‌کند، برای تولید تصاویر جدید با استفاده از متن و توصیفاتی که کاربران درخواست می‌دهند، استفاده می‌کند. با استفاده از DALL-E، کاربران می‌توانند توصیفاتی را برای اشیاءی که می‌خواهند ببینند، مانند “یک موز با الگوی پوست زرد و نوک بریده شده”، وارد کنند و سپس دالی-ای تصویر مربوط به آن توصیف را تولید می‌کند. از کاربردهای DALL-E می‌توان به تولید تصاویر برای کاربردهای گوناگون هنری، تبلیغاتی و طراحی صنعتی و همچنین تولید تصاویری برای توضیحات پزشکی و علمی اشاره کرد.

همچنین بخوانید: چگونه از آموزش آنلاین درآمد داشته باشیم؟

هوش مصنوعی میدجرنی چیست؟ 

بنابراین بیایید نحوه استفاده از میدجرنی را ببینیم. از این که چقدر ساده است تحت تأثیر قرار خواهید گرفت: تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب Discord و پانزده دقیقه از وقت خود است.

میدجرنی

اما چرا Discord؟ همانطور که گفتیم، میدجرنی در زمان نگارش این بررسی هنوز در مرحله بتا است و توسعه دهندگان آن را در پلتفرم پیام رسان محبوب منتشر کرده اند. دیسکورد یک ابزار عالی برای برقراری ارتباط با دوستان و ملاقات با افراد جدید از طریق سرورهای عمومی است و برای اکثر گیمرها روشی ارجح است تا در طول جلسات بازی خود با دوستان خود چت صوتی و تصویری داشته باشند. هر گروه خود را در سروری می‌یابد که می‌تواند عمومی یا خصوصی باشد، و در آن می‌توانید کانال‌های مختلفی را برای موضوعات زیادی که ممکن است بخواهید با دوستان خود صحبت کنید، پیدا کنید.

دلیل این امر این است که توسعه دهندگان ترجیح داده اند به جای یافتن راهی برای ارتباط کاربران با آن روی توسعه هوش مصنوعی تمرکز کنند (مونث فقط به جنسیت اسم اشاره می کند)، پس چرا از آن به عنوان یک اسم استفاده نکنید. اما این بدان معنی است که شما باید دو کار را انجام دهید: درخواست دسترسی به نسخه بتا میدجرنی و ایجاد یک حساب  Discord.

پیشنهاد خرید کارینوتک: جهت خرید ادوبی کانکت کلیک نمائید!

نحوه استفاده از Midjourney چگونه است؟

اگر حساب Discord ندارید، باید یکی بسازید. به سایت Discord بروید

روی Login در بالا سمت راست کلیک کنید

در پنجره باز شده روی ثبت نام در زیر کلیک کنید

فیلدهای مورد نیاز ، ایمیل، نام کاربری، رمز عبور و تاریخ تولد را پر کنید.

نحوه استفاده از Midjourney

شرایط خدمات را بپذیرید و روی Continue کلیک کنید

لطفا CAPTCHA را پاس کنید

یک ایمیل حاوی یک لینک دریافت خواهید کرد که برای تایید هویت خود باید روی آن کلیک کنید. تبریک می گویم، شما بخشی از انجمن Discord هستید!

حالا به سایت Midjourney بروید

در پایین سمت چپ، روی Join the Beta کلیک کنید

روی Accept invitation کلیک کنید

هنگامی که صفحه Discord باز می شود، یک نماد قایق بادبانی جدید را در پانل سمت چپ مشاهده خواهید کرد.

نماد قایق بادبانی dicord

روی آن کلیک کنید!

در صورت تمایل، می توانید اطلاعاتی  در مورد خودتان مانند جنسیت و منطقه مبدا خود بدهید.

اتاق‌های تازه ‌واردان را از پنل سمت چپ، از نوع newbies-[number] ، در زیر عنوان اتاق‌های تازه ‌واردان پیدا کنید. برای شروع می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

خوب، هرچه بیشتر انجام شود، اکنون می‌توانید لمس کردن Midjourney را شروع کنید، به این معنی که به او اجازه دهید تصاویری ایجاد کند که برای شروع ایجاد هنر هوش مصنوعی آماده هستید.

در تب مرکزی پیام های قبلی را مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده جدیدترین، روی نوشته برو به آخرین پیام در پایین سمت راست کلیک کنید . در پایین، فیلد متنی دارید که به شما امکان می دهد با ربات ارتباط برقرار کنید: به خاطر داشته باشید که Midjourney یک ابزار پولی است و شما از یک نسخه آزمایشی رایگان استفاده می کنید. به این ترتیب، می‌توانید از آن بخواهید «حدود» 25 تصویر ایجاد کند (در واقع 0.4 ساعت زمان GPU سریع در دسترس دارید، زیرا Midjourney هزینه زمان GPU را پرداخت می‌کند، همانطور که بعداً خواهیم دید، پس از آن باید یک تصویر بخرید. اشتراک پولی .

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، در قسمت متن می توانید /help را بنویسید و با Enter تأیید کنید . این پاسخ میدجرنی است:

midjourney help

همانطور که می بینید، یک سری لینک وجود دارد که به اسناد اطلاعاتی اشاره می کند که به شما نشان می دهد چگونه از ابزار حداکثر استفاده را ببرید. همچنین می توانید به نتایج تولید شده برای سایر کاربران نیز نگاه کنید که همیشه جالب هستند. مورد علاقه من کاربری است که “گاندی خندان” را درخواست کرده است که نتیجه زیر را نشان می دهد:

نتایج تولید شده

مانند DALL-E، Midjourney  با یک جمله توصیفی تر کار می کند. اساساً مثل این است که شما باید آنچه را که در ذهن خود دارید برای یک نفر توضیح دهید و سه کلمه به وضوح منظور شما را مشخص نمی کند. در این مورد، هوش مصنوعی حدس زد. وقتی آماده شدید، /image را تایپ کنید و کلید فاصله را فشار دهید. مشاهده خواهید کرد که “prompt” ظاهر می شود، به این معنی که میدجورنی “به شما گوش می دهد”. اکنون می توانید یک جمله یا یک سری کلمات بنویسید (تنها زبان پشتیبانی شده انگلیسی است) که با کاما جدا شده اند و می خواهید میدجرنی از آن یک تصویر ایجاد کند. همانطور که گفتیم، هرچه دقیق تر باشید، هوش مصنوعی بهتر می تواند نتایج خوبی را ایجاد کند. توصیفی باشید، و اگر سبک خاصی وجود دارد که به دنبال آن هستید، آن را در توضیحات قرار دهید. مثلا، برای سبک دهه 90، “آبرنگ” برای جلوه آبرنگ، “شوک” برای یک بیان شوکه شده، حتی پارامترهای یک عکس مجازی را برای یک پرتره (لنز، دیافراگم) و غیره تنظیم کنید.

همچنین می‌توانید پیوندهایی به تصاویر (نه سایت‌ها) و همچنین توضیحات اضافه کنید. بدیهی است که شما باید در محدوده اخلاقیات باشید (اگر دستورات اخلاقی شما را سردرگم کند، راهنمای مقدماتی همه شبهات را برطرف می کند). عبارت مورد نظر خود را بنویسید و Enter را فشار دهید تا درخواست ارسال شود. به ربات یک دقیقه فرصت دهید تا تصویر را ایجاد کند و در صورت نیاز، شرایط خدمات (ToS) را بپذیرید. هوش مصنوعی نسخه های مختلفی را بر اساس توضیحات شما ایجاد می کند و شما چندین گزینه برای ادامه دارید.

در تصاویر قسمتی از دکمه های U و V را مشاهده خواهید کرد که دارای برچسب 1 تا 4 هستند. اعداد مربوط به چهار تصویر تولید شده توسط میدجرنی است. با کلیک بر روی یک U، آن تصویر خاص به یک نسخه بزرگتر و واضح تر ارتقاء داده می شود، در حالی که با کلیک بر روی V یک تصویر جدید بر اساس آن انتخاب ایجاد می شود. میتوانید به جای آن روی دکمه رفرش در کنار کلیک کنید تا مجموعه جدیدی از تصاویر را درخواست کنید. به خاطر داشته باشید که هر یک از این انتخاب‌ها از تصاویر اختصاصی شما در طرح رایگان استفاده می‌کنند، بنابراین فقط در صورتی این کار را انجام دهید که مطمئن هستید می‌خواهید ادامه دهید. اگر تصویری را که دوست دارید پیدا کنید و U را برای بزرگ‌نمایی انتخاب کنید، مجموعه‌ای از گزینه‌های جدید به شما داده می‌شود. می‌توانید تغییراتی روی آن تصویر ایجاد کنید، قبل از دانلود آن را تا انتها بزرگ‌نمایی کنید، یا در صورتی که کاملاً آن چیزی نیست که می‌خواهید، تکرار کمی افزایش دهید. در انتها می توانید روی تصویر و سپس بر روی کلمه Open in browser کلیک کنید تا در صفحه ای باز شده و در کامپیوتر خود دانلود کنید.

پیشنهاد خرید کارینوتک: جهت خرید بیگ بلو باتن کلیک نمائید!

ترفندهای استفاده حداکثری از میدجرنی چیست؟

اما اگر می‌خواهید از میدجرنی نهایت استفاده را ببرید، می‌توانید از یک سری پارامترها نیز استفاده کنید که فراتر از جمله یا کلمات توصیفی هستند.

صفحات پشتیبانی مطمئناً بهترین راه برای درک این دنیای دیجیتال هستند، اما ما می‌توانیم اطلاعاتی جزئی در اختیار شما قرار دهیم تا ایده‌ای از امکانات موجود در اختیار شما قرار دهیم.

یکی از مهم ترین پارامترها مدل هایی هستند که به صورت دوره ای به روز می شوند تا کارایی، ثبات و کیفیت تصویر را بهبود بخشند. هر کدام از اینها نقاط قوت خود را دارند و برای ایجاد انواع خاصی از تصاویر طراحی شده اند .

می توانید با افزودن پارامتر مربوطه به فرمان تصویر، یک الگو را برای یک کار ساخت انتخاب کنید. در اینجا موارد موجود هستند:

نیجی: با استفاده از نیجی Niji یک مدل جایگزین با تمرکز بر تصاویر به سبک انیمه، مشخص کنید.

وضوح بالا:  hdیک مدل جایگزین اولیه که تصاویر بزرگتر و منسجم کمتری تولید می کند. این الگوریتم ممکن است برای تصاویر انتزاعی و منظره که با استفاده از آن مشخص شده اند مناسب باشد.

تست: یک الگوی تست ویژه ارائه شده توسط میدجرنی که با استفاده از آن مشخص شده است.

الگوی Testp: یک الگوی ویژه تست متمرکز بر عکاسی ارائه شده توسط میدجرنی، که با استفاده از آن مشخص شده است.

نسخه: کاربران می توانند با تعیین شماره نسخه (1، 2، 3، یا 4) یا با استفاده از خلاصه -v و سپس شماره نسخه، از نسخه های قدیمی الگوریتم میدجورنی استفاده کنند Midjourney V4 فعلی پیش‌فرض است. سایر پارامترها عبارتند از:

ترفندهای استفاده حداکثری از میدجرنی چیست؟

نورهای بالا

ارتقاء دهنده دقیق

آپتا

آپانیمی

Seed، جزء اصلی الگوریتم ربات Midjourney است که یک میدان نویز بصری ایجاد می کند که به عنوان نقطه شروع برای تولید شبکه های تصویر اولیه عمل می کند. بعد از seed عددی وجود دارد که معمولاً به صورت تصادفی تولید می شود اما می توان با استفاده از پارامتر –seed آن را مشخص کرد.

Stylize، که بر شدت اجرای آموزش روی رنگ، ترکیب و اشکال هنری ربات تأثیر می‌گذارد. با نوشتن – styleize یا –s در پایین استفاده می شود.

در نهایت می توانید دستورات زیر را بنویسید:

/info ، برای اینکه بفهمید هنوز می توانید از چند دقیقه استفاده کنید.

/settings برای دسترسی به پارامترهای هوش مصنوعی

اگر قصد دارید زیاد از میدجرنی استفاده کنید، می توانید از هر کانال رباتی در Midjourney’s Discord استفاده کنید و /subscribe را تایپ کنید. این یک پیوند ایجاد می کند که می توانید برای پرداخت هزینه اشتراک آن را دنبال کنید.

مقاله معرفی 13 اپلیکیشن برتر جهت برقراری تماس‌ تصویری در موبایل را ازدست ندهید!

چگونه Midjourney را به سرور Discord خود اضافه کنیم؟

اگر می خواهید Midjourney را به سرور Discord خود اضافه کنید تا با دوستان خود تصاویر ایجاد کنید یا از آن برای سازماندهی کار خود استفاده کنید، به خاطر داشته باشید که تصاویر تولید شده توسط Midjourney ، حتی در سرورهای خصوصی، عبارتند از:

تابع دستورالعمل های انجمن Midjourney

برای سایر کاربران در midjourney.com قابل مشاهده است

همچنین برای استفاده از Midjourney Bot در هر سروری باید نسخه آزمایشی یا اشتراک میدجرنی فعال داشته باشید و با استفاده از دستور /imagine برای اولین بار به طور خودکار اشتراک آزمایشی برای کاربران جدید شروع می شود.

 

بیایید ببینیم چگونه Midjourney را به سرور خود اضافه کنیم؟

بیایید ببینیم چگونه Midjourney را به سرور خود اضافه کنیم؟

به صفحه Discord خود بروید (شما باید یک سرور را مدیریت کنید)

ربات Midjourney را از لیست کاربران انتخاب کنید (روباتی که قایق بادبانی روی پس‌زمینه سفید دارد)

روی افزودن به سرور کلیک کنید

سروری را که می خواهید به آن اضافه کنید انتخاب کنید

دستورالعمل های Discord را دنبال کنید

مجوز اضافه کردن یک برنامه خارجی را تأیید و ثبت کنید

اگر سرور شما در لیست نیست، مطمئن شوید که مجوزهایی برای مدیریت سرور دارید:

از صفحه اصلی Discord Server خود، تب Roles را در منوی تنظیمات سرور انتخاب کنید

تب Roles را انتخاب کنید

روی Create Role کلیک کنید

به نقش جدید یک نام بدهید و مدیریت مجوزهای سرور را فعال کنید

تب Manage Members را انتخاب کرده و نقش جدید را به خود اختصاص دهید

در نهایت ذخیره

چگونه در Midjourney اشتراک بگیریم؟

همانطور که گفتیم، این فقط سطح رایگان است و به شما امکان دسترسی به 0.4 ساعت “زمان سریع GPU” را می دهد. میدجرنی در واقع برای زمان GPU کار می کند یعنی زمان لازم برای تولید یک تصویر.

اگر می‌خواهید از میدجرنی برای کار استفاده کنید، لزوماً باید به یک طرح پولی دسترسی داشته باشید. در اینجا این موارد موجود است:

برنامه اولیه: 3.3 ساعت در ماه (198 دقیقه) زمان GPU سریع با هزینه 8 دلار در ماه (10 دلار در صورت پرداخت ماهانه)

طرح استاندارد: 15 ساعت در ماه (900 دقیقه) زمان GPU سریع با هزینه 24 دلار در ماه (30 دلار در صورت پرداخت ماهانه) و زمان نامحدود Relax GPU با زمان انتظار برای کارهای طولانی تر

طرح حرفه ای: 30 ساعت در ماه (1800 دقیقه) زمان نامحدود GPU سریع و زمان با هزینه 48 دلار در ماه GPU Relax ( 60 دلار در صورت پرداخت ماهانه)

موضوع دیگری هم وجود دارد و آن مربوط به کپی رایت است. با طرح رایگان، تصاویر تحت مجوز Creative Commons BY-NC 4.0 هستند، بنابراین هر کسی می تواند از آنها استفاده کند، در حالی که با طرح های پولی شما دارای مالکیت معنوی برای مقاصد تجاری هستید، اما نمی توانید ادعای مالکیت آن را داشته باشید زیرا قانون آمریکا به رسمیت نمی شناسد.

همچنین بخوانید: کاربردهای مختلف دیپ لرنینگ چیست؟

اشتراک در طرح پولی، به این صورت است:

به سایت میدجرنی بروید یا از دستور /subscribe در Discord برای ایجاد پیوند به صفحه اشتراک استفاده کنید.

پرداخت با  Mastercard، VISA  یا American Express Google Pay یا Apple Pay در برخی مناطق

 

هوش یا شبیه سازی هوش؟

هوش یا شبیه سازی هوش؟

با ChatGPT می توان کل کتاب ها را نوشت، در حالی که با DALL-E، Midjourney  و مدل های مشابه می توان تصاویر باورنکردنی را تنها در چند لحظه تولید کرد. آژانس‌های تبلیغاتی، زمان (و هزینه) طوفان فکری خود را کاهش می‌دهند، فهرستی از کلمات مناسب برای تغذیه هوش مصنوعی تهیه می‌کنند و تصاویری را برای ارائه به مشتریان به دست می‌آورند. غریبه ها رمان خواهند نوشت. افرادی که هرگز مداد به دست نگرفته‌اند، هنرمند خواهند شد (چند اثر هنری خلق‌شده با هوش مصنوعی در حال حاضر در حراج‌ها و مسابقات برنده شده‌اند!!!).

به عنوان مثال، عمار رشی در پایان سال 2022، با بهره‌گیری از آزمایش‌های رایگان ChatGPT، DALL-E و Midjourney، کتاب مصور کودکان، Alice و Sparkle را در آمازون نوشت و منتشر کرد. این کتاب به موفقیت هایی دست یافته است. اگر نقدها را ببینید متوجه خواهید شد که چگونه آنها تقریباً به دو بخش تقسیم می شوند: کسانی که 5 ستاره و کسانی که 1 ستاره داده اند. اما مهمتر از همه، بحثی را به راه انداخته است که در آن بسیاری از کارشناسان مداخله کرده اند که آیا هوش مصنوعی حکم پایان هنر را می دهد یا خیر.

حالا بیایید شکایت های نقض حقوق را فراموش کنیم … فکر کنید که میدجرنی امضای برخی از هنرمندان را در تصاویری که خلق کرده است وارد کرده، صرفاً به این دلیل که از آثار آنها آموخته است و “فکر می کند” آنها بخشی از نقاشی هستند). و بیایید اشتباهات (با مرور تصاویر در دیسکورد، پیدا کردن افراد، به خصوص در گروه، با سه پا، دوازده انگشت و غیره) یا تحریفات فناوری (دوباره در دیسکورد) را فراموش کنیم. یافتن کاربرانی که از ممنوعیت‌ها اجتناب می‌کنند و درخواست ایجاد چیزهایی مانند “مدل‌های بزرگ گیسوان بزرگ” را همراه با محتوای زیاد، با نتایجی که شما را به تصورشان می‌سپارم دشوار است، اما من می‌خواهم این موارد را تحلیل کنم. درست است که هوش مصنوعی از فهرست عظیم مخلوقات انسانی درس می‌گیرد و با تعیین پارامترها می‌توان سبک‌های خلقت آنها را متنوع کرد، اما آیا این خطر وجود ندارد که آنها مقدمه استانداردسازی و متوسط ​​بودن باشند؟ نیک کیو و حتی هایائو میازاکی معروف نیز با این فناوری سخاوتمند نیستند و به گفته او ” توهین به زندگی ” است.

کسانی که در این بخش کار می کنند، با احتیاط بیشتری عمل می کنند، البته با برخی تمایزات. به گفته نیک تامپسون، کارشناس تعامل انسان و کامپیوتر، ما هوش مصنوعی را بیش از حد تخمین می زنیم و در واقع فقط هوش را شبیه سازی می کند. حقیقت در کدام طرف است معلوم نیست، اما علیرغم اینکه آثار خلق شده توسط هوش مصنوعی، بسیار متفاوت و بدیع هستند، مطمئناً موفقیت تجاری بزرگی خواهند داشت. مسئله دیگر. در این بلاگ اغلب از کلمات “فکر کن”، “یادگیری”، “ایجاد” استفاده کردم. آیا این یک تحریف نیست؟ یا شاید استعفا در مقابل این واقعیت که، چه شبیه سازی شده یا نه، هوش مصنوعی در حال حاضر در میان ما است و اکنون یکی از همکارهای ماست؟ و در نهایت، درست است که یک مدل هوش مصنوعی به اندازه موادی که روی آن آموزش می‌دهد خوب است، اما چه کسی پارامترهای عملیاتی آن را تعیین می‌کند؟ سؤالات فوری که دیر یا زود پاسخ آنها را می طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *