آموزش آنلاین, بیگ بلو باتن

چگونه در 3 دقیقه کلاس مجازی و یا اتاق وب کنفرانس برای جلسه آنلاین بسازیم؟

ساخت کلاس و اتاق مجازی رایگان

در سایت کارینوتک به دلیل وجود پنل اختصاصی کارینومیت که توسط تیم نرم افزار این مجموعه نوشته شده است، جهت راحتی و رفاه حال کاربران و مشترکین خود این امکان را که چگونه در 3 دقیقه کلاس مجازی رایگان و یا اتاق وب کنفرانس برای جلسه آنلاین بسازیم؟ را می دهد.

یکی از مزایای پنل مدیریت ادوب کانکت برای نرم افزارهای کلاس مجازی می باشد که در این مقاله راجع به امکانات این پنل اختصاصی بیشتر صحبت خواهیم کرد. یکی از مشکلاتی که کاربران و ادمین های کلاس مجازی و یا افرادی که می خواهند جلسه آنلاین برگزار نمایند را دچار چالش کرده است.

مدیریت شرکت کنندگان، ارائه دهندگان و مدرسان در کلاس های مجازی و جلسات آنلاین آنها می باشد که این پنل اختصاصی این مشکل را برای کاربران کارینوتک به صورت کامل برطرف نموده است.

تعرفه پلتفرم آموزش مجازی-کارینوتک

اتاق مجازی چیست؟

امروزه مطالب زیادی راجع به برگزاری کلاس آنلاین و کلاس مجازی رایگان نوشته شده که کاربرد زیادی برای افراد ندارد، ما در این پست راجع به مواردی که کاربران در برگزاری کلاس مجازی خود باید به آنها توجه داشته باشند صحبت می کنیم و آن را بررسی می کنیم.

کاربران همیشه در انتخاب پلتفرم ها برای برگزاری کلاس های مجازی و یا سمینار آنلاین خود همیشه دچار سردرگمی شدیدی می شوند و این یک امر طبیعی است به دلیل وجود سایت ها و شرکت های مختلفی که این سرویس ها را ارائه می دهند.

حال ما برای رفع این سردرگمی مواردی را برای شما بررسی و معرفی می کنیم که بتوانید در اجرا و خرید جلسات آنلاین و کلاس مجازی رایگان خود بهترین سرویس را انتخاب کنید. از نکاتی که ابتدا باید در نظر بگیرید این است قبل از خرید سایت هایی که این سرویس ها را ارائه می دهند را بررسی کنید و برای خود لیستی از امکانات و توانمندی آنها تهیه کنید.

سپس قیمت ها و لیست تعرفه های آن ها برای خود یادداشت کنید و با هم مقایسه کنید، اما لزوما قیمت پایین و یا قیمت بالای سرویس ها نشان دهنده خوب بودن و با کیفیت بودن سرویس نمی باشد. برای بررسی سرویس ها ملاک های مختلفی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید:

 

  • ابتدا یک دسترسی تست چند روزه از سرویس سایت مورد نظر تهیه کنید.

کیفیت و پایداری سرویس را بررسی کنید.( بعضی از سایت ها این امکان را برای مشتریان خود در نظر نمی گیرند، این تفاوت در مجموعه کارینوتک نیز وجود دارد، زیرا کاربران برای یک هفته تمام می توانند سرویس و نرم افزارهای مختلف را بصورت رایگان و به همراه پنل اختصاصی خود دریافت کنند و تست کنند.)

  • نکته بعدی که باید به آن توجه داشت امکان اضافه و یا حذف کاربران و مدیریت آنها می باشد.

به دلیل آنکه بیشتر مجموعه ها دارای پنل اختصاصی کاربر نمی باشند این امکان باعث نارضایتی مشتریان می شود، حال مجموعه کارینوتک این امر را برای کاربران خود میسر نموده است و می توانند با یک کلیک کرابران خود را به اتاق های خود اضافه و خذف نمایند.

  • قابلیت ضبط فیلم و نگهداری نیز از دیگر مواردی هست که کاربران به آن توجه دارند.

زیرا بعد از برگزاری کلاس نیاز به در دسترس قرار دادن فیلم جلسه یا کلاس برای کاربران خود دارند. ( پنل اختصاصی کارینوتک این امکان را برای مشتریان خود قرار داده است تا بتوانند با سطح دسترسی ای که کاربر برای شرکت کنندگان خود تعریف می کند این امر را برای کاربران خود میسر کند.

یک نکته ای که همیشه افراد، موسسات و یا مراکز آموزشی برایشان مهم است این می باشد که فیلم های ضبط شده آن ها برای کاربران و شرکت کنندگانشان قابل ذخیره شدن نباشد و ما این دسترسی را برای مشتریان خود قرار داده ایم تا بتوانند در صورت صلاحدید خود دسترسی ذخیره را به کاربران خود بدهند یا ندهند.)

  • وجود قابلیت حضور غیاب در بیشتر پلتفرم های آموزش مجازی وجود ندارد.

اگر هم وجود داشته باشد در نرم افزارهای اختصاصی است که کاربران برای خود تهیه کرده اند، اما کارینوتک با قرار دادن این قابلیت در پنل اختصاصی خود این دسترسی به کاربر می دهد و این امکان را برای شان فراهم می نماید تا یک گزارش از افرادی که در کلاس حضور پیدا کرده اند داشته باشند.

( این گزارش ها شامل زمان و تاریخ ورود و خروج افراد می باشند و نیز قابلیت تهیه گزارش از اینکه چه افرادی فیلم های ذخیره شده را در چه زمان و تاریخی مشاهده نموده اند در اختیارشان قرار داده ایم.)

  • یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب سایت، تعدد نوع پلتفرم با قابلیتهای مختلف می باشد.

کاربر باید بتواند بر حسب نوع نیاز خود، پلتفرم مورد نیاز خود را انتخاب و بهترین استفاده از آن را داشته باشد، که کارینوتک یکی از معدود شرکت هایی هست که با داشتن 3 نوع پلتفرم مختلف این امکان را برای مشتریان خود فراهم می نماید.

آموزش آنلاین چیست؟

یک تعریف ساده برای آموزش آنلاین وجود دارد و آن به این معنی است که در هر شرایط بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی بتوان کسب مهارت کرد و آموزش دید. امروزه با اتفاقی که در دنیا (کرونا) رخ داده است بیشتر آموزش ها از طریق اینترنت و بصورت آنلاین در قالب کلاس مجازی رایگان انجام می شود.

نکته ای که این امر برای افراد داشت این بود که توانستند خود را با این شرایط تطبیق بدهند و استفاده لازم را از این بستر ببرند. آینده ای در این نوع آموزش رقم میخورد به این صورت است که تعداد آموزشگاه های حضوری کمتر و کمتر می شود و تمام اموزش ها بصورت آنلاین می شود.

زیرا باعث می شود شخص برگزار کننده دیگر نیاز به پرداخت اجاره یا حتی خرید فضایی برای آموزش حضوری ندارد، زیرا که می تواند با کمترین هزینه و با وسعت زیاد جغرافیایی تدریس کند و کسب درآمد داشته باشد.

یا حتی موسسات و مراکز دولتی و خصوصی جلسات خود را بصورت آنلاین برگزار کنند، به این دلیل که گاهی بعضی از افرادی که در جلسات قرار است شرکت کنند ممکن است در شهر یا کشور دیگری باشند و این باعث تحمیل هزینه به آن شخص یا موسسه می شود و موارد دیگری نیز می توان در این موضوع مطرح کرد.

پلتفرم های کلاس مجازی محبوب کاربران ایرانی

نرم افزار ادوبی کانکت یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای گزاری کلاس ها و جلسات می باشد ولی نکته ای که برای کاربران وجود داشت انگلیسی بودن این نرم افزار بود که مجموعه کارینوتک توانست با فارسی سازی این نرم افزار این امکان را برای کاربران ایرانی مهیا سازد که باعث استقبال زیادی از این مجموعه شد.

نرم افزار ادوب کانکت

یکی از ویژگی هایی که ادوب کانکت Adobe Connect را از برنامه های کنفرانس ویدیویی متمایز می کند این است که مشتریان می توانند محتوای خود را در اتاق خود بارگذاری کنند، تا اینکه همه آنچه را که می خواهند در صفحه نمایش به اشتراک بگذارند.

ادوب کانکت نه تنها پهنای باند قابل توجهی را ذخیره می کند و ویژگی های اضافی را نیز فراهم می کند ( مانند دیدن یادداشت های بلندگو در یک سخنرانی ) بلکه باعث دسترسی بیشتر اتاق های Adobe Connect می شود. با خرید سرویس ادوب کانکت میتوانید از تمام ویژ گی های منحصر به فرد آن بهره مند شوید.

 

نرم افزار بیگ بلو باتن

نرم افزار بیگ بلو باتن یا همان کارینومیت هم جز پلتفرم هایی هست که بیشتر شرکت ها با توجه به Open source بودن آن استفاده می کنند و آن را ارائه دادند. (مجموعه کارینوتک جز آن دسته از شرکت هایی بود که نرم افزار پلتفرم بومی خود را ارائه داد که آن را به اسم کارینومیت (Karinomeet) رونمایی کرد.

فرق کارینومیت با بیگ بلو باتن اصلی در این است که تغییرات اساسی در نوع سرویس ها و کیفیت نرم افزار انجام شده و باعث افزایش تعداد کاربران آنلاین و استفاده دوربین همزمان در آن شده و تغییرات دیگری هم در آن ایجاده شده است که در مطالب بعد به آنها بیشتر خواهیم پرداخت). ویژگی هایی که با خرید سرور بیگ بلو باتن در اختیار شما قرار می گیرد.

نرم افزار زوم

نرم افزار زوم ایرانی که به اسم کارینوتیم معرفی شده است یک نرم افزار کاملا بومی و مشابه نرم افزار زوم ZOOM می باشد که دارای امکانات زیادی می باشد.( یکی از امکانات این نرم افزار یا پلتفرم امکان بدون محدودیت اشتراک دوربین ها می باشد که تمام کاربران می توانند بصورت لایو و یا زنده همدیگر را ببینند.)

در پست بعد امکانات نرم افزار کارینوتیم (Karinoteam) و ارائه کلاس مجازی رایگان توسط آن را بیشتر بررسی می کنیم.

نرم افزار اسکای روم

نرم افزار اسکای روم هم به عنوان برگزار کننده کلاس مجازی رایگان، امروزه یکی از موارد استقبال افراد حاضر در ایران می باشد، یکی از نکاتی که باعث استقبال این نرم افزار شده است امکانات ساده و دسترسی ساده به این نرم افزار می باشد ولی این نرم افزار هم بی ایراد نیست زیرا به دلیل وجود مشترکین زیاد دچار قطع و وصلی هایی زیادی می باشد و نکته ای که بیشتر کابران با آن مشکل دارند.

نداشتن قابلیت ضبط جلسه می باشد و خیلی از امکاناتی که نرم افزار های دیگر دارند اسکای روم برای سبک تر کردن پلتفرم یا نرم افزار خود آنها را حذف نموده است.

 

جمع بندی

در این بلاگ به توضیح اتاق مجازی و مراحل ساخت کلاس مجازی و اتاق وب کنفرانس در کوتاه ترین زمان ممکن پرداختیم. همچنین توضیحاتی در مورد انواع پلتفرم های ادوب کانکت، بیگ بلو باتن، زوم و اسکای روم را دادیم. در پایان با انتخاب هر کدام از پلتفرم ها میتوانید کلاس مجازی خود را برگزار کنید و از مزایای منحصر به فرد هر کدام استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *