آموزش ها

هوش مصنوعی بینگ چیست؟ چه اتفاقی برای چت بات مایکروسافت می افتد؟

معرفی هوش مصنوعی بینگ

هوش مصنوعی بینگ چیست؟

از زمانی که مایکروسافت موتور جستجوی Bing خود را با ادغام ChatGPT ، پیشرفته‌ترین ربات چت از نظر هوش مصنوعی تا به امروز، راه‌اندازی کرد، درخواست‌های زیادی از سوی کاربران وجود داشته است. در بیشتر موارد، ربات چت به درستی و به سرعت پاسخ می‌دهد، همچنین تمامی منابع را برای پشتیبانی از اطلاعات ارائه شده در قالب چت ارائه می‌دهد. البته می توان انتظار خطاهایی را داشت و به همین دلیل است که این ویژگی در حال حاضر فقط برای گروه منتخبی از کاربران در دسترس است که منتظر نوبت خود در لیست انتظار هستند. خوشبختانه، مایکروسافت یک دکمه بازخورد نیز ارائه کرده است که کاربران می توانند از آن برای بهبود پاسخ های هوش مصنوعی و گزارش هر گونه مشکل استفاده کنند. بینگ چت جدید مایکروسافت با هوش مصنوعی از هر نظر رقیب ChatGPT است و حتی گاهی اوقات در صدر قرار می گیرد. در اینجا تعریفی از هوش مصنوعی بینگ و نحوه استفاده از چت bing را یاد خواهید گرفت.

چت بات بینگ چیست؟

چت بات بینگ چیست؟

از زمانی که OpenAI پاییز گذشته ChatGPT را راه اندازی کرد، مایکروسافت به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این شرکت تبدیل شده است . با این حال، مایکروسافت به جای سرمایه گذاری در چت ربات هوش مصنوعی محبوب، از این سرمایه گذاری ها برای تقویت موتور جستجوی خود، بینگ، با هوش مصنوعی مولد استفاده کرد.

بینگ به جای اینکه موتور جستجوی دوم برای محبوب‌تر گوگل باشد، به یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی تبدیل شده است – اگرچه گزینه استفاده از قالب جستجوی سنتی همچنان باقی است. کاربران می توانند به بینگ رفته و تا آنجا که می توانند با  ChatGPT  از آن سوال بپرسند و حتی تصاویر را آپلود کنند و تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را درخواست کنند.

بینگ چت که اغلب با عنوان “بینگ جدید” یا بینگ چتGPT  شناخته می‌شود، تفاوت زیادی با رقیب محبوب‌تر خود دارد. در زیر نحوه استفاده از بینگ چت و راه‌های مختلف دسترسی به آن را بررسی خواهیم کرد.

مقاله هوش مصنوعی میدجرنی چیست؟ را از دست ندهید!

 

نحوه استفاده از بینگ چت

آنچه شما نیاز دارید: برای شروع کار با  Bing AI و استفاده از هوش مصنوعی بینگ باید از Microsoft Edge استفاده کنید. مایکروسافت قبلاً برای دسترسی به ویژگی چت نیاز به یک حساب کاربری داشت، اما اکنون می‌توانید مکالمات کوتاه‌تری بدون ورود به سیستم داشته باشید.

  1. Microsoft Edge را باز کنید (یا دانلود کنید) و به Bing بروید

برای دسترسی به چت بینگ، مرورگر وب مایکروسافت اج را باز کنید. اگر Edge ندارید، می توانید آن را برای ویندوز، مک و لینوکس دانلود کنید. همچنین در تلفن همراه برای Android و iOS در دسترس است.

هنگامی که Microsoft Edge را باز کردید، به Bing.com بروید و چند گزینه برای دسترسی به Bing Chat خواهید داشت. می‌توانید روی  Chat در بالای صفحه کلیک کنید، روی نشان‌واره Bing در نوار کناری سمت راست کلیک کنید یا در صورت وجود، روی Try it  یا Learn more درست در زیر نوار جستجو کلیک کنید.

وقتی به مایکروسافت بینگ دسترسی دارید، می‌توانید انتخاب کنید که از قالب‌های جستجو یا چت برای درخواست‌های خود استفاده کنید.

بینگ چت همیشه از نوار کناری Edge قابل دسترسی است، مهم نیست در چه وب سایتی هستید.

 2. وارد حساب مایکروسافت خود شوید (اختیاری)

اگرچه اگر وارد حساب کاربری مایکروسافت نشده باشید، می‌توانید به چت ربات Bing AI دسترسی داشته باشید ، اما در هر مکالمه فقط به پنج پاسخ محدود می‌شوید. اگر می‌خواهید مکالمه طولانی‌تری با حداکثر 30 پاسخ از Bing داشته باشید، باید وارد حساب مایکروسافت خود شوید.

یک حساب مایکروسافت می‌تواند آدرس ایمیل و رمز عبور outlook.com  یا hotmail.com یا اطلاعات ورود به سیستمی باشد که برای سرویس‌های Microsoft مانند  Office، OneDrive  یا Xbox استفاده می‌کنید.

می توانید با استفاده از هر آدرس ایمیل، جیمیل و یاهو، یک حساب مایکروسافت ایجاد کنید!

پیشنهاد کارینوتک: نحوه استفاده از ادوب کانکت در آیفون

  1. اگر از com استفاده می کنید، تب Chat را انتخاب کنید

به سمت چپ بالای پنجره Microsoft Edge خود نگاه کنید. از گزینه های جستجو در زیر نوار جستجو، روی Chat کلیک کنید تا به برگه چت برای گپ جدید Bing با هوش مصنوعی دسترسی پیدا کنید.

اگر از طریق نوار کناری مایکروسافت اج به چت بینگ دسترسی داشتید، به مرحله چهارم بروید.

  1. نحوه کار Bing Chat را بیاموزید

چت بینگ مایکروسافت با هوش مصنوعی

چت بینگ مایکروسافت با هوش مصنوعی کمی با  ChatGPT، محبوب ترین چت ربات هوش مصنوعی متفاوت است. در حالی که درخواست‌ها را به طور مشابه در مکالمات وارد می‌کنید، فرمت پاسخ‌ها، سبک مکالمه و رابط بینگ هوش مصنوعی همگی بسیار متفاوت هستند.

در اینجا یک تفکیک وجود دارد که به شما کمک می کند تا با پنجره گپ جدید Bing آشنا شوید:

ناحیه متن

پایین صفحه دارای یک ناحیه متنی است که می‌توانید درخواست‌ها و سؤالات خود را برای چت بینگ وارد کنید.

افزودن تصویر

مایکروسافت اخیراً این قابلیت را برای کاربران اضافه کرده است که بتوانند عکسی را برای Bing آپلود کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی پردازش شود، دقیقاً مانند لنز Google . با کلیک بر روی این دکمه می توانید یک تصویر اضافه کنید.

با بینگ صحبت کنید

اگر ترجیح می‌دهید از میکروفون دستگاهتان به جای صفحه‌کلید برای دادن درخواست‌های خود به Bing استفاده کنید، می‌توانید میکروفون را در قسمت متن انتخاب کنید تا با ربات چت هوش مصنوعی صحبت کنید.

موضوع جدید

وقتی روی موضوع جدید کلیک می‌کنید، Bing  مکالمه قبلی را حذف می‌کند و از شما می‌خواهد که به گفتگوی جدید بروید.

مقاله راهنما: با راه حل های مشکلات صدا در ادوب کانکت آشنا شوید!

منابع

بینگ به عنوان یک موتور جستجوی محاوره‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می‌کند، و اگرچه مانند یک موتور جستجو پاسخ‌ها را در قالب فهرست به شما نمی‌دهد، اما بیشتر پاسخ‌های خود را از وب جمع‌آوری می‌کند. هنگامی که به یک درخواست پاسخ دریافت می کنید، Bing  همچنین منابع و پیوندهایی را در زیر حباب پیام فهرست می کند.

سؤالات بعدی پیشنهادی

پس از دریافت پاسخ از مایکروسافت بینگ، پیشنهاداتی برای سؤالات بعدی مختلف ایجاد می کند که می توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال، اگر از بینگ بپرسید: “آسمان چه رنگی است؟ ممکن است سؤالات بعدی را مطرح کند: آیا آسمان در سیارات دیگر آبی است؟ یا آلودگی چگونه بر رنگ آسمان تاثیر می گذارد؟

جستجو یا چت

سمت چپ بالای صفحه به شما امکان می دهد بین نتایج جستجوی سنتی یا ربات چت هوش مصنوعی جابجا شوید. برای تغییر روی یکی یا دیگری کلیک کنید.

سبک مکالمه

بینگ چت به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که پاسخی شبیه به انسان به یک پرس و جو ارائه کند تا یک موتور جستجو، بنابراین سه قالب برای پاسخ‌ها ارائه می‌کند – خلاقانه‌تر، متعادل‌تر و دقیق‌تر. هر یک از این قالب‌ها خود توصیفی هستند: انتخاب «خلاق‌تر» به شما پاسخ‌هایی می‌دهد که بدیع و تخیلی هستند و همچنین می‌توانند تصاویر تولید کنند. “متعادل تر” از نظر لحن شبیه به ChatGPT است، یک چت آموزنده و دوستانه با پاسخی شبیه انسان و “دقیق تر” پاسخ های مختصر و مستقیمی را ارائه می دهد.

پیشنهاد بعدی: آموزش ساخت کلاس مجازی رایگان و اتاق وب کنفرانس

شمارنده اعلان

هنگامی که Bing به درخواستی در یک مکالمه پاسخ می‌دهد، عددی را می‌بینید که به شما کمک می‌کند تعداد پاسخ‌هایی که دریافت کرده‌اید را حفظ کنید. حداکثر 30 پاسخ در هر مکالمه وجود دارد.

دکمه بازخورد

هنگام اسکن صفحه، به سرعت متوجه دکمه بازخورد در گوشه سمت راست پایین پنجره چت خواهید شد. این دکمه به کاربران اجازه می‌دهد تا در مورد پیشنهادات یا چیزهایی که دوست دارند یا دوست ندارند، بازخورد خود را به مایکروسافت بینگ ارائه دهند، با این گزینه که یک اسکرین شات را نیز درج کند.

حساب مایکروسافت

اطلاعات حساب شما در سمت راست بالای صفحه قابل دسترسی است.

  1. شروع به نوشتن کنید

اکنون می توانید از Bing Chat استفاده کنید و شروع به نوشتن درخواست ها و سؤالات خود در قسمت متن در پنجره چت کنید. سپس اینتر را بزنید تا آنها را ارسال کنید.

پیشنهاد خرید کارینوتک: جهت خرید اشتراک و  نصب ادوبی کانکت کلیک نمائید!

چه کسی می تواند از بینگ چت استفاده کند؟

چه کسی می تواند از بینگ چت استفاده کند؟

هنگامی که مایکروسافت برای اولین بار بینگ چت را راه اندازی کرد، این کار را در نسخه بتا انجام داد، همانطور که برای محصولات جدید بزرگی مانند این معمول است، به این معنی که فقط برای گروهی از کاربران در دسترس بود. این در ماه می 2023 تغییر کرد، اما، زمانی که سیستم برای همه کاربران در دسترس قرار گرفت، با یک احتیاط – برای استفاده از آن باید وارد حساب مایکروسافت شوید.

آیا Bing Chat بهتر از ChatGPT است؟

با توجه به اینکه فناوری ChatGPT (از OpenAI) به طور موثری به چت بینگ کمک می کند، کمی پیچیده است، اما هنوز احساس می کنیم که پاسخ ممکن است فقط “بله” باشد. این به این دلیل است که دسترسی به چت بینگ بسیار آسان‌تر از اکثر بخش‌های ChatGPT است و به‌روزترین ویژگی‌های آن به هیچ وجه در پشت دیوار قفل نمی‌شوند، بنابراین می‌توانید از جدیدترین گزینه‌ها و ویژگی‌ها بدون هیچ مانع واقعی استفاده کنید. تجربه‌ای که با هرکدام از آنها چت می‌کنید ممکن است همیشه تفاوت زیادی نداشته باشد، اما قابلیت استفاده و پیچیدگی Bing Chat نیز باعث پیشرفت آن می‌شود.

مقاله معرفی 13 اپلیکیشن برتر جهت برقراری تماس‌ تصویری در موبایل را ازدست ندهید!

دانلود هوش مصنوعی بینگ

برای نصب هوش مصنوعی بینگ و استفاده از هوش مصنوعی بینگ اندروید اینجا کلیک نمائید!

سوالات متداول

1. بینگ چت چه کاری می تواند انجام دهد؟

مانند ChatGPT، Bing  جدید مجهز به هوش مصنوعی می تواند متنی را به صورت مکالمه تولید کند، مقاله بنویسد، نامه بنویسد، محتوا را خلاصه کند، کد بنویسد و به سوالات پیچیده پاسخ دهد. اما برخلاف  ChatGPT، Bing Chat  به اینترنت دسترسی دارد و به آن اجازه می‌دهد تا در مورد رویدادهای جاری پاسخ‌های به‌روز ارائه دهد. از طرف دیگر، نسخه رایگان ChatGPT فقط بر روی داده ها تا سال 2021 آموزش داده شده است، بنابراین نمی تواند پاسخ های مربوط به رویدادها و تحولات اخیر را ارائه دهد. این بدان معنی است که Bing می تواند به شما در مورد رویدادهایی که دیروز رخ داده است پاسخ دهد، در حالی که ChatGPT از چیزی که در سال گذشته رخ داده است اطلاعی ندارد. به غیر از دسترسی به اینترنت، بینگ همچنین می تواند از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در پنجره چت استفاده کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن بخواهید یک تصویر ایجاد کند و آنچه را که دوست دارید عکس داشته باشد شرح دهد، و بلافاصله یک تصویر ایجاد می کند. همچنین می‌تواند تصاویری را که در چت آپلود می‌کنید پردازش کند تا اطلاعاتی درباره آنها به شما بگوید، مانند شناسایی گونه‌های گیاهی.

2.چگونه می توانم به چت بینگ دسترسی داشته باشم؟

چند راه برای دسترسی سریع به چت بینگ وجود دارد:

  • مرورگر مایکروسافت اج دسترسی آسانی به گپ جدید بینگ در نوار کناری سمت راست پنجره دارد.
  • کاربران می توانند با مراجعه به Bing.com به صفحه اصلی Bing رفته و با چت ربات جدید Bing AI چت کنند.
  • دانلود نسخه برنامه تلفن همراه Bing در دستگاه شما.
  • همچنین می توانید از طریق مرورگر Edge از Bing در تلفن همراه استفاده کنید.

3.آیا Bing Chat در کروم موجود است؟

بینگ چت در حال حاضر فقط در Microsoft Edge در دسترس است. برخی از برنامه‌های افزودنی شخص ثالث برای دسترسی به بینگ جدید از طریق Google Chrome هنوز به طور رسمی توسط مایکروسافت پشتیبانی نشده‌اند.

4.آیا می توان از هوش مصنوعی بینگ در گوشی استفاده کرد؟

اگر مرورگر Edge را روی دستگاه تلفن همراه خود دارید، می‌توانید از جستجوی جدید Bing مبتنی بر هوش مصنوعی در حالت چت استفاده کنید، دقیقاً مانند رایانه‌تان. همچنین این گزینه وجود دارد که مرورگر Edge را پرش کنید و برنامه Microsoft Bing را از فروشگاه برنامه دستگاه خود دانلود کنید.

این برنامه خط مستقیمی را برای چت ربات Bing AI ارائه می‌کند، با مزایای عدم دسترسی به وب‌سایت زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید و ویجت‌هایی که می‌توانید به صفحه اصلی تلفن خود اضافه کنید. برنامه مایکروسافت بینگ و مرورگر اج از دیکته صوتی در تلفن همراه پشتیبانی می‌کنند، بنابراین می‌توانید بدون تایپ کردن سؤالات خود را بپرسید.

همچنین بخوانید: کاربردهای مختلف دیپ لرنینگ چیست؟

5.آیا Bing از ChatGPT استفاده می کند؟

Bing از ChatGPT استفاده نمی کند، اما از GPT-4 برای گفتگو با کاربران خود استفاده می کند. بینگ جدید در حال حاضر تنها راه استفاده رایگان از GPT-4 است و مایکروسافت ادعا می کند که ادغام با آخرین مدل زبان، Bing  را قدرتمندتر و دقیق تر از ChatGPT  می کند.   نسخه GPT 3.5 مدل زبان OpenAI به ChatGPT قدرت می دهد. هنگامی که GPT-4 از طریق نسخه به روز شده ChatGPT به طور گسترده در دسترس قرار گرفت، از طریق سرویس اشتراک  OpenAI، ChatGPT Plus  بود که ماهیانه 20 دلار هزینه دارد. GPT-4، آخرین مدل زبان بزرگ OpenAI، از طریق اشتراک ماهانه یا بینگ چت در دسترس است. دومی از GPT-4 استفاده می کند و بیشتر شبیه یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در قالب مکالمه از ChatGPT عمل می کند.

6.آیا بینگ چت پاسخ های اشتباه می دهد؟

درست مانند ChatGPT و دیگر مدل‌های زبان بزرگ، بینگ چت جدید مجهز به هوش مصنوعی مستعد انتشار اطلاعات نادرست است. بیشتر خروجی‌هایی که بینگ به عنوان پاسخ ارائه می‌دهد از منابع آنلاین گرفته شده‌اند، و ما می‌دانیم که نمی‌توانیم هر چیزی را که آنلاین می‌خوانیم باور کنیم. به طور مشابه، استفاده از بینگ جدید در حالت چت می‌تواند پاسخ‌های بی‌معنی و غیرمرتبط با سؤال اصلی ایجاد کند که به عنوان توهم نیز شناخته می‌شود. مهم است که هنگام مکالمه با چت ربات های هوش مصنوعی اقدامات احتیاطی انجام دهید، مانند اینکه هرگز اطلاعات شخصی و خصوصی خود را به اشتراک نگذارید و هرگز برای اطلاعات پزشکی یا تهدید کننده زندگی به آن اعتماد نکنید.

7.آیا Bing Chat اکنون در دسترس است؟

بینگ چت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی از زمان عرضه در اوایل سال جاری، تنها به صورت لیست انتظار در دسترس بود. مایکروسافت مدتی پیش دسترسی گسترده ای را به همه کاربران مایکروسافت اج، با یا بدون حساب معتبر، اعطا کرد. گپ جدید بینگ در یک پیش‌نمایش باز است، بنابراین کاربران می‌توانند با رفتن به مرورگر وب Edge یا استفاده از برنامه موبایل بینگ آن را امتحان کنند.

بینگ چت چه تفاوتی با موتور جستجو دارد؟

8.بینگ چت چه تفاوتی با موتور جستجو دارد؟

در مقایسه با موتورهای جستجو، بزرگترین تفاوت بین چت بینگ و سایر چت ربات های هوش مصنوعی، لحن مکالمه در ارائه نتایج جستجو است، به لطف مدل زبان بزرگ که در پشت صحنه عمل می کند. قالب‌بندی هوشمندانه نتایج جستجو در پاسخ به یک سؤال خاص، یافتن چیزی را برای هر کسی که به‌دنبال آنلاین است آسان‌تر می‌کند.

فراتر از قابلیت های جستجویی که موتور جستجوی استاندارد بینگ از قبل دارد، بینگ چت یک چت ربات هوش مصنوعی تمام عیار است و می تواند بسیاری از کارهایی را که ابزارهای مشابه می توانند انجام دهند، مانند ChatGPT، انجام دهد. برای مثال، Bing  و ChatGPT  هر دو می‌توانند متنی مانند مقاله یا شعر تولید کنند، کد بنویسند یا سؤالات پیچیده بپرسند و مکالمه‌ای را با سؤالات بعدی برگزار کنند.

9.آیا سازنده تصویر Bing وجود دارد؟

مایکروسافت همچنین Bing Image Creator را به عنوان بخشی از ابزارهای هوش مصنوعی مولد خود معرفی کرد. از طریق چت بینگ یا به تنهایی با رفتن به Bing.com/Create قابل دسترسی است.

مایکروسافت از DALL-E ، یک تولید کننده تصویر باهوش مصنوعی از OpenAI استفاده می کند. این به عنوان ابزاری برای مایکروسافت اج در Bing در دسترس است، زیرا کاربران می‌توانند به Bing درخواست ایجاد تصاویر در یک چت موجود را به جای رفتن به یک وب‌سایت جداگانه بدهند.

10.آیا بینگ چت رایگان است؟

Bing جدید نه تنها کاملا رایگان است، بلکه بهترین راه برای پیش نمایش رایگان GPT-4 در حال حاضر است. می‌توانید از چت ربات Bing AI برای پرسیدن سؤال، دریافت کمک برای مشکل یا جستجوی الهام استفاده کنید، اما در هر تعامل به 300 سؤال محدود می‌شوید.

 

11.آیا مکالمات من با بینگ چت ذخیره شده است؟

 مایکروسافت تاریخچه چت را از طریق یک سری به روز رسانی اخیر به چت بینگ اضافه کرد. اکنون در سمت راست پنجره چت قابل دسترسی است.

اگر از Bing Chat با حساب مایکروسافت خود استفاده می کنید، تاریخچه جستجو بسته به تنظیمات شما در حساب ذخیره می شود تا درخواست های قبلی ذخیره شوند.

12.آیا لیست انتظار برای Bing جدید وجود دارد؟

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که Bing جدید مجهز به هوش مصنوعی در پیش‌نمایش باز قرار دارد، بنابراین هر کاربری که با استفاده از Edge وارد حساب مایکروسافت خود شود، فوراً به آن دسترسی پیدا می‌کند. لیست انتظار برای دسترسی زودهنگام به این نسخه جدید Bing برای همه باز است.

۱ نظر در “هوش مصنوعی بینگ چیست؟ چه اتفاقی برای چت بات مایکروسافت می افتد؟

  1. بسیار مقالات خوب و ارزشمندی در اختیار عموم قرار میدین واقعا عالی هستین موفق باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *