آموزش آنلاین

انواع وبینار

آشنایی با انواع وبینار

انواع وبینار آنلاین مختلف از سمینارهای تحت وب وجود دارد، که می توانید برای دستیابی به اهداف خاص یا برای تنظیم نیازهای مخاطبان و شغل خود از آنها استفاده کنید. در اینجا برخی از محبوب ترین انواع محتوا و تکنیک هایی که می توانید هنگام کنفرانس ویدئویی و برنامه ریزی استراتژی بازاریابی وبینار کارینومیت در کارینوتک از آنها استفاده کنید، آورده شده است.

تعرفه پلتفرم آموزش مجازی-کارینوتک

انواع محتوای وبینار

  • نمایش به صورت اسلاید

اگر هدف از وبینار برای جلسات آنلاین شما آموزش مخاطبانتان میباشد، این ارائه، حتما باید همراه با تصاویری آموزشی ارائه گردد. همچنین ارائه آنچه  آموزش میدهید از طریق اسلاید، ساده ترین گزینه است.

در اینجا نحوه انجام این کار با وبینارهای کارینوتک آورده شده است:

 

نکته سریع:

اولین اسلاید ارائه شما باید تمام اطلاعات مهم فنی برای آموزش آنلاین را داشته باشد. (مدت زمان وبینار چقدر میباشد، و یا این وبینار ضبط خواهد شد و به شرکت کنندگان ارسال می شود یا خیر) دستور کار سمینار ویدیویی باید در اولین اسلاید سمینار در این روش گنجانده شود.

البته موارد بیشتری برای ایجاد یک نمایش جذاب وجود دارد. اگر می خواهید در مورد بهترین شیوه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این پست توسط کاریتوتک و سمینار اسلایدی را بررسی کنید.

حتما بخوانید: آموزش استفاده از ادوب کانکت

  • فیلم زنده

اگر می خواهید با مشتریان خود روابط نزدیک تری برقرار کنید یا یک جلسه تیمی برگزار کنید، ایجاد یک سمینار وب در قالب زنده ویدیویی عالی است.

این روش کاملا حرفه شما را منحصر به شخص شما میسازد. شما با اینکار میتوانید ” ارتباط فرد به فرد و حسی ” بین خود و مخاطبتان را به روشی کاملا حرفه ای نشان دهید. همچنین، چنانچه در حال ساخت یک محصول فیزیکی هستید، این نوع وبینار نیز می تواند برای شما مفید باشد. برای خرید اشتراک بیگ بلو باتن کلیک کنید

  • گفتگو در قالب متن نوشتاری

وقتی میزبان سمینار آنلاین هستید، مخاطبان شما می توانند از گزینه چت برای پرسیدن سؤال یا پاسخ دادن به سوالات شما استفاده کنند. اینکار باعث ایجاد تعامل بین شما و مخاطبتان می گردد.

هنگامی که شما به مشکلات آنها در همان زمان پاسخ می دهید، جایگاه خود را در دید آنها تثبیت مینمایید. مخاطبانتان حس دیده شدن را از طرف شما دریافت کرده و این سبب استحکام ارتباط بین شما و مخاطبتان میگردد . این تعامل پیوندی را ایجاد می کند که باعث می شود مشتریان باز به سمت شما بازگردند.

  • تخته سفید

برای توضیح بهتر مباحث پیچیده، می توانید از تخته سفید استفاده کنید. با ترسیم نمودارها، تصاویر، یا ترسیم مفاهیم مختلف از ابتدا، می توانید به مخاطبان خود کمک کنید تا آموزش را راحت تر دنبال کنند.

  • عکس وایت برد

نکته سریع: هنگام توضیح مفاهیم در صفحه های سفید در طول کنفرانس وب ، از همکاری دریغ نکنید.

خرید سرویس ادوب کانکت

  • یک وبینار از پیش ضبط شده

اگر نیاز دارید بیش از یکبار ،نمایشی آنلاین را در مورد موضوعی خاص انجام دهید ( یا شاید حتی لازم باشد که مرتباً آن را انجام دهید)، می توانید به جای آن از یک وبینار از پیش ضبط شده استفاده کنید. همچنین اگر  وبینار شما، یک سخنران میهمان دارد و قادر به تنظیم زمانبندی جلسات وبینار نمیباشید، این روش میتواند بهترین گزینه  برای شما باشد.

در این روش پس از ضبط ویدیو وبینار ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هنگامی که وبینار شروع به کار کرد، دکمه پخش را بزنید. برای اطمینان از اینکه مخاطب شما از این کلاس و تجربه راضی است، می توانید در حین اجرای وبیناری که از پیش ضبط کرده اید ، گفتگو را اجرا کنید و به سؤالات آنها بصورت زنده پاسخ دهید.

  • اشتراک گذاری صفحه

در مواردی که موضوع وبینار شما به نحوی است که نیاز به نشان دادن مراحل گام به گام در نرم افزار یا به صورت آنلاین دارد ، هیچ راهی بهتر از به اشتراک گذاشتن دسک تاپ شما نیست. شرکت کنندگان می توانند دقیقاً آنچه را که انجام می دهید، مشاهده کنند و تمام مباحث را از روی دسک تاپ شما دنبال کنند. این فرمت به ویژه در هنگام آموزش کاربران تازه کار شما مفید است.

همچنین اگر ارائه خود را به روشی غیر استاندارد، به عنوان مثال، با استفاده از Prezi ایجاد کرده اید، می توانید از اشتراک صفحه دسک تاپ استفاده کنید. از آنجایی که اینها مبتنی بر اسلایدها نیستند، بهترین راه ارائه آنها از طریق اشتراک گذاری صفحه نمایش با مخاطبان است.

اگر در بحث وبینارتان به جای استفاده از یک ارائه، قصد دارید چندین برنامه یا پرونده را با مخاطبینتان به اشتراک بگذارید، نیز میتوانید از اشتراک گذاری صفحه استفاده کنید. به جای عکس گرفتن از تصاویر و افزودن آنها به ارائه تان، می توانید دسک تاپ خود را به اشتراک بگذارید و آزادانه بین برنامه های مختلف پرش کنید.

  • نظرسنجی ها

ابزار رای گیری چیزی است که آمار و اطلاعاتی را که در هر جای دیگری در دسترس شما و مخاطبانتان قرار نمی دهد فراهم میکند. می توانید آن را ناشناس یا عمومی تنظیم کنید.

از طرفی می توان وبینارها را با اهدافی که دارند طبقه بندی کرد. اگر می خواهید انواع اهداف وبینار را ببینید، این پست انواع مختلف وبینار با اهداف مختلف را بررسی کنید.

©کلیه حقوق این مطلب ( انواع وبینار ) متعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *