پلتفرم های برگزاری وبینار آنلاین-کارینوتک

پلتفرم های برگزاری وبینار آنلاین

آیا شما هم به دنبال استفاده از بهترین پلتفرم های مربوط به برگزاری وبینار آنلاین هستید؟ امروزه برگزاری وبینار برای تیم ها و گروه های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. ولی، در جهت انجام این فعالیت شما به یک سری ابزار های خاص نیاز خواهید داشت. پلتفرم های و نرم افزار تدریس آنلاین که در زمینه ارائه خدمات مربوط به وبینار  و آموزش مجازی  فعالیت می کنند، خدماتشان را با تعرفه ها و کیفیت های مختلفی در اختیار افراد قرار می دهند.

 

تعرفه پتلفرم آموزش آنلاین-کارینوتک

پلتفرم برگزاری وبینار آنلاین چیست

وبینار آنلاین یا سمینار تحت اینترنت، به همایشی گفته می شود که با استفاده از اینترنت مورد اجرا قرار می گیرد. جالب است بدانید که اکثر کسب و کار ها به استفاده از وبینار علاقه زیادی نشان می دهند. چرا که وبینار قابلیت های زیادی داشته و امکانات متنوعی را نیز در اختیار تیم هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، قرار می دهد. هنگامی که شما امکان برگزاری یک وبینار به صورت فیزیکی را ندارید، از سمینار استفاده می کنید.

پلتفرم برگزاری سمینار مانند بیگ بلو باتن ، به محیطی گفته می شود که در آن شما می توانید نسبت به برگزاری وبینار اقدام کنید. این محیط ها به گونه ای طراحی شده اند که قدرت عملکردی بالایی داشته و نیاز های کاربران خود را رفع می کنند. یک پلتفرم برگزاری همایش اینترنتی، می تواند امکانات و قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار دهد. معمولا این پلتفرم ها مانند ادوب کانکت سرعت عملکردی بالایی داشته و نسبت به امکاناتشان، تعرفه های مختلفی را اعمال می کنند.

پلتفرم برگزاری وبینار آنلاین چیست-کارینوتک

معیارهای انتخاب پلتفرم مناسب برگزاری وبینار آنلاین

اگر شما هم قصد برگزاری جلسات آنلاین را دارید، حتما باید به دنبال استفاده از بهترین پلتفرم برگزاری وبینار باشید. اولین مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید، سرعت سرور و نوع سرور است. یک پلتفرم سمینار باید بر روی سرور های قوی نصب شده باشد. در غیر این صورت، سرعت آن پایین بوده و شما در اشتراک ویدیو یا برگزاری وبینار خود با مشکلات جدی رو به رو خواهید شد. نرم افزاری که در سرور به کار رفته است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

دیگر مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید امکانات پلتفرم ارائه دهنده وبینار است. مطمئنا پلتفرم های مختلف، امکانات مختلفی را نیز در اختیار شما قرار می دهند. شما باید به دنبال پلتفرم هایی باشید که برای وبینار آنلاین شما، همه ابزار های موجود را در اختیارتان قرار می دهند. آخرین مسئله مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید تعرفه استفاده از پلتفرم برگزاری وبینار است. هر کدام از شرکت های فعال در این زمینه، بر روی خدمات خود تعرفه خاصی را اعمال می کنند. شما باید به دنبال استفاده از بهترین ها باشید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

معیارهای انتخاب پلتفرم مناسب برگزاری وبینار آنلاین-کارینوتک

 نرم افزارهای برگزاری وبینار آنلاین

البته که در این میان، برای برگزاری سمینار آنلاین یک سری نرم افزار های رایگان هم وجود دارد که شما می توانید از آنها هم استفاده کنید. در لیست زیر، شما می توانید چند مورد از این نرم افزار های محبوب و رایج را مشاهده نمایید.

 • AnyMeeting
 • Onstream Meetings
 • Zoho Meeting
 • InterCall
 • ClickMeeting
 • me
 • Adobe Connect
 • Cisco WebEx Meeting Center
 • Citrix GoToMeeting
 • eVoice

معمولا استفاده از پلتفرم هایی که به صورت رایگان فعالیت می کنند، محدودیت های زیادی را بر سر راه شما قرار می دهد. شما آزادی عمل زیادی ندارید و می توانید از بازدیدکنندگان محدودی هم استفاده کنید.

نرم افزارهای برگزاری وبینار آنلاین-کارینوتک

ویژگی های نرم افزار وبینار آنلاین

یک نرم افزار برگزاری وبینار آنلاین، باید سرعت خوبی داشته باشد. کند بودن سرعت یا قطعی زیاد، نشان دهنده سرور های بی کیفیت بوده و می تواند وبینار شما را خراب کند. دیگر مسئله ای که شما باید به آنها توجه داشته باشید قابلیت های نرم افزار است. خیلی از نرم افزار ها حتی به کاربران اجازه صحبت نمی دهند. ولی برخی ها به گونه ای طراحی شده اند تا همه افراد اجازه صحبت داشته باشند. آخرین ویژگی نرم افزار سمینار، مربوط به پشتیبانی است. شما در حال تهیه محصولی هستید که احتمال خرابی آن وجود دارد. شما باید از پشتیبانی قوی استفاده کنید.

شرایط و ملزومات برگزاری وبینار آنلاین

برای برگزاری وبینار، شما به یک سری شرایط و ابزار های خاص نیاز دارید. پلتفرم برگزاری سمینار، اولین ابزاری است که شما به آن احتیاج خواهید داشت. در لیست زیر، شما می توانید این موارد مهم را مشاهده کنید.

 • داشتن اینترنت پر سرعت: شما باید از یک اتصال سریع و قوی اینترنت استفاده کنید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید.
 • داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی: بدون استفاده از کامپیوتر، امکان برگزاری وبینار هم وجود ندارد.
 • استفاده از یک پلتفرم قوی: هرچه کیفیت و سرعت پلتفرم مورد نظر شما بیشتر باشد، تجربه شما هم بهبود پیدا می کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *