نسخه 11 Adobe Connect

در روز اول سپتامبر نسخه جدید ادوبی کانکت 11 توسط شرکت ادوبی (Adobe) رونمایی و در دسترس مشتریان قرار گرفت؛ هم اکنون کارینوتک با معرفی نسخه 11 Adobe Connect مفتخر است تجربه کاربری کاملا جدیدی را به میزبانان، ارائه دهندگان شرکت و شرکت کنندگان ارائه دهد.

همچنین شرکت ادوبی اضافه کرده در حال حاضر نسخه تحت وب این نرم افزار در دسترس می باشد و نسخه موبایل، در سیستم عامل اندروید به عنوان نرم افزار به روز شده قابل استفاده می باشد و نسخه mac OS اواخر امسال در دسترس خواهد بود. علاوه بر رابط کاربری جدید، ویژگی های جدیدی را نیز اضافه کرده که قابلیت دسترسی و همچنین کنترل های اضافی را برای میزبانها بهبود می بخشد.

حتما بخوانید : معرفی نسخه جدید Adobe Connect 11

یک تجربه جدید برای کاربر :

اهداف شرکت ادوبی در محصول ادوب کانکت 11 در هنگام طراحی صفحه کاربری جدید، ترکیب یک طراحی مدرن با حفظ عملکرد و تجربه داشتن یک صفحه “کلاسیک” بود. نوار برنامه، مرحله و صفحه طرح ها هنوز در همان مکان در دسترس هستند و  با اطمینان میگوییم که مشتریانی که با Adobe Connect آشنا هستند در صفحه خانه احساس راحتی می کنند.

برخی از منوها را ساده شده و حرکت به سمت این معماری جدید تجربه ای را ایجاد کرده است که سریعتر و در دسترس تر است. انتقال به سمت این معماری جدید همچنین بدان معنی است که ایجاد صفحات سفارشی برای Adobe Connect اکنون بسیار آسان تر است. صفحه های سفارشی را می توان با استفاده از استانداردهای وب مانند HTML ، JavaScript و CSS ایجاد کرد.

یکی از ویژگی هایی که Adobe Connect را از برنامه های کنفرانس ویدیویی متفاوت می کند این است که مشتریان می توانند محتوای خود را در اتاق خود بارگذاری کنند تا اینکه همه آنچه را که مایلند به اشتراک بگذارند از طریق به اشتراک گذاشتن صفحه نشان دهند.

این نه تنها پهنای باند قابل توجهی را ذخیره می کند و ویژگی های اضافی را امکان پذیر می کند – مانند دیدن اعلان های بلندگو در یک سخنرانی – بلکه باعث دسترسی بیشتر اتاق های Adobe Connect می شود. شرکت ادوبی کانکت این نرم افزار را توسط 3 ویژگی جدید مهم که در نسخه 11 آمده ارتقا داده است.

     1. فیلم های MP4 اکنون می توانند شامل چندین آهنگ صوتی باشند.

هنگام پخش فیلم ، شرکت کنندگان می توانند یک آهنگ جایگزین از منوی گزینه های اصلی انتخاب کنند. این نه تنها به معنای پشتیبانی از چند زبان است ، بلکه می تواند شامل آهنگ های ویدئویی توصیفی باشد – به کسی که به دلیل نقص بینایی ممکن است نتواند فیلم را ببیند کمک کند – به طور کامل در این تجربه شرکت کند.

     2. زیرنویس و پشتیبانی از چندین آهنگ

ما همچنین پشتیبانی از چندین آهنگ زیرنویس برای پشتیبانی بهتر از افرادی که ممکن است قادر به شنیدن ویدیو نباشند یا زبان فیلم را نمی فهمند، اضافه کرده ایم. یک میزبان می تواند یک فایل MP4 را با پرونده های مربوط به WebVTT ردیابی متن ویدیویی وب، بارگذاری کند سپس می تواند به عنوان زیرنویس در اتاق Adobe Connect نمایش داده شود.

     3. صفحاتPDF اکنون توسط نرم افزارهایی مانند JAWS یا Voiceover روخوانی می شود.

این یعنی فردی که از صفحه خوان استفاده می کند( صفحه خوان داخلی در mac OS)، اکنون می تواند به فایل که در یک اتاق Adobe Connect به اشتراک گذاشته شده و برای او با صدای بلند خوانده می شود گوش دهد.

کنترل های میزبان پیشرفته

همانطور که به سمت معماری جدیدی رفته، از این فرصت استفاده شده تا برخی از ویژگی های Adobe Connect را عالی جلوه دهد. دو مورد از بزرگترین نمونه ها، کارهایی است که ما با اتاق های استراحت و پنل چیدمان انجام داده ایم.

اتاق های کار گروهی: ما از مشتریان شنیده ایم که با افزایش آموزشهای آنلاین، اتاق های کار گروهی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این اتاق ها در Adobe Connect پایدار هستند، درست مثل اتاق اصلی که آنها را میزبانی می کنید. این مهم است زیرا این بدان معناست که یک مربی می تواند اتاقهای کارگروهی را روزها یا هفته ها زودتر از موعد تنظیم و پیاده سازی کند. هرکدام از این اتاق ها می تواند شامل فعالیت ها و فرمت های مختلف باشد – همه آنها نباید یکسان به نظر برسند. ما با دو ویژگی جدید اتاق های کارگروهی را در Adobe Connect بهتر کرده ایم:

میزبان ها اکنون می توانند اتاق های کار گروهی خود را نامگذاری کنند و هر برچسبی  که می خواهند به این اتاق ها اضافه کنند. نمایش نام بعد از ایجاد کلاس کارگروهی، در غالب کلاس کارگروهی که برای شرکت کنندگان ظاهر می شود و منوی مربوطه قابل مشاهده است.

حتما بخوانید : آموزش استفاده از ادوب کانکت

     1. یک دکمه چرخشی جدید میزبان را قادر می سازد تا گروه ها را به اتاق بعدی انتقال دهد.

هر اتاق کارگروهی را می توان با فعالیت متفاوتی راه اندازی کرد و ویژگی چرخش جدید به شما امکان مدیریتی میدهد تا اطمینان حاصل کنید که هر تیم هر فعالیت را انجام می دهد. این یک سناریوی معمول در کلاسهای فیزیکی است که ادوبی کانکت که آن را به کلاس درس مجازی اضافه کرده است.

     2. صفحه طرح بندی

طرح بندی بخشی اساسی از تجربه Adobe Connect است. می توان از آنها برای ساختار بخشیدن به جلسات و شبیه سازی صفحات داستانی و یا به عنوان روشی برای مشارکت موارد چندگانه در یک اتاق واحد استفاده کرد. در حالی که الگوهای پیش فرض در Adobe Connect شامل 3 طرح مختلف است، ما دیده ایم که مشتریان بیش از 100 طرح در یک اتاق ایجاد می کنند.

Adobe Connect 11 میتواند چیدمان صفحه شما را با یک نمای جدیدی از مدیریت چیدمان صفحه، آسان تر از همیشه می کند. این نما به طور موقت عرض پنل را افزایش می دهد تا 3 تصویر کوچک طرح را در هر ردیف جای دهد و دیدن همه چیدمان های شما به طور همزمان امکان پذیر است. اکنون می توانید به راحتی چندین طرح را به طور هم زمان انتخاب کنید و چیزی که امکان سازماندهی یا حذف سریع طرح ها را آسان می کند.

گزینه جدید برای قفل کردن چیدمان در منوی طرح بندی موجود است. هنگامی که اتاق خود را به گونه ای طراحی کردید که دقیقاً مانند آنچه می خواهید به نظر برسد، ویژگی قفل کردن چیدمان تضمین می کند که لایه ها و چیدمان قابل جابجایی و تغییر اندازه نیستند. این اتاق طراحی خود را حفظ می کند تا زمانی که میزبان ها قفل طرح ها را باز کنند.

نتیجه گیری

Adobe Connect یک پلتفرم کنفرانس وب است که راه حل های کاملی را برای جلسات وب ، آموزش الکترونیکی و وبینارها در هر دستگاه فراهم می کند.

© کلیه حقوق این مطلب ( نسخه 11 Adobe Connect ) مطعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.