پنج نکته کلیدی برای برگزاری وبینار موفق

معرفی وبینار برای ارائه کلی و همچنین جذب شرکت کنندگان می تواند بسیار سخت باشد. چرا که اگر اشتباه کنید، ممکن است مخاطبان خود را برای همیشه از دست بدهید، پس پنج نکته کلیدی برای برگزاری وبینار موفق را رعایت کنید. با ما باشید تا در در این رابطه توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم.

چگونه باید اطمینان دهید که معرفی وبینار شما مؤثر است؟

نوشتن چیزی شبیه به فیلمنامه می تواند بسیار مفید باشد. در حقیقت، توصیه می کنیم برای کل ارائه خود یک پیش نویس بنویسید، تا اطمینان حاصل کنید که از محتوا و برگزارکننده خود بهترین استفاده را می کنید.

حال نکته مهم و قابل تعامل این است که چگونه یک پیش نویس معرفی وبینار ایجاد کنیم ، که شرکت کنندگان و مخاطبان خود را علاقمند کند. ما چندین نکته مفید برای نوشتن پیش نویس معرفی وبینار برای شما گردآوری کرده ایم.

حتما بخوانید: آموزش استفاده از کارینومیت

     1. سلام را به درستی بیان کنید

این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما سلام این اولین چیزی است که مخاطبان شما هنگام پیوستن به شنیدن آن می شنوند، بنابراین گرفتن لحن شما بسیار تعیتن کننده است چرا که تا حد زیادی می تواند تعیین کند که آیا شرکت کنندگان شما برای بقیه زمان وبینار شما ماندگار خواهند بود یا خیر.

پس سلام چیست؟

اول از همه، شما باید از حضور شرکت کنندگان استقبال کنید. این می تواند به همان سادگی باشد: “به ارائه امروز ، مثلا “به وبینار امنیت اطلاعات ” خوش آمدید. این ساده است، اما در عین حال مؤثر است و نشانگر آغاز این ارائه خواهد بود ( به این معنی که مردم باید هرکاری را که دارند رها کنند و به شما بپیوندند ).

همچنین باید نوعی تشکر از شما برای حاضرین باشد. بسیاری از مردم فقط فکر می کنند که از مخاطبان خود باید در انتهای وبینار تشکر کنند، اما گفتن آن در همان ابتدا بسیار مهم است. از این گذشته، این افراد از روز خود برای حضور در وبینار شما وقت می گیرند و زمان خود را صرف شرکت در وبینار شما می کنند.

این امر باعث می شود تماشای كل مطالب جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد و همچنین باعث می شود كه آنها با مواردی مانند نظرسنجی، پرسش و پاسخ در تعامل بیشتر باشند.

نشان دادن قدردانی قدردانی در افتتاح وبینار شما می تواند خیلی طول بکشد. “سلام ، به وبینار امروز ،درباره ۵ معیار برای سنجش موفقیت خوش آمدید. متشکرم که وقت گذاشتید و امروز اینجا هستید. “

     2. کاری کنید که شرکت کنندگان تمام تمرکز خود را بروی مطالب شما بگذارند

این بخش مهم دیگری است که ارائه کنندگان در معرفی ابتدای وبینار خود باید به آن بپردازند و فقط نباید در مورد برنامه ی وبینار خود صحبت کنند، این موارد شامل این است که:

  • باید به مخاطبان خود بگویید که آیا وبینار خود را ضبط می کنید؟
  • آیا شرکت کنندگان دسترسی به ضبط کلاس را دارند؟
  • آیا مستندات و اسلایدها و پاورپوینت ها را در اختیارشان قرار می دهید؟
  • آیا در پایان نظرسنجی خواهید کرد؟
  • آیا ویژگی “سوال بپرسید” وجود دارد؟
  • آیا در پایان وبینار پرسش و پاسخ وجود خواهد داشت؟

باید این موارد را هرچه زودتر در معرفی خود بیان کنید، زیرا این از اولین سؤالهایی است که دریافت می کنید. به آنها اطلاع دهید که ضبط می شود، یا حتی اسلایدها در اختیارشان قرار می گیرد، این کمک می کند که مخاطبان شما به توانند روی ارائه خود تمرکز کنند و یادداشت کمتری بردارند.

مقدمه داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که در مقدمه خود به ذکر هر یک از این موارد بپردازید وگرنه با کاهش مشارکت روبرو خواهید بود. تصور نکنید که مخاطبان شما همه چیز را می دانند که چه کاری باید انجام دهند، کار را برای آنها در حد امکان سهولت دهید.

به عنوان مثال ، هنگامی که وبینار را اجرا می کنیم ، معمولاً از کلمات “سؤال بپرسید” برای پرسش و پاسخ استفاده می کنیم. ما توضیح می دهیم نه تنها کاری که ما انجام می دهیم بلکه کجا می توان آن را پیدا کرد.

مثال: ما در پایان وبینار یک نظرسنجی و سوالات پایانی را به صورت زنده اجرا خواهیم کرد ، بنابراین قابلیت” سؤال از ما “را فعال می کنیم. در سمت راست صفحه نمایش شما قرار دارد ، بنابراین اگر سوالی دارید ، کافی است آن دکمه کلیک کنید و اگر نکته ای را از دست دادید ، نگران نباشید ، ما در صورت پایان جلسه و اتمام وقت پاسخ سوالات شما را جداگانه می دهیم. “

حتما بخوانید: وبینارها

     3. به آنها بگویید که چرا باید بمانند

ممکن است تصور کنید که چون شخصی وبینار را با شما شروع کرده است، آنها می دانند که قصد دارند چه چیزی را یاد بگیرند و چه چیزی را بدست آورند و چرا باید گوش دهند. اما خیلی از شرکت کنندگان شما می دانند که چرا باید یک ساعت به شما گوش دهند. معرفی وبینار مکان مناسبی برای طرح این موارد برای آنها است.

برای اینکار می توانید با معرفی خود و هر مجری که ممکن است در وبینار حضور داشته باشد، شروع کنید. شرکت کنندگان باید بدانند که فقط به دنبال نام و عنوان نیستید، مخاطبان شما می خواهند بدانند چه چیزی شما را در زمینه موضوع وبینار تبدیل به یک متخصص نموده است.

ترسیم دستور کار همچنین می تواند ارزش وبینار شما را به مخاطبان شما نشان دهد ، زیرا موضوعات دقیق مورد نظر شما را تشریح می کند. اطمینان حاصل کنید که دستور کار مطابق با تبلیغاتی که انجام داده اید می باشد، در غیر این صورت ممکن است در هنگام معرفی وبینار شاهد افت شدید باشید.

مثال: “من رضا بهمنی ، مدیر عامل مجموعه آموزی کارینوتک هستم. من تقریباً دو دهه را در فن آوری اطلاعات صرف کرده ام ، با تمرکز بر امنیت اطلاعات، امروز به موارد زیر خواهیم پرداخت:

  • دستور کار ۱
  • دستور کار ۲
  • دستور کار ۳

     4. معرفی خود را طولانی نکنید

من دیده ام که بسیاری از افراد مدت طولانی به معرفی خود و بینار خود پرداخته اند که اشتباه می باشد. مواردی را که در دستور کار خود را تعیین کرده اید ، نباید ۲۰ دقیقه بیشتر اختصاص دهید باید هر چه سریعتر به بخش عمده و اصلی مطالب خود بپردازید.

پنج نکته کلیدی برای برگزاری وبینار موفق

پنج نکته کلیدی برای برگزاری وبینار موفق

به این روش فکر کنید ، اگر وبینار شما ۶۰ دقیقه است و شما ۱۵ دقیقه را صرف معرفی خود کرده اید ، یعنی یک چهارم از زمان اختصاص داده شده خود را صرف معرفی مبحث معرفی خود کرده اید. این زمان زیادی برای ارائه محتوای شما نمی گذارد و قطعاً زمان پرسش و پاسخ را کاهش می دهد و این خوشایند شرکت کنندگان نمی باشد.

مقدمه وبینار باید آموزنده و در عین حال مختصر باشد. در دستور کار قرار نگیرید – بعداً مطالب را در ادامه ارائه می دهید. و زمان زیادی را صرف معرفی خود و یا مجری نکنید ، آنها همانطور که ارائه می دهند ارزش خود را نشان می دهند.

     5. خارج از روال معمول فکر کنید و انجام دهید

اگرچه پیروی از یک روال و استفاده از یک ساختار معمول مفید است، اما لازم نیست شما حتما در روال معمول وبینار برگزار کنید، با یک مثال ببینیم منظورم چیست؟فیلم می تواند یک روش عالی، مکمل و واقعاً سرگرم کننده و جذاب برای وبینار ما تبدیل گردد.

اگر زمان و منابع خود را مدیریت می کنید، یک ویدیو ایجاد کنید. لازم نیست فقط با دوربین صحبت کنید، شاید شما کلیپی از مجری خود داشته باشید که صحبت می کند، یا شاید یک کلیپ خبری داشته باشید که به موضوع شما ربط دارد. این یکی از روش های عالی و خلاقانه ای برای جلب توجه مخاطبان شما هستند ، پس اطمینان حاصل می کنید که آنها با وبینار شما درگیر هستند.

در پایان ، معرفی وبینار به معنای دروازه ای برای مخاطبان شما به موضوع و ارائه شما خواهد بود. جزئیات را زیاد نگویید و بگذارید محتوای شما را به صورت کلی درک نمایند.

©کلیه حقوق این مطلب ( پنج نکته کلیدی برای برگزاری وبینار موفق ) متعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.