ادوبی کانکت

نسخه 11 Adobe Connect

نسخه 11 ادوبی کانکت Adobe Connect

در روز اول سپتامبر نسخه جدید نسخه 11 Adobe Connect توسط شرکت ادوبی کانکت رونمایی و در دسترس مشتریان قرار گرفت؛ هم اکنون کارینوتک با معرفی نسخه 11 Adobe Connect مفتخر است تجربه کاربری کاملا جدیدی را به میزبانان، ارائه دهندگان شرکت و شرکت کنندگان ارائه دهد.

همچنین شرکت ادوبی اضافه کرده در حال حاضر نسخه تحت وب این نرم افزار در دسترس می باشد و نسخه موبایل، در سیستم عامل اندروید به عنوان نرم افزار به روز شده جهت وبینار آنلاین قابل استفاده می باشد و با دانلود نرم افزار ادوب کانکت به راحتی میتوانید برای برگزاری کلاس های آنلاین خود اقدام فرمایید. همچنین نسخه mac OS اواخر امسال در دسترس خواهد بود. علاوه بر رابط کاربری جدید، ویژگی های جدیدی را نیز اضافه کرده که قابلیت دسترسی و همچنین کنترل های اضافی را برای میزبان ها بهبود می بخشد.

آشنایی با نرم افزار ادوب کانکت و خرید اشتراک ادوب کانکت

مهم ترین ویژگی های نسخه 11 ادوبی کانکت

نسخه 11 ادوبی کانکت، نسخه جدیدی از این نرم‌افزار برای کلاس‌های آنلاین است که بهبودهای متعددی را در بر دارد. در زیر مهمترین ویژگی های جدید این نسخه را ذکر می‌کنم:

 

خرید اشتراک ادوب کانکت

 

تجربه جدید برای کاربر

اهداف شرکت ادوبی در محصول ادوب کانکت 11 در هنگام طراحی صفحه کاربری جدید، ترکیب یک طراحی مدرن با حفظ عملکرد و تجربه داشتن یک صفحه “کلاسیک” بود. نوار برنامه، مرحله و صفحه طرح ها هنوز بع عنوان پلتفرم آموزش آنلاین در همان مکان در دسترس هستند و  با اطمینان میگوییم که مشتریانی که با Adobe Connect آشنا هستند در صفحه خانه احساس راحتی می کنند.

برخی از منوها را ساده شده و حرکت به سمت این معماری جدید تجربه ای را ایجاد کرده است که سریعتر و در دسترس تر است. انتقال به سمت این معماری جدید همچنین بدان معنی است که ایجاد صفحات سفارشی برای Adobe Connect اکنون بسیار آسان تر است. صفحه های سفارشی را می توان با استفاده از استانداردهای وب مانند HTML ، JavaScript و CSS ایجاد کرد.

یکی از ویژگی هایی که Adobe Connect را از برنامه های کنفرانس ویدیویی متفاوت می کند این است که مشتریان می توانند محتوای خود را در اتاق جلسات آنلاین خود بارگذاری کنند تا اینکه همه آنچه را که مایلند به اشتراک بگذارند از طریق به اشتراک گذاشتن صفحه نشان دهند.

این نه تنها پهنای باند قابل توجهی را ذخیره می کند و ویژگی های اضافی را امکان پذیر می کند – مانند دیدن اعلان های بلندگو در یک سخنرانی – بلکه باعث دسترسی بیشتر اتاق های Adobe Connect می شود.

برچسب ها

میزبان ها اکنون می توانند اتاق های کارگروهی خود را با هر برچسبی که بخواهند نامگذاری کنند و یا هر برچسبی را که بخواهند به آن اضافه کنند. این نام گذاری یا تغییر بعد از شروع، برای شرکت کنندگان ظاهر شده و در منوی غلاف ها نیز قرار میگیرد.

پشتیبانی از چندین آهنگ زیرنویس

 قابلیت صدای زیرنویس، برای پشتیبانی بهتر از مواردی که ممکن است قادر به شنیدن ویدیو نباشند  یا زبان فیلم را متوجه نشوند نیز اضافه شده است. یک میزبان می تواند یک فایل MP4 را با پرونده های مربوطه WebVTT (ردیابی متن ویدیویی وب) بارگذاری کرده و به عنوان زیرنویس در اتاق ادوب کانکت نمایش دهد.

مشاهده چندگانه Multi-View

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند به صورت همزمان چندین صفحه را مشاهده کنند. در این حالت، کاربران می‌توانند به سادگی بین صفحات مختلف جابجا شوند و محتوای مورد نظر خود را به صورت همزمان مشاهده کنند.

 

شاید کاربردی باشد: دانلود ادوب کانت برای ویندوز

 • Breakout Rooms

 با گسترش بیشتر آموزش های آنلاین، اتاقهای Breakout در ادوبی کانکت مانند اتاق اصلی اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند.دلیل اهمیت آن این است که یک مربی می تواند اتاق های کارگروهی را برای فعالیت ها و غلاف های مختلفی از روزها یا هفته ها زودتر از موعد ایجاد کند. البته نیازی نیست تمام اتاق ها برای برگزاری یک موضوع باشند بلکه میتوانند برای موارد مختلفی تشکیل شوند.

دریافت تصویری از کدام صفحه در حال پخش است؟ Who’s Talking

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا بدانند کدام شخص در حال حاضر در کلاس مجازی صحبت می‌کند. در این حالت، نام شخصی که در حال حاضر صحبت می‌کند، با روشن شدن حلقه‌ای که در اطراف تصویرش قرار می‌گیرد، نشان داده می‌شود.

تمرکز بر روی تصویر Focus View

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا بر روی تصویر یک شخص یا قسمتی از کلاس مجازی تمرکز کنند. در این حالت، تصویر یا قسمت مورد نظر به صورت بزرگتر نمایش داده می‌شود و بقیه بخش‌ها کوچکتر نمایش داده می‌شوند. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی تمرکز خود را بر روی یک قسمت خاص از کلاس مجازی حفظ کنند و بدون مشکل از آن استفاده کنند.

فیلم های MP4 با چندین آهنگ صوتی 

هنگام پخش فیلم، شرکت کنندگان می توانند یک آهنگ جایگزین از منوی گزینه های اصلی انتخاب کنند. این نه تنها به معنای پشتیبانی از چند زبان است ، بلکه می تواند شامل آهنگ های ویدئویی توصیفی باشد – به کسی که به دلیل نقص بینایی ممکن است نتواند فیلم را ببیند کمک کند – به طور کامل در این تجربه شرکت کند.

دکمه Rotate

یک دکمه Rotate جدید میزبان را قادر می سازد تا گروه ها را به اتاق کارگروهی دیگر منتقل نماید. هر اتاق کارگروهی با فعالیت متفاوتی قابل تنظیم است و ویژگی انتقال، این امکان را می دهد که اطمینان حاصل کنید که هر تیم هر فعالیتی را که بخواهد میتواند انجام دهد. این سناریوی قبلا فقط در کلاسهای فیزیکی قابل رویت بود ولی در حال حاضر با اضافه کردن این قابلیت در کلاس مجازی، امکان شبیه سازی کلاس فیزیکی در آموزش آنلاین بسیار  بالا رفته است.

زیرنویس و پشتیبانی از چندین آهنگ

ما همچنین پشتیبانی از چندین آهنگ زیرنویس برای پشتیبانی بهتر از افرادی که ممکن است قادر به شنیدن ویدیو نباشند یا زبان فیلم را نمی فهمند، اضافه کرده ایم. یک میزبان می تواند یک فایل MP4 را با پرونده های مربوط به WebVTT ردیابی متن ویدیویی وب، بارگذاری کند سپس می تواند به عنوان زیرنویس در اتاق Adobe Connect نمایش داده شود.

روخوانی صفحاتPDF توسط نرم افزارهای JAWS یا Voiceover

این یعنی فردی که از صفحه خوان استفاده می کند( صفحه خوان داخلی در mac OS)، اکنون می تواند به فایل که در یک اتاق Adobe Connect به اشتراک گذاشته شده و برای او با صدای بلند خوانده می شود گوش دهد.

این ویژگی‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند تا در کلاس‌های آنلاین خود از امکانات پیشرفته‌تری استفاده کنند و تجربه آموزشی بهتری را برای دانشجویان و مدرسین خود فراهم کنند.

 

شاید دوست داشته باشید: دانلود ادوب کانکت برای اندروید

امکانات ادوبی کانکت نسخه 11

 

کنترل های میزبان پیشرفته

همانطور که به سمت معماری جدیدی رفته، از این فرصت استفاده شده تا برخی از ویژگی های Adobe Connect را عالی جلوه دهد. دو مورد از بزرگترین نمونه ها، کارهایی است که ما با اتاق های استراحت و پنل چیدمان انجام داده ایم.

اتاق های کار گروهی: ما از مشتریان شنیده ایم که با افزایش آموزشهای آنلاین، اتاق های کار گروهی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این اتاق ها در Adobe Connect پایدار هستند، درست مثل اتاق اصلی که آنها را میزبانی می کنید. این مهم است زیرا این بدان معناست که یک مربی می تواند اتاقهای کارگروهی را روزها یا هفته ها زودتر از موعد تنظیم و پیاده سازی کند. هرکدام از این اتاق ها می تواند شامل فعالیت ها و فرمت های مختلف باشد – همه آنها نباید یکسان به نظر برسند. ما با دو ویژگی جدید اتاق های کارگروهی را در Adobe Connect بهتر کرده ایم:

میزبان ها اکنون می توانند اتاق های کار گروهی خود را نامگذاری کنند و هر برچسبی  که می خواهند به این اتاق ها اضافه کنند. نمایش نام بعد از ایجاد کلاس کارگروهی، در غالب کلاس کارگروهی که برای شرکت کنندگان ظاهر می شود و منوی مربوطه قابل مشاهده است.

 

حتما بخوانید : آموزش استفاده از کارینومیت

انتقال گروه ها به اتاق بعدی

هر اتاق کارگروهی را می توان با فعالیت متفاوتی راه اندازی کرد و ویژگی چرخش جدید به شما امکان مدیریتی میدهد تا اطمینان حاصل کنید که هر تیم هر فعالیت را انجام می دهد. این یک سناریوی معمول در کلاسهای فیزیکی است که ادوبی کانکت که آن را به کلاس درس مجازی اضافه کرده است.

صفحه طرح بندی

طرح بندی بخشی اساسی از تجربه Adobe Connect است. می توان از آنها برای ساختار بخشیدن به جلسات و شبیه سازی صفحات داستانی و یا به عنوان روشی برای مشارکت موارد چندگانه در یک اتاق واحد استفاده کرد. در حالی که الگوهای پیش فرض در Adobe Connect شامل 3 طرح مختلف است، ما دیده ایم که مشتریان بیش از 100 طرح در یک اتاق ایجاد می کنند.

Adobe Connect 11 میتواند چیدمان صفحه شما را با یک نمای جدیدی از مدیریت چیدمان صفحه، آسان تر از همیشه می کند. این نما به طور موقت عرض پنل را افزایش می دهد تا 3 تصویر کوچک طرح را در هر ردیف جای دهد و دیدن همه چیدمان های شما به طور همزمان امکان پذیر است. اکنون می توانید به راحتی چندین طرح را به طور هم زمان انتخاب کنید و چیزی که امکان سازماندهی یا حذف سریع طرح ها را آسان می کند.

گزینه جدید برای قفل کردن چیدمان در منوی طرح بندی موجود است. هنگامی که اتاق خود را به گونه ای طراحی کردید که دقیقاً مانند آنچه می خواهید به نظر برسد، ویژگی قفل کردن چیدمان تضمین می کند که لایه ها و چیدمان قابل جابجایی و تغییر اندازه نیستند. این اتاق طراحی خود را حفظ می کند تا زمانی که میزبان ها قفل طرح ها را باز کنند.

 

پیشنهاد : ادوب کانکت برای آیفون

 

دیگر امکانات از تغییرات ادوب کانکت 11 در یک نگاه

 • توانایی اضافه کردن Hyperlink در پنجره یادداشت‌ها (Notes Pod)
 • توانایی تغییر اسم اتاق‌های استراحت برک اوت
 • پشتیبانی از فایل‌های با فرمت Gif
 • بهبود عملکرد تخته سفید (White Board)
 • قابلیت Drag – n – Drop در پنجره File Share Pod
 • قابلیت‌های بیشتر در تنظیم و مدیریت پنجره‌های چیدمان
 • قابلیت جستجو در پنجره‌های چیدمان
 • قابلیت اضافه کردن ترجیحات برای یادآور ضبط کننده (Recording Reminder)
 • قابلیت تنظیم خودکار Buffer برای فایل‌های با فرمت MP4
 • بهبود عملکرد صدا در بسترIP (VOIP – Voice Over IP)
 • توانایی و کنترل اضافه شده هاست برای مشاهده صحبتهای خصوصی
 • رفع مشکل برچسب ARIA در پنجره مربوط به پرسش و پاسخ
 • حل مشکلات مربوط استفاده از میکروفن‌های USB در سیستم عامل MacOS
 • رفع مشکل عملکرد تقویم در رویدادها
 • رفع مشکل عدم تغییر اسلایدها در برخی ضبط‌ها
 • رفع مشکل عملکرد تقویم در رویدادها
 • رفع مشکل عدم تغییر اسلایدها در برخی ضبط‌ها
 • رفع مشکلات مربوط اتاق استراحت
 • رفع مشکل سازگار نبودن نسخه SDK با پنجره‌های سفارشی

 

پیشنهاد: ادوب کانکت برای ویندوز و کامپیوتر

 

پشتیبانی از زبان فارسی

نرم افزار Adobe Connect 11 از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید به راحتی با دانلود نرم افزار ادوب کانکت از زبان فارسی استفاده کنید. در Adobe Connect 11، شما می‌توانید از متن‌های فارسی در جلسات خود استفاده کنید و همچنین، رابط کاربری این نرم‌افزار را به زبان فارسی تغییر دهید. به علاوه، Adobe Connect 11 از فونت فارسی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید فونت‌های فارسی خود را در جلسات استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت‌ها، شما می‌توانید به راحتی جلساتی را برگزار کنید که برای شرکت‌کنندگان فارسی‌زبان، قابل درک و قابل استفاده باشد.

نتیجه گیری

نسخه 11 Adobe Connect یک پلتفرم کنفرانس وب است که راه حل های کاملی را برای جلسات وب ، آموزش الکترونیکی و وبینارها در هر دستگاه فراهم می کند. برای خرید سرویس ادوب کانکت و یا در صورت تمایل برای خرید اشتراک بیگ بلو باتن میتوانید از طریق لینک داده شده سفارش خود را ثبت فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *