آموزش استفاده از ادوب کانکت

 
آموزش نصب ادوب کانکت ویژه مدرسین
 
آموزش استفاده از ادوبی کانکت برای شاگردان و کاربران
 
آموزش استفاده از نرم افزار موبایل ادوبی کانکت

نرم افزار ادوب کانکت (ADOBE CONNECT)

آموزش استفاده از ادوبی کانکت

برای شروع آموزش ادوب کانکت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ادوب کانکت تفاوت بین اختیارات دانش‌آموز و دانشجو به عنوان شرکت کننده (attendee) با استاد یا میزبان (host) است. به این معنا که میزبان می‌تواند به شرکت کنندگان خود اختیار استفاده از میکروفن بدهد، به آن‌ها اجازه روشن کردن وب‌کم را دهد، از آن­ها بخواهد فایلی را به اشتراک بگذارند و یا صفحه دسکتاپ خود را به اشتراک بگذارند.

خرید سرور ادوب کانکت

این گونه اگر استادی بخواهد با دانشجویانش صحبت کند و آن‌ها را رو در رو ببیند، می‌تواند به آن­ها بگوید که وب‌کمشان را وصل کنند یا میکروفنشان را روشن کنند و حرف بزنند. به این ترتیب هم دانشجو بهتر می‌تواند سؤالات و اشکالاتش را از استاد بپرسد هم این که استاد بهتر با دانشجو ارتباط برقرار می‌کند و کلاس از فرم یک طرفه بودن خارج می‌شود.

در ادوبی کانکت هر کسی نمی‌تواند وارد کلاس بشود.

در ادوبی کانکت هر کسی نمی‌تواند وارد کلاس بشود و نظم آن را به هم بزند. تنها کسانی می‌توانند وارد یک کلاس بشوند که کلاس برایشان تعریف شده باشد. این گونه اساتید با خیال راحت‌تری می‌توانند تدریس خود را انجام بدهند. از طرفی دیگر اگر کسی بخواهد وارد کلاس بشود ولی کلاس برایش تعریف نشده باشد، استاد باید اجازه ورود او را بدهد و پس از کسب اجازه می‌تواند در کلاس شرکت کند.

امکانات بسیار متعددی وجود دارند.

با دانلود و پس از آموزش استفاده از ادوب کانکت به امکانات زیادی دست پیدا می کنید که می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد. مثلا زمانی که دانشجویی سؤال را اشکال دارد، می‌تواند از گزینه “دست بالا کردن” یا “raise hand” استفاده کند و استاد با دیدن این، تدریس خود را متوقف می‌کند و سؤال دانشجو را جواب می‌دهد. علاوه بر گزینه raise hand، گزینه‌های زیاد دیگری نیز وجود دارند که دانشجویان با استفاده از آن می‌توانند شرایطشان را در کلاس توصیف کنند و مثلا اگر قادر به حضور کامل در کلاس نیستند، آن را به راحتی نشان می‌دهند.

دانلود نرم افزار ادوب کانکت

آموزش ایجاد جلسه در ادوبی کانکت

چگونه جلسه را در ادوب کانکت تشکیل دهیم؟

در این قسمت قصد داریم تا با نحوه کار با ادوب کانکت آشنا شویم. پس با ما همراه باشید:

 1. برای تشکیل جلسه به‌عنوان میزبان باید آخرین ورژن ادوب کانکت را نصب کنید. پس از دانلود ادوب کانکت و واردشدن به برنامه از قسمت custom meetings روی گزینۀ Create meeting کلیک کنید. سپس می‌توانید از صفحۀ بازشده برای تکمیل اطلاعات جلسه استفاده کنید؛ مثلاً از قسمت Name نام جلسه را وارد کنید. برای نمونه اگر جلسه متعلق به درس ادبیات فارسی عمومی است می‌توانید نام آن را با جزئیات مشخص کنید. سایر اطلاعات جلسه عبارت‌ از طول جلسه، ساعت شروع و پایان و … است.
 2. جهت افزودن اعضا به جلسه می‌توانید از قسمت Participants استفاده کنید. این قسمت از تنظیمات اختیاری است و بهتر است آن را نادیده گرفته و به مرحلۀ بعد بروید. با ایجاد لینک جلسه اعضا می‌توانند وقتی آماده هستند به جلسه بپیوندند و الزاماً نیازی به‌اضافه کردن آنها نیست.
اگر در موقع استفاده مشکلاتی در صدا ایجاد شد: مقاله راه حل های مشکل صدا در ادوب کانکت را از دست ندهید


جهت افزودن اعضا می‌توانید از قسمت Participants استفاده کنید.

3. از قسمت  invitation می‌توانید لینک جلسه را کپی کرده و برای اعضا ارسال کنید. در نهایت روی دکمۀ finish در پایین، سمت راست صفحه کلیک کنید. برای ورود به جلسه از صفحۀ اصلی جلسه روی join کلیک کنید. لازم به ذکر است تا زمانی که شما وارد جلسه نشده‌اید، اعضا اجازۀ ورود به جلسه را نخواهند داشت.  

چطور برای ویدئوها زیرنویس بگذاریم؟

 1. برای ایجاد زیرنویس لازم است فرمت فایل ویدئو MP4 و فرمت زیرنویس vtt باشد. برای ایجاد زیرنویس در ادوبی‌کانکت ابتدا باید یک فایل Json بسازید. برای ایجاد فایل Json هم کافی است دستورالعمل زیر را در نوت پد یا هر برنامۀ متن دیگری تایپ کنید.

Language” : {“filename” : “subtitle_file1.vtt“},

Language” : {“filename” : “subtitle_file2.vtt“}

 1. وقتی فایل Json آماده شد آن را به همراه فایل زیرنویس و ویدئو به یک فایل زیپ تبدیل کنید. این فایل زیپ را می‌توان در ادوب کانکت بارگذاری کرد. حالت پیش‌فرض این برنامه این است که زیرنویس نمایش داده نمی‌شود. برای مشاهدۀ زیرنویس‌ها اعضا می‌توانند فایل موردنظر را انتخاب و باز کنند.

3.پس از بارگذاری، اعضای جلسه می‌توانند با کلیک روی نام زیرنویس، زیرنویس مدنظر را مشاهده کنند. برای مشاهدۀ زیرنویس کافی است روی آیکون سه‌نقطه که در بالا و سمت راست صفحه است کلیک کنید. سپس Subtitle tracks را باز کنید. از این قسمت می‌توانید زیرنویس‌های در دسترس را ببینید. اگر تنها یک زیرنویس داشته باشید فقط همان زیرنویس نمایش داده می‌شود. با کلیک روی زیرنویس موردنظر می‌توانید محتوای آن را ببینید.

نحوه اشتراک گذاری صفحه در ادوبی کانکت

نحوه به اشتراک گذاشتن صفحه

در مواقعی که میزبان قصد نمایش فایلی را دارد، یا وقتی که اعضا در حال ارائه هستند می‌توان از اشتراک‌گذاری صفحه استفاده کرد. برای اینکه بتوانید صفحۀ خود را به اشتراک بگذارید لازم است یا میزبان ادوب کانکت باشید و یا از طرف میزبان دسترسی میزبانی دریافت کنید. اگر دوست دارید صفحۀ کامپیوتر خود را نمایش دهید می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 1. پس از نصب ادوب کانکت برای کروم یا سایر مرورگرها، لازم است از میزبان بخواهید شما را میزبان کند. پس از اینکه دسترسی میزبان را به دست آوردید روی گزینۀ Share my screen کلیک کنید. سپس از منوی بازشده گزینۀ share my screen را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای بازکردن این منو لازم است دقیقاً روی آیکون کنار Share my screen که به شکل مثلثی کوچک است کلیک کنید.
 2. . از صفحۀ بازشده Desktop را انتخاب کرده و روی دکمۀ Share کلیک کنید. این دکمه پایین سمت راست صفحه است. در این صورت، تمام صفحۀ مانیتور خود (از جمله تمام تب‌ها و سایت‌هایی که باز هستند) را به نمایش می‌گذارید.
 3. برای توقف اشتراک‌گذاری کافی است روی گزینۀ Stop sharing کلیک کنید.

تنظیمات میکروفون ادوب کانکت

برای تنظیمات آموزش استفاده از ادوب کانکت ولوم میکروفون می‌توانید از منوی Adjust microphone volume  استفاده کنید. برای دسترسی به این گزینه  کافی است روی آیکون مثلثی شکل کنار لوگوی میکروفون کلیک کنید. سپس از منوی بازشده گزینۀ گفته‌شده را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید ولوم صدا را تنظیم کنید.

چگونه دوربین خود را وصل کنیم؟

 1. برای اتصال دوربین پس از واردشدن به جلسه روی علامت وب‌کم کلیک کنید. این علامت سمت راست لوگوی میکروفون قرار دارد. از صفحه‌ای که باز می‌شود روی allow کلیک کنید، سپس remember را بزنید و صفحه را ببندید. اگر گزینۀ remember را انتخاب کنید دفعات بعدی که دوربین خود را باز می‌کنید دیگر نیازی به گذراندن این مرحله ندارید.
 2. پس از انجام مراحل قبلی و با وصل شدن وب‌کم، رنگ لوگو سبز می‌شود. در این هنگام می‌توانید تصویر خود را در دوربین ببینید. ابتدا تصویر و جای خود را تنظیم کنید و در نهایت Start sharing را انتخاب کنید. از این لحظه تصویر شما برای اعضا نمایش داده می‌شود. وقتی خواستید تصویر خود را ببندید کافی است روی آیکون وب‌کم ادوب کانکت کلیک و گزینۀ Stop my webcam را انتخاب کنید.

تخته سفید در نرم‌افزار ادوبی 

تخته سفید یا همان وایت بُرد سیستم ادوبی کانکت ابزاری برای نوشتن و کشیدن اشکال هندسی می باشد. در این ابزار کاربران یا مدرسان می‌توانند به راحتی از طریق موس یا کیبورد یا قلم هوشمند از این قابلیت استفاده کنند. اما شاید بخواهید مطالبی را که ایجاد کرده‌اید ذخیره کنید، با ما باشید تا روش ذخیره تخته سفید در نرم‌افزار ادوبی کانکت را برای شما ارائه دهیم.

مقاله : دانلود پی دی اف در ادوب کانکت

امکانات ادوبی کانکت

امکان تشکلیل و برگزاری دوره های مختلف توسط مدرسین مختلف در هر حوزه ایی که مدرس توانمندی تدریس آن مطلب را داشته باشد و کارینوتک در این خصوص امکانات منحصر بفردی را برای مدرسین ارائه می دهد و مدرسین می توانند دوره های خود را به صورت آنلاین ونیمه آنلاین(تعدادی از جلسات آنلاین و تعدادی فیلم ها و جلسات از پیش ضبط) و حتی فروش فیلم های از قبل ضبط شده اقدام نمود.

نرم افزار ادوب کانکت برای آموزش آنلاین و برگزاری سمینارهای آنلاین میباشد که میتوان از آن استفاده نمود. امکانات آن به اختصار به شرح ذیل می باشد:

 1. چت خصوصی و عمومی
 2. اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ، فایل های ویدوئو و پاورپوینت و…..
 3. اشتراک گذاری دوربین
 4. ضبط جلسه
 5. ایجاد اتاق های کارگروهی
 6. ارسال فایل برای شرکت کنندگان در جلس
 7. برگزاری دور های آموزشی بر روی زیرساخت های نرم افزار آموزش آنلاین
 8. تبلیغ و فروش دوره های آموزشی
 9. جذب دانشجو و شرکت کننده دوره
 10. حضور و غیاب دوره آموزشی
 11. ضبط جلسات و در اختیار گذاشتن آنها برای شرکت کنندگان
 12. برنامه درسی و زمانبندی دوره
 13. نظرات و بررسی‌ها برای دوره
 14. نمایش سفارشی دوره‌ها بر اساس:دانشجویان، امتیاز، بازخورد، تاریخ
 15. نمایش دوره‌ها با حالت‌های لیست و اسلاید
 16. امکان جستجوی عادی و پیشرفته در بین دوره‌ها
 17. ابزار ارسال و نمایش بررسی برای دوره
 18. ابزار نمایش آمار گسترده دوره‌ها
 19. ابزار نمایش استاد هر دوره
 20. ابزار نمایش دوره‌های دیگر استاد

امکانات پیشرفته 

یک تجربه کاربر جدید

اهداف هنگام طراحی رابط کاربری جدید ما، ترکیب یک طراحی مدرن با حفظ عملکرد و روح رابط کاربری “کلاسیک” بود. نوار برنامه، مرحله و صفحه طرح ها همچنان در همان مکان در دسترس هستند و اطمینان حاصل می کنند که مشتریانی که با Adobe Connect آشنا هستند در خانه احساس راحتی می کنند.

ما برخی از منوها را ساده کرده ایم و حرکت به سمت این معماری جدید تجربه ای را ایجاد کرده است که سریعتر و در دسترس تر است. انتقال به سمت این معماری جدید همچنین بدان معنی است که ایجاد غلاف های سفارشی برای Adobe Connect اکنون بسیار آسان تر است. غلاف های سفارشی را می توان با استفاده از استانداردهای وب مانند HTML ، Javascript و CSS ایجاد کرد.

حتی بیشتر فراگیر

یکی از ویژگی هایی که Adobe Connect را از برنامه های کنفرانس ویدیویی متمایز می کند این است که مشتریان می توانند محتوای خود را در اتاق خود بارگذاری کنند، تا اینکه همه آنچه را که می خواهند در صفحه نمایش به اشتراک بگذارند.

این نه تنها پهنای باند قابل توجهی را ذخیره می کند و ویژگی های اضافی را نیز فراهم می کند ( مانند دیدن یادداشت های بلندگو در یک سخنرانی ) بلکه باعث دسترسی بیشتر اتاق های Adobe Connect می شود. ما با 3 ویژگی جدید مهم در Adobe Connect 11 در حال بهبود آن هستیم.

 • ویدیوهای mp4

ویدیوهای mp4 اکنون می تواند شامل چندین آهنگ صوتی باشد. هنگام پخش یک ویدیو، شرکت کنندگان می توانند یک آهنگ جایگزین از منوی گزینه های غلاف انتخاب کنند. این نه تنها به معنای پشتیبانی از چند زبان است، بلکه می تواند شامل آهنگ های ویدئویی توصیفی باشد ( به کسی که به دلیل نقص بینایی ممکن است نتواند ویدئو را ببیند کمک کند ) به طور کامل در این تجربه شرکت کند.

 • پشتیبانی از چندین آهنگ زیرنویس

ما همچنین پشتیبانی از چندین آهنگ زیرنویس را برای پشتیبانی بهتر از مواردی که ممکن است قادر به شنیدن ویدیو نباشند، یا زبان فیلم را نمی فهمند، اضافه کرده ایم. یک میزبان می تواند یک فایل MP4 را با پرونده های مربوطه WebVTT ( ردیابی متن ویدیویی وب ) بارگذاری کند، که سپس می تواند به عنوان زیرنویس در اتاق Adobe Connect نمایش داده شود.

 • اسناد PDF

اسناد PDF اکنون با صفحه خوان ها به خوبی کار می کنند. فردی که از صفحه خوان مانند JAWS یا VoiceOver استفاده می کند ( صفحه خوان داخلی در macOS، اکنون می تواند به سندی که در یک اتاق ادوبی کانکت به اشتراک گذاشته می شود گوش داده و برای او با صدای بلند خوانده شود ).

کنترل های میزبان پیشرفته

همانطور که به سمت معماری جدیدی رفته ایم، از این فرصت استفاده کرده ایم تا برخی از ویژگی های Adobe Connect را عالی جلوه دهیم. دو مورد از بزرگترین نمونه ها مواردی است، که ما با Breakout Rooms و پنل Layouts انجام داده ایم.

 • Breakout Rooms

ما از مشتریان شنیده ایم که با حرکت بیشتر آموزش ها در اینترنت، اهمیت آنها بسیار بیشتر است. اتاقهای Breakout در ادوبی کانکت ماندگار هستند ( درست مثل اتاق اصلی که آنها را میزبانی می کند.

این مهم است زیرا این بدان معناست که یک مربی می تواند اتاق های شکستنی را روزها یا هفته ها زودتر از موعد تنظیم و تنظیم کند. هر اتاق برک آوت می تواند شامل فعالیت ها و غلاف های مختلف باشد ) همه آنها نباید یکسان به نظر برسند.

ما با دو ویژگی جدید اتاق های Breakout را در Adobe Connect بهتر کرده ایم:

 • برچسب ها

میزبان ها اکنون می توانند اتاق های برک آوت خود را نامگذاری کنند و هر برچسب را که می خواهند به هر برک آوت اضافه کنند. این بعد از شروع شکستن، نه تنها در نمای Breakout غالباً برای شرکت کنندگان ظاهر می شود، بلکه در منوی Pods نیز مشاهده می شود.

 • دکمه Rotate

یک دکمه Rotate جدید میزبان را قادر می سازد تا گروه ها را به اتاق برک آوت بعدی بچرخاند. هر اتاق برک آوت با فعالیت متفاوتی قابل تنظیم است و ویژگی چرخش جدید به شما امکان می دهد، اطمینان حاصل کنید که هر تیم هر فعالیت را انجام می دهد. این یک سناریوی معمول در کلاسهای فیزیکی است و ما هیجان زده ایم که آن را به کلاسهای مجازی می آوریم.

 • صفحه طرح بندی

طرح بندی بخشی اساسی از تجربه Adobe Connect است. می توان از آنها برای ساختار بخشیدن به جلسات ( شبیه صفحه داستان زنده ) یا به عنوان روشی برای ترکیب موارد استفاده چندگانه در یک اتاق واحد استفاده کرد. در حالی که الگوهای پیش فرض در ادوبی کانکت شامل 3 طرح مختلف است، ما دیده ایم که مشتریان بیش از 100 طرح در یک اتاق ایجاد می کنند.

مقایسه ادوب کانکت نسبت به رقبا

 • شرکتهایی که سرویس ادوبی کانکت را ارائه می دهند، سرعت پایین و قطع و وصلی دارند.
 • عدم توانمندی در پیاده سازی قابلیتهای امنیتی و SSL
 • عدم دانش در پیاده سازی performance در سیستم بیگ بلو باتن

مقایسه ادوب کانکت با رقبا

مزایای کارینوتک در مقابل رقبا

 • عدم استفاده از سرورهای پرسرعت و پرقدرت در داخل مرکز داده شرکت هاست ایران
 • شریک تجاری هاست ایران
 • پر سرعت ترین اینترنت ایران
 • پشتیبانی رایگان
 • دانش و پشتیبانی عالی
 • امکان ارائه خدمات آزمایشی رایگان

نرم افزار ادوب کانکت 11

به طور پیش فرض تمام حساب های میزبانی شده Adobe Connect 11 در نمای آشنای Classic Meeting که همه کاربران ادوبی کانکت به آن عادت کرده اند، باز می شوند.

میزبان جلسه ممکن است در جلسات مجزا نمای مورد نظر شما را تجویز کند یا سرپرست ادوبی کانکت می تواند نسخه های گسترده ای در حساب ایجاد کند که با باز کردن در هر یک از نمایه ها، روی همه اتاق های جلسات تأثیر یکسانی دارد.

توضیحات بیشتر در مقاله  ادوب کانکت 11 

گزینه های موجود در Adobe Connect

در زیر زبانه جلسه > ویرایش اطلاعات هر جلسه در Adobe Connect Central، دکمه رادیویی زیر و گزینه های جعبه علامت در Adobe Connect 11 برای میزبان جلسه در دسترس خواهد بود:

 • گزینه 1 :

نمای استاندارد تجربه جدید HTML در برنامه جلسه ادوبی کانکت است.

 • گزینه 2:

Classic View تجربه آشنای میراث در برنامه جلسه Adobe Connect است.

 • گزینه 3:

هر دو نما در مرورگر و همچنین در برنامه جلسه Adobe Connect موجود در بالا موجود است.

استاد ممکن است، استفاده از برنامه جلسه Adobe Connect را به دو صورت استاندارد یا Classic View در کل حساب مجبور کنند. به سادگی به قسمت مدیریت > انطباق و کنترل > تنظیمات پیشرفته، رفته و گزینه یا گزینه های مناسب را بررسی کنید.

همراه با آن، یک تنظیم انطباق جدید در Adobe Connect 11 به مدیران امکان می دهد تا نمای مورد نظر را در برنامه حساب ادوبی کانکت Meeting مجبور کنند: کافی است به بخش مدیریت > انطباق و کنترل> تنظیمات مشتری HTML بروید و بلوک های مناسب را بررسی کنید.

 

مشاهده کلاس‌های آنلاین در حال اجرا

برای آموزش استفاده ادوب کانکت اگر شما مدیر سرویس‌ اختصاصی ادوبی کانکت هستید و اگر قصد مشاهده مشاهده کلاس‌های آنلاین در حال اجرا در نرم افزار ادوبی کانکت را دارید و میخواهید بدانید که در حال حاضر کدام یک از کلاس‌های شما در حال اجرا هستند و چه تعداد کاربر در هر کلاس شما حضور دارد.

برای آنکه لیست کلاس‌های خود را مشاهده کنید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید.

 • بعد از ورود با دسترسی مدیریت بر روی Administration کلیک نمایید.
 • حال اولین قسمتی را که به شما نشان می دهد از تب Account است در غیر این صورت بر روی این گزینه کلیک کنید.
 • سپس بر روی گزینه Reports در زیر شاخه Account کلیک نمایید.
 • در لیست باز شده بر روی گزینه View Meeting Reports کلیک نمایید و وبینار های در حال اجرا را به شما نمایش داده می‌شود.

نحوه ورود به ادوب کانکت

برای ورود به این نرم افزار ، ابتدا باید استاد یا معلم نرم افزار را نصب کنند تا دانشجویان بتوانند از طریق مرورگر وارد کلاس مجازی شوند. از طریق مهمان نیز میتوان وارد آدوبی کانکت شد.

نکته قابل ذکر این است که اساتید نباید به عنوان مهمان وارد شوند بلکه حتما باید از قبل برای ورود به کلاس اکانت کاربری ساخته باشند. بعد نصب ادوب کانکت بر روی سیستم، آدرس کلاس را  قسمت کادر سمت چپ وارد کرده و سپس روی گزینه  Continue  کلیک کنید و وارد کلاس مجازی شوید.

 اگر قصد دارید به عنوان میهمان در در جلسات آموزشی، کلاس ها و وبینارها حضور داشته باشید برای ورود به عنوان مهمان برنامه کم حجم ادوبی کانکت با عنوان Client را دانلود کنید و مانند برنامه های دیگر ویندوز به راحتی آن را روی سیستم نصب نمایید.

سپس تعیین نمایید میانبرهای برنامه در استارت منو و دسکتاپ ایجاد شوند و برنامه نصب شده را اجرا کنید. و  لینک ورود به وبینار  انلاین خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
در دفعات بعدی نیز  تنها کافیست لینک آن جلسه را وارد کنید تا به عنوان مهمان وارد جلسه شوید.

خرید اکانت ادوبی کانکت

ادوب کانکت به دلیل امکانات فراوانی که ارائه می‌دهد از بهترین محیط‌ها برای برگزاری جلسات مجازی است. این برنامه در ایران و بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته به‌عنوان بستر اصلی کلاس‌های مجازی برشمرده می‌شود. قیمت و خرید اشتراک ادوب کانکت باتوجه‌ به تعداد کاربران هر جلسه تعیین می‌شود. هرچه تعداد کاربرانی که به‌صورت هم‌زمان آنلاین هستند بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر می‌شود

هنگام خرید برنامۀ ادوبی‌کانکت خریداران می‌توانند سرویس اشتراکی را اختصاصی انتخاب کنند. سرویس اشتراکی محدودتر است و با کلاس از پیش‌ تعیین‌شده ارائه می‌شود. سرویس اختصاصی گران‌تر است و قابلیت‌های بیشتری هم دارد.

آخرین ورژن ادوب کانکت

اگر از ادوبی‌کانکت استفادۀ محدودی دارید احتمالاً کارتان با نسخۀ قبلی این برنامه راه می‌افتد. اما اگر دوست دارید از جدیدترین قابلیت‌های این برنامه استفاده کنید توصیه می‌کنیم ورژن جدید آن را تهیه کنید. نسخۀ جدید برنامه امکانات گسترده‌تری را برای فیلم یا صدای ضبط‌شده ارائه می‌دهد. توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید جلسه‌ای مهم و باکیفیت تشکیل بدهید از آخرین نسخۀ برنامه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

نسخه‌ی جدید ادوب کانکت، یعنی Adobe Connect 11.2، با بهبودهای زیادی در مقایسه با نسخه‌های قبلی عرضه شده است. برخی از تغییرات و بهبودهای اعمال شده در این نسخه عبارتند از:
 
1. بهبود امنیت: افزایش امنیت از طریق به‌روزرسانی های امنیتی و رفع آسیب‌پذیری‌های موجود در نسخه‌های قبلی.
 
2. پشتیبانی از مرورگرهای جدید: پشتیبانی از مرورگرهای جدیدی مانند Google Chrome و Microsoft Edge.
 
3. بهبود پایداری: بهبود پایداری به‌ویژه در استفاده از برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌ی ادوب کانکت مانند ویرایشگر ویدیو و ابزارهای مدیریتی.
 
4. بهبود عملکرد: بهبود عملکرد در برخی از بخش‌های ادوب کانکت مانند بخش چت و صفحه‌های کنترلی.
 
5. بهبود قابلیت دسترسی: بهبود قابلیت دسترسی برای کاربران با محدودیت‌های دید و شنوایی با افزودن ویژگی‌های جدید مانند پشتیبانی از صفحه‌کلید برای دسترسی به منوهای اصلی.
 
6. تغییرات در رابط کاربری: تغییراتی در رابط کاربری ادوب کانکت با هدف بهبود تجربه کاربری و افزایش سادگی استفاده.
 
7. پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف: پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های مختلف اعم از ویندوز، macOS و Linux.
 
8. بهبود ویژگی‌های مربوط به ویدیو و صدا: بهبود ویژگی‌های مربوط به ویدیو و صدا به منظور بهبود کیفیت برگزاری جلسات ویدیویی و صوتی.
 
این تغییرات و بهبودها تنها بخشی از تغییرات اعمال شده در نسخه‌ی جدید ادوب کانکت هستند. همچنین، در آینده نیز ممکن است Adobe Connect با بهبودهای جدیدی به‌روزرسانی شود.
 

ادوب کانکت برای کروم

برنامۀ ادوبی‌کانکت برای پلتفرم‌ها و بسترهای گوناگونی ساخته شده است. این برنامه را هم می‌توان در سیستم‌عامل اندروید یا IOS به کار برد و هم می‌توان آن را در ویندوز باز کرد. این برنامه با مرورگرهای مهم از جمله کروم نیز سازگار است..

روش حذف کاربر در کلاس آنلاین نرم‌افزار ادوبی کانکت

گاهی پیش آمده که بخواهید یک کاربر را از کلاس آنلاین خود در نرم افزار ادوبی کانکت حذف یا اخراج کنید. به طور مثال شاید در طول روز چند کلاس آنلاین برگزار کرده‌اید و کاربر کلاس قبلی مجدد وارد کلاس شده باشد و یا شاید یک کاربر با مزاحمت‌های پیاپی باعث بر هم زدن کلاس شما شده باشد، اما روش حذف کاربر در کلاس آنلاین نرم‌افزار ادوبی کانکت چگونه می باشد؟

برای اخراج یا حذف کاربر مورد نظر خود مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • بر روی نام کاربر مورد نظر خود کلیک کنید تا به رنگ آبی نشان داده شود.
 • سپس از منو بالای لیست کاربران بر روی دکمه منو سه خط کلیک نمایید تا زیرمنو برای شما باز شود.
 • از لیست منو خود بر روی دکمه Remove Selected User کلیک کنید.

 رفع مشکل تایپ فارسی در نرم‌افزار ادوبی کانکت

یکی از مشکلات کاربران در ادوبی کانکت تایپ فارسی در این نرم افزار است. حرف “ی” در ادوبی کانکت به درستی تایپ نمی‌شود و تکرار حرف “ی” در جملات باعث می‌شود، کل جملات بر هم بریزد. ما در این مقاله رفع مشکل تایپ فارسی در نرم‌افزار ادوبی کانکت را به شما آموزش دهیم. 

ادوب کانکت بر پایه HTML5

ادوب کانکت که به عنوان یکی از نرم افزارهای آموزش آنلاین استفاده می شود و در دنیا به عنوان یکی از برترین پلتفرم های آموزش آنلاین محسوب می گردد، این نرم افزار در ورژن های سری 9 بر پایه Flash بوده از نسخه 10.1 به مرور زمان بر پایه html5 می باشد، که دیگر نیازی به نصب نرم افزار و استفاده از Flash نمی باشد. برای آشنایی بیشتر این قابلیت مقاله آن را مطالعه کنید.

  لینک مقاله قابلیت های ادوب کانکت بر پایه HTML5

 

 ادوبی کانکت برای کلاس مجازی

دانلود ادوب کانکت (ADOBE CONNECT)، برای کلاس‌های درس آنلاین مناسب است؛ زیرا شامل ویژگی‌هایی مثل وایت‌برد، نظرسنجی، ابزارهای تعاملی، ویدیوهای با کیفیت بالا، ذخیره فایل و… است. در این نرم‌افزار می‌توان شرکت‌کننده‌ها را به گروه‌های کوچک‌تری تقسیم کرد. در این برنامه، علاوه بر اعضای اصلی هر کلاس، افراد به‌صورت مهمان هم می‌توانند وارد شوند؛ درواقع هرکسی که لینک کلاس را دارد، می‌تواند وارد کلاس یا جلسه شود.

ادوب کانکت فارسی

یکی از مزایای خرید نرم فزار ادوبی کانکت استفاده از زبان فارسی و سایر امکانات آن جهت برگزاری کلاس های مجازی است  با نصب ادوبی کانکت شما به راحتی میتوانید از قابلیت زبان فارسی در این نرم افزار بهره مند شده و به راحتی آموزش آنلاین خود را در این پلتفرم برگزار کنید.

پشتیبانی ادوب کانکت

دانلود ادوب کانکت برای مرورگرهای دسکتاپ از قابلیت های کلیدی زیر پشتیبانی می کند.

قابلیت کاربر فلش HTML  کاربر (10,   10.2) HTML کاربر (10.5,   10.6) HTML کاربر (10.8,   11)
چت****
یاداشت****
شرکت کننده****
پرسش و پاسخ****
نظر سنجی****
اشتراک گذاری فایل****
لینک وب****
مشاهده جریان های ویدئو****
اشتراک گذاری ویدئو*  *
اشتراک گذاری صفحهنیازمند نصب نرم افزار
کنفرانس صوتی – مبتنی بر VoIP****
کنفرانس صوتی – مبتنی بر تلفن****
وضعیت کاربران در جلسه****
تغییر پس زمینه اتاق****
گردش کار برای ارتقا شرکت کننده به مجری / میزبان*  *
مشاهده محتوای مشترک (تصاویر)****
مشاهده محتوای بارگذاری شده در Adobe Connect (فیلمهای PPT ، PDF ، MP4 ، MP3 ، HTML ، Captivate)* **
مشاهده محتوای مشترک (تخته سفید و حاشیه نویسی)****
پشتیبانی از غلاف های سفارشی* **
شخصی سازی اتاق جلسات* **
اتاق استراحت (شرکت کنندگان)****
اتاق استراحت (حقوق پیشرفته برای شرکت کنندگان)*  *
معیارهای نامزدی****
حقوق پیشرفته برای شرکت کنندگان*  *
نکات و راهنمایی های کاربر*   

سوالات متداول ادوبی کانکت

در ادوب کانکت با مرورگر، دوربین و میکروفون فعال نمی گردد؟

به دلیل این است که باید به مرورگر مجوز استفاده از دوربین و میکروفون را بدهید. برای حل این مشکل باید در آدرس بار بالای مرورگر روی علامت قفل کلیک نمایید و به دوربین و میکروفون مجوز Allow بدهید.

رفع مشکل دسترسی میکروفون در ادوبی کانکت

چگونه مشکل استفاده از تایپ فارسی در ادوب کانکت را رفع کنم؟

برای تایپ فارسی فقط کافیست یه جای کلید (ی) در کیبورد از کلید ( ctrl+x ) استفاده نمایید و یا می توانید در قسمت آموزش ادوبی کانکت، کیبورد فارسی را نصب نمایید.

دلیل اکو شدن صدا در ادوبی کانکت چیست؟

در هنگام برگزاری کلاس مجازی و یا آنلاین پیش میاید که صدا اکو شود و صدایی ناخوشایند مانند صوت تولید و مانع برگزاری کلاس آنلاین شود. اکو شدن صدا مطلقا به سرور ارتباطی ندارد و باید افرادی که در کلاس آنلاین دارای میکروفن فعال هستند بلند گو یا اسپیکر سیستم خود را قطع و از هدفون یا هندزفری استفاده کنند.

مدرس یا برگزار کننده از کامپیوتر استفاده کند یا موبایل؟

توصیه می شود از یک لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی (مجهز به هدست یا بلندگو و میکروفون ، وب کم) استفاده نمایید. هرچند که استفاده از موبایل و تبلت نیز امکان پذیر است. اما در این حالت برخی از قابلیت های تدریس آنلاین را از دست خواهید داد.

چرا دوربین و میکروفون در مرورگر فعال نمی گردد؟

زمانی که از مرورگر استفاده می نمایید به دلایل امنیتی، دسترسی به دوربین و میکروفون بسته می باشد، برای رفع این مورد باید بر روی آدرس بار بالای صفحه روی علامت قفل کلیک نمایید و دسترسی دوربین و میکروفن را Allow نمایید.

رفع مشکل دسترسی میکروفون و دوربین در ادوبی کانکت

چرا میکروفون در مرورگر درست می باشد ولی در اپلیکیشن ادوب کانکت مشکل دارد؟

در زمانی که وارد محیط اپلیکیشن می شوید روی دکمه میکروفون کلیک نمایید، ممکن است سیستم چند میکروفون را شناخته باشد، باید میکروفون دیگر را انتخاب نمایید و مشکل صدا شما مرتفع می گردد.

فایل pdf و پاورپوینت زمانی که به اشتراک می گذاریم برای شاگردها باز نمی گردد و یا load نمی شود؟

در صورتی که روی کامپیوتر خود و شرکت کنندگان نرم افزار اینترنت دانلود منیجر (IDM) وجود داشته باشد، این نرم افزار متاسفانه جلوی باز شدن فایل ها را می گیرد و باید این نرم افزار پاک و یا غیر فعال گردد.

رفع مشکل کیفیت و اندازه تصویر وب کم در ادوب کانکت

زمانی که از دوربین در ادوب کانکت استفاده می نمایید باید شکل و ساختار صفحه را از حالت پیش فرض در سمت راست صفحه تغییر بدهید، سپس روی آیکون webcam کلیک نمایید و قسمت preferences نیز video را انتخاب نمایید و کیفیت تصویر را تغییر بدهید و سپس روی دکمه Done کلیک نمایید.

رفع مشکل دوربین در نرم افزار ادوب کانکت

دلیل اکو شدن صدا در ادوبی کانکت داخل مرورگر فایرفاکس چیست؟

در فایرفاکس، در ورژن هایی که به روز نیستند بعد از یک بازه زمانی که در حال صحبت هستید ممکن است صدا با قطعی مواجه شود که نیاز می باشد مرورگر خود را به روز نمایید و یا از مرورگرهای دیگر مانند گوگل کروم و یا مایکروسافت ایج استفاده نمایید.

دلیل قطع بودن صدا و میکروفون مدرس در نرم افزار ادوبی کانکت؟

در زمانی که از نرم افزار و یا نسخه تحت وب ادوبی کانکت استفاده می نمایید باید روی آیکون میکروفون کلیک نمایید و نوع میکروفون خود را تغییر دهید، ممکن است سیستم شما به اشتباه چند کارت صدا را شناسایی کرده باشد.

مشکل میکروفون در ادوب کانکت 2

فعال و غیرفعال نمودن دوربین همه شاگردها و شرکت کنندگان در ادوبی کانکت؟

غیرفعال نمودن دوربین همه شرکت کنندگان در ادوب کانکت

طبق تصویر رو آیکون دوربین کلیک کرده و دوربین شرکت کنندگان را غیرفعال و یا فعال می کنید.

فعال و غیر فعال نمودن میکروفون همه شاگردها در ادوب کانکت

فعال و غیرفعال نمودن میکروفون و صدای همه شرکت کنندگان در ادوب کانکت

طبق تصاویر بالا، آیکون میکروفون را انتخاب کرده و مانند کادر قرمز اجازه دسترسی یا عدم دسترسی شاگردان را تیک بزنید.

مشکل تایپ فارسی و حرف (ی) در ادوب کانکت؟

در صورتی که مدرس و شرکت کنندگان از مرورگر استفاده نمایند، هیچگونه مشکلی نخواهند داشت ولی در صورتی که از نسخه اپلیکیشن استفاده کنند باید برای تایپ حرف (ی) از کلید Shift+x استفاده کرده و یا کیبورد فارسی که در همین صفحه قرارداده شده است را دانلود و نصب نمایید.

رفع مشکل اسامی فارسی در ادوب کانکت؟

در صورتی که از مرورگر استفاده می نمایید در نمایش اسامی فارسی هیچگونه مشکلی وجود ندارد ولی در زمان استفاده از اپلیکیشن مشکل وجود دارد که باید کیبورد فارسی که در بالای همین صفحه قرار داده شده است را نصب نمایید.

دلیل خطای امن نبودن ارتباط در مرورگر

دلیل خطای امن نبودن ارتباط در مرورگر مانند گوگل کروم و غیره به دلیل به روز نبودن سیستم عامل و یا خود مرورگر می باشد، که بعد از تعویض ویندوز یا بروزرسانی خود ویندوز و یا مرورگر بر طرف می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *