آموزش ها, بیگ بلو باتن

ارور ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن

نرم افزار کلاس مجازی بیگ بلو باتن یا همان کارینومیت یکی از قدرتمند ترین نرم افزار تدریس آنلاین  در حوزه آموزش مجازی و برگزاری وبینار آنلاین به حساب می آید و کاربران زیادی در سراسر دنیا از این پلتفرم برای برگزاری کلاس آنلاین خود استفاده می کنند.

این نرم افزار به رابط کاربری آسان و کاربر پسند بودن معروف است به این صورت که هر کاربری پس از استفاده از آن احساس رضایت بسیار زیادی دارد. راحتی کار با این نرم افزار باعث شده تا در سطح دنیا به محبوبیت زیادی داشته باشد.

طبق گزارشات کاربران در استفاده از این نرم افزار با ارور و مشکلاتی رو به رو می شوند. یکی از این ارورهای رایج ارور ۱۰۰۷ بیگ بلو باتن است.

ارور ۱۰۰۷ چیست

برخی از کاربران این پلتفرم در دنیا با اروری تحت عنوان ارور ۱۰۰۷ رو به رو شده اند که بیشتر هم در هنگام اتصال صدا به آن برخورد کرده بودند. اروری که کاربران دریافت کرده اند تحت عنوان Error 1007ICE negotiation failed می باشد.

این خطا یکی از رایج ترین خطاهایی است که کاربران در داخل کشور دریافت کرده اند. از آن جایی که بیگ بلو باتن برای اتصال صدا از پروتکل webrtc استفاده می کند که روی پورت ۱۹۳۵ در دسترس قرار دارد. اما اگر به هر دلیلی اتصال به این پورت فراهم نشود، کاربر در هنگام اتصال صدا، با این خطا مواجه می شود.

تعرفه پتلفرم آموزش آنلاین-کارینوتک

دلایل خطای ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن

1) از آن جایی که این روزها استفاده از VPN ها یا همان فیلترشکن ها به شدت افزایش پیدا کرده اند، استفاده بیش از اندازه از آن ها ممکن است باعث شود تا پورت ۱۹۳۵ بسته شود که همین مسئله باعث می شود کاربر ارور ۱۰۰۷ را دریافت کند. برای رفع این مشکل فیلترشکن خود را خاموش کنید و برنامه آن را به طور کامل ببندید. با این کار احتمالا ارور رفع می شود. در صورتی که باز هم به
نتیجه نرسیدید دسنگاه خود را خاموش و دوباره راه اندازی کنید.

2) بیگ بلو باتن نیاز به دسترسی به میکروفن در هنگام جلسات آنلاین دستگاه شما را دارد که ممکن است در برنامه دیگری اشغال باشد. استفاده زیاد از پیام رسان ها ممکن است میکروفن دستگاه شما را درگیر کند. پس بهتر است ابزارهایی که از میکروفن استفاده می کنند را هنگام استفاده از بیگ بلو باتن ببندید.

3) دلیل دیگر فایروال است. وجود فایروال باعث مسدود شدن پورت می شود. این مشکل بیشتر در سازمان ها و دانشگاه ها به وجود می آید که از فایروال استفاده می کنند. در این صورت باید از مسئول شبکه خود بخواهید تا پورت ۱۳۹۵ را برای شما باز کند.

راه حل رفع این مشکل خطای 1007

روش باز کردن پورت ۱۹۳۵

معمولا برای باز یا بسته کردن یک پورت از فایروال استفاده می شود. با این حال شما می توانید از طریق CMD نیز این کار را انجام دهید. برای این کار کافی است تا CMD را باز کنید و دستور زیر را در آن تایپ کنید و اجرا کنید:

netsh advfirewall firewall add rule name=”Open Port 1935″ dir=in action=allow protocol=TCP localport=1935

با انجام این کار نیز می توانید از دریافت ارور ۱۰۰۷ جلوگیری کنید. اگر بازهم این اتفاق نیفتاد، مشکل را با ارائه دهنده سرویس خود مطرح کنید. همچنین می توانید نرم افزار را پاک کنید و نسخه دیگری را بر روی سیستم برای سمینار آنلاین خود نصب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *