آموزش ها, بیگ بلو باتن

ارور ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن

مقدمه

طبق گزارشات، کاربران در استفاده از نرم افزار بیگ بلو باتن با ارور و مشکلاتی رو به رو می شوند. یکی از این ارورهای رایج خطای  ۱۰۰۷ بیگ بلو باتن است. نرم افزار کلاس مجازی بیگ بلو باتن یا همان کارینومیت یکی از قدرتمندترین پلتفرم آموزش آنلاین در حوزه آموزش مجازی و برگزاری وبینار آنلاین به حساب می آید و کاربران زیادی در سراسر دنیا از این پلتفرم برای برگزاری کلاس آنلاین خود استفاده می کنند.

خرید سرور بیگ بلو باتن

 

خرید اشتراک بیگ بلو باتن

این نرم افزار به رابط کاربری آسان و کاربر پسند بودن معروف است به این صورت که هر کاربری پس از استفاده از آن احساس رضایت بسیار زیادی دارد. راحتی کار با این نرم افزار باعث شده تا در سطح دنیا به محبوبیت زیادی داشته باشد. استفاده از این نرم افزار، هزینه های متفاوتی برحسب تعداد کاربر، خرید اشتراک بر اساس ساعت، ماه و سال دارد که باعث به وجود آمدن طیف گوناگونی از تعرفه پلتفرم آموزش آنلاین می شود. درصورت تمایل برای اطلاع از قیمت ها به صفحه سرویس ها مراجعه کرده یا برروی لینک داده شده کلیک نمائید.

ارور ۱۰۰۷ چیست؟

برخی از کاربران این پلتفرم در دنیا با اروری تحت عنوان ارور ۱۰۰۷ رو به رو شده اند که بیشتر هم در هنگام اتصال صدا به آن برخورد کرده بودند. اروری که کاربران دریافت کرده اند تحت عنوان Error 1007ICE negotiation failed می باشد.

این خطا یکی از رایج ترین خطاهایی است که کاربران در داخل کشور دریافت کرده اند. از آن جایی که بیگ بلو باتن برای اتصال صدا از پروتکل webrtc استفاده می کند که روی پورت ۱۹۳۵ در دسترس قرار دارد. اما اگر به هر دلیلی اتصال به این پورت فراهم نشود، کاربر در هنگام اتصال صدا، با این خطا مواجه می شود.

بیگ بلو باتن برای اندروید

دلایل خطای ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن

خطای ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن معمولا به دلیل مشکل در ارتباط با وب‌سرور یا مشکل در نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار بوجود می‌آید. در زیر به برخی از دلایل این خطا اشاره می‌کنیم:

از آن جایی که این روزها استفاده از VPN ها یا همان فیلترشکن ها به شدت افزایش پیدا کرده اند، استفاده بیش از اندازه از آن ها ممکن است باعث شود تا پورت ۱۹۳۵ بسته شود که همین مسئله باعث می شود کاربر ارور ۱۰۰۷ را دریافت کند. برای رفع این مشکل فیلترشکن خود را خاموش کنید و برنامه آن را به طور کامل ببندید. با این کار احتمالا ارور رفع می شود. در صورتی که باز هم به
نتیجه نرسیدید دسنگاه خود را خاموش و دوباره راه اندازی کنید.

بیگ بلو باتن نیاز به دسترسی به میکروفن در هنگام جلسات آنلاین دستگاه شما را دارد که ممکن است در برنامه دیگری اشغال باشد. استفاده زیاد از پیام رسان ها ممکن است میکروفن دستگاه شما را درگیر کند. پس بهتر است ابزارهایی که از میکروفن استفاده می کنند را هنگام استفاده از بیگ بلو باتن ببندید.

دلیل دیگر فایروال است. وجود فایروال باعث مسدود شدن پورت می شود. این مشکل بیشتر در سازمان ها و دانشگاه ها به وجود می آید که از فایروال استفاده می کنند. در این صورت باید از مسئول شبکه خود بخواهید تا پورت ۱۳۹۵ را برای شما باز کند.

مشکل در ارتباط با وب‌سرور: اگر وب‌سرور شما به درستی پیکربندی نشده باشد یا مشکلی در پیکربندی SSL وجود داشته باشد، ممکن است با خطای ۱۰۰۷ مواجه شوید.
مشکل در نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار: اگر نرم‌افزار Big Blue Button به درستی نصب نشده باشد یا مشکلی در راه‌اندازی آن وجود داشته باشد، ممکن است با خطای ۱۰۰۷ مواجه شوید.
کمبود منابع سیستم: اگر سیستم شما دارای کمبود منابعی مانند حافظه RAM، پردازنده و فضای دیسک باشد، ممکن است با خطای ۱۰۰۷ مواجه شوید.
مشکل در اتصال شبکه: اگر شبکه‌ی شما دچار مشکل شود و اتصال به اینترنت قطع شود، ممکن است با خطای ۱۰۰۷ مواجه شوید.
برای رفع خطای ۱۰۰۷ در بیگ بلو باتن می‌توانید ابتدا از درستی پیکربندی وب‌سرور و SSL خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز این موارد را بررسی کنید. همچنین، شما باید مطمئن شوید که نرم‌افزار Big Blue Button به درستی نصب و راه‌اندازی شده است و کمبود منابع سیستم شما را برطرف کنید. از طرفی، اتصال به شبکه‌ی اینترنت را نیز بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به رفع مشکلات شبکه کنید. در صورتی که با این روش‌ها مشکل خود را حل نکردید، بهتر است با پشتیبانی بیگ بلو باتن تماس بگیرید تا بتوانند به شما کمک کنند.

راه حل رفع این مشکل خطای 1007

برای رفع مشکل خطای ۱۰۰۷ بیگ بلو باتن، می‌توانید از راه‌حل‌های زیر استفاده کنید:
1- بررسی پیکربندی وب‌سرور و SSL: مطمئن شوید که وب‌سرور شما به درستی پیکربندی شده است و SSL به درستی فعال است. برای این کار می‌توانید از ابزارهایی مانند SSL Checker و SSL Labs استفاده کنید تا بررسی کنید که SSL شما به درستی کانفیگ شده است یا خیر.
2- بررسی نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار: مطمئن شوید که نرم‌افزار Big Blue Button به درستی نصب و راه‌اندازی شده است و هیچ مشکلی در راه‌اندازی آن وجود ندارد. برای این کار، می‌توانید به فایل‌های لاگ نرم‌افزار بیگ بلو باتن دسترسی پیدا کنید و از آن‌ها برای بررسی مشکل استفاده کنید.
3- کنترل منابع سیستم: مطمئن شوید که سیستم شما دارای منابع کافی برای اجرای BigBlueButton است. برای این کار، می‌توانید از ابزارهایی مانند htop برای بررسی استفاده از منابع سیستم استفاده کنید.
4- بررسی شبکه: ممکن است مشکل در اتصال به اینترنت وجود داشته باشد. برای این کار، می‌توانید از ابزارهایی مانند ping برای بررسی اتصال به سرور‌های بیگ بلو باتن استفاده کنید.
5- بروزرسانی نرم‌افزار: مطمئن شوید که نرم‌افزار Big Blue Button به آخرین نسخه خود بروزرسانی شده است. برای این کار، می‌توانید به داخل پوشه نرم‌افزار بروید و دستور زیر را اجرا کنید:
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade
6- تماس با پشتیبانی: در صورتی که با استفاده از راه‌حل‌های بالا نتوانستید مشکل خود را حل کنید، بهتر است با پشتیبانی بیگ بلو باتن تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید.

7- روش باز کردن پورت ۱۹۳۵: معمولا برای باز یا بسته کردن یک پورت از فایروال استفاده می شود. با این حال شما می توانید از طریق CMD نیز این کار را انجام دهید. برای این کار کافی است تا CMD را باز کنید و دستور زیر را در آن تایپ کنید و اجرا کنید:

netsh advfirewall firewall add rule name=”Open Port 1935″ dir=in action=allow protocol=TCP localport=1935

با انجام این کار نیز می توانید از دریافت ارور ۱۰۰۷ جلوگیری کنید. اگر بازهم این اتفاق نیفتاد، مشکل را با ارائه دهنده سرویس خود مطرح کنید. همچنین می توانید نرم افزار را پاک کنید و نسخه دیگری را بر روی سیستم برای سمینار آنلاین خود نصب کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *