بیگ بلو باتن

دانلود فیلم‌های ضبط شده در بیگ بلو باتن

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ldfpvmjy’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

بیگ بلو باتن جهت آموزش آنلاین طراحی شده است و یک نوع نرم افزار به شمار می‌رود. برنامه مذبور، این امکان را به کاربران می‌دهد تا به صورت آنلاین در کنفرانس، کلاس یا گردهمایی شرکت کند. ناگفته نماند، نرم افزار بیگ یلو باتن بوسیله گروهی از برنامه نویسان ساخته شده است تا عموم کاربران بتوانند به صورت مجازی در این کلاس‌ها شرکت نمایند. کاربران می‌توانند ارتباط دوطرفه و چند طرفه با هم داشته باشند. این نرم افزار تدریس آنلاین به خوبی محیط کلاس آنلاین را شبیه سازی می‌کند.

تعرفه پتلفرم آموزش آنلاین-کارینوتک

مراحل ضبط کردن ویدیو در بیگ بلو باتن

بیگ بلو باتن می‌تواند در طول وبینار، کلیه رویدادها و اطلاعات رسانه‌ای ساخته شده مانند ( فیلم، گفتگو، صدا ، اسلاید و … ) را جهت پخش بعدی ضبط و ذخیره سازد. بدین نحو که با فشردن دکمه ضبط، این برنامه همه فعالیت‌ها را ذخیره می‌کند. پس از این که وبینار به پایان رسید، بعد از گذشت چند ساعت می‌توان لینک آن را در پنل کاربری و در قسمت مدیریت کلاس‌ها و وبینار آنلاین مشاهده کرد. حتی این امکان وجود دارد که این جلسه را در محیطی دیگر بازپخش نمود.

مقاله ساخت اتاق مجازی رایگان را از دست ندهید

شایان ذکر است، Big Blue Button قادر است این موارد را برای شما ذخیره کند؛ صوت ، وب کم، اشتراک پیج ، اسلایدها، رویدادها و یادداشت. امتیاز دیگر این برنامه کاربردی، ضبط همایش‌ها بوسیله ویندوز ده می‌باشد. برای این کار تنها کافی است، کلید ویندوز و حرف + G به طور همزمان بفشارید. شما با این وسیله قادر خواهید بود به راحتی برنامه را ضبط کرده و در صورت تمایل از آن مجدد استفاده کنید.

مراحل ضبط کردن بیگ بلو باتن- کارینوتک

نحوه دانلود فیلم‌های ضبط شده در بیگ بلو باتن

در بیگ بلو باتن امکان پخش مجدد همه این پرونده‌ها موجود می باشد. فایل‌ها در نشانی‌های معینی در سرور ضبط می‌شوند. سپس پس از مرور سالم بودن پرورنده‌ها، آنها را پردازش می‌کند. حالا نوبت آن است که این فایل‌ها منتشر شوند. کاربر بدین وسیله می‌تواند با کمک پنلی که در اختیار او گذاشته شده است، به پرونده‌های قابل پخش دسترسی داشته باشد. خوشبختانه امکان طبقه بندی، تغییر، مخفی کردن، حذف و اشتراک گذاری فایل‌ها نیز وجود دارد.

نحوه دانلود ویدئوی وب کم در بیگ بلو باتن

برای بارگیری فیلم و ویدئوی وب کم در این محیط، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی ویدئو هر قسمت از وب کم ها کلیک راست نمایید. سپس فهرست و منوی ذخیره ویدئو مورد نظر را گزینش نمایید. در ادامه، این سوال از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید پرونده فیلم بیگ بلو باتن را در کدام قسمت سیو نمایید. شما باید حتما مکانی را در کامپیوتر یا موبایلتان مشخص نمایید. برای بارگیری ویدئوی وب کم در موبایل هم کافی است، ویدئو را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید و سه نقطه گوشه صفحه را کلیک کرده و دانلود را انتخاب نمایید.

نحوه دانلود ویدئوی وب کم در بیگ بلو باتن- کارینوتک

نحوه دانلود اسلایدهای بیگ بلو باتن

برای دانلود اسلاید های عرضه شده در بیگ بلو باتن لازم است، کاربر روی هر قسمت از اسلایدها که مورد نیاز اوست، راست کلیک نماید. با انتخاب مورد ذخیره سازی تصویر، می‌تواند تصویر را در مکانی از هارد کامپیوتر یا موبایل سیو نماید.

نحوه دانلود فایل ضبط شده بیگ بلو باتن توسط نرم‌افزار

چنانچه از شیوه‌های فوق نمی‌خواهید کمک بگیرید، ما به شما این راه را پیشنهاد می‌دهیم. اگر بیشتر مایل هستید که تمام جلسات آنلاین یا همه فعالیت‌های وبینار را در یک پرونده ویدئویی ذخیره داشته باشید، حتما اپلیکیشن ضبط صدا را نصب کنید. این نرم افزار، ضبط صفحه نمایش نام دارد و کمک می‌کند تا در هنگام شروع کلاس و وبینار شما به صورت آنلاین تمام فعالیت‌ها را ضبط و ذخیره کنید.

ضبط کلاس بیگ بلو باتن توسط اکستنشن مرورگر کروم

در روش ضبط کلاس بوسیله اکستنشن مرور گر کروم، ساده‌ترین راه این است که شما افزونه goCast screen recording را بر روی مرورگرتان نصب و راه اندازی کنید. با این وسیله شما می‌توانید به راحتی از کلاس‌ها و فعالیت‌های وبینار فیلم بگیرید. سپس مجددا از آن استفاده نمایید.


نتیجه‌گیری

جهت ضبط و بارگیری فیلم‌ها و فعالیت‌هایی که در Big Blue Button انجام می‌شود، با هم مطالبی مرور کردیم. شما می‌توانید با هر کدام از این مسیرهای مختلف که ارائه شد، جهت ضبط و بارگیری فیلم ها اقدام کنید. در روش نخست شما قادر خواهید بود که همه پرونده‌ها را به صورت جداگانه بارگیری کنید. اگر بخواهید همین برنامه را با نرم افزار دانلود کنید، نیازی به مصرف اینترنت ندارید. علاوه براین، پس از اتمام جلسه، می توانید آن را برای بازپخش بارگیری نمایید.

[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *