افزودن لیست کاربران در ادوب کانکت

یکی ار متدوال ترین سوالاتی که امروزه برای کاربران ادمین سرویس ادوبی کانکت بوجود می‌آید این است که چطور می‌توان بصورت یکجا لیست شاگردان و کاربران خود را در ادوبی کانکت ایجاد کنند و افزودن لیست کاربران به صورت یکجا در نرم‌افزار ادوبی کانکت چگونه می باشد؟

ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که در کمترین زمان ممکن حساب کاربری اعضای وبینار و کلاس آنلاین خود را به صورت یکجا وارد نرم‌افزار ادوبی کانکت کنید. با استفاده از این روش تمام اطلاعات حساب کاربران شما وارد سیستم ادوبی کانکت می‌شود.

برای استفاده از این روش می‌توانید از نوت پد سیستم عامل ویندوز استفاده کنید و یا می‌توانید از نرم افزار  Notepad++ استفاده کنید. اگر نرم‌افزار Notepad++ را بروی سیستم خود ندارید آن را نصب کنید.

تعرفه پتلفرم آموزش آنلاین-کارینوتک

 وارد کردن لیست کاربران :

  • نام ( first-name )
  • نام خانوادگی ( last-name )
  • نام کاربری ( login )
  • آدرس ایمیل ( email ) 
  • رمز عبور    ( password  )

را در فایل خود با پسوند CSV ذخیره کنید.

توجه داشته باشید که نام کاربری را همان ایمیل آدرس بنویسید. در این حالت دوبار در هر سطر ایمیل آدرس تکرار می شود. در صورتی که از سرویس اشتراکی استفاده می‌کنید فایل را برای پشتیبانی سایت ارسال بفرمایید.

اگر از سرویس اختصاصی استفاده می کنید. مسیر زیر را طی کنید.

  • در پنل اصلی سایت از تب Administration گزینه Users and Groups را انتخاب کنید، و گزینه Import  را در منو انتخاب کنید.
  • در قسمت Select Import Type گزینه Create new users را انتخاب کنید. سپس Choose File  را بزنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب و آپلود کنید.

نکته مهم: در صورتی که نیاز می باشد که اسامی با نام و نام خانوادگی فارسی در ادوب کانکت ذخیره گردد، پس از ذخیره شدن متاسفانه به صورت ؟ نمایش داده می شود، برای حل این موضوع نیاز می باشد که فایل در داخل اکسل با پسوند (Unicode Text (*.txt ذخیره گردد.

سپس فایل را با نرم افزار Notepad باز نموده و فضای خالی را با ویرگول (,) جایگزین نماید و فایل را (Encoding (UTF8 با پسوند csv ذخیره نماید. سپس اقدام به Import نمودن در ادوب کانکت نمایید.