آموزش آنلاین

Microsoft Teams

فهرست مطالب

مقدمه

Microsoft Teams ماکروسافت تیم یک بستر ارتباطی و همکاری یکپارچه است که ترکیبی از چت مداوم در محل کار، جلسات ویدئویی، نرم افزار تدریس آنلاین ذخیره فایل ( از جمله همکاری در پرونده ها ) و ادغام برنامه ها است. این سرویس با مجموعه بهره وری دفتر مشترک اشتراکی Office 365 ادغام شده و دارای پسوندهایی است که می تواند با محصولات غیر مایکروسافت ادغام شود.

Microsoft Teams مایکروسافت تیم رقیبی برای خدماتی مانند Slack است و مسیر تکامل و ارتقاء مایکروسافت Skype for Business است. مایکروسافت تیم ها را در رویدادی در نیویورک اعلام کرد و سرویس را در سراسر جهان در 14 مارس 2017 راه اندازی کرد.

تعرفه پلتفرم آموزش مجازی-کارینوتک

قابلیت های مایکروسافت Teams

 • جلسات آنلاین

کنفرانس های صوتی، تصویری و وب را با هر کسی میزبان کنید. از ویژگی هایی مانند کمک برنامه ریزی، یادداشت برداری در جلسه، اشتراک گذاری صفحه، ضبط جلسات و پیام های فوری دریافت کنید.

 • سمینار آنلاین

جلسات را به صورت زنده برگزار کنید، جلسات آنلاین ، سمینار آنلاین رویدادهای گسترده شرکت و ارائه سخنرانی با حداکثر ( 10،000 ) شرکت کننده در داخل یا خارج از سازمان شما با رویدادهای زنده تیم ها.

Microsoft Teams

 • کنفرانس صوتی

بگذارید افراد با شماره گیری جهانی به  وب کنفراس بپیوندند یا مستقیماً با یکدیگر تماس بگیرند. تمام آنچه آنها نیاز دارند یک دستگاه تلفن همراه و تیم است.

 • دستگاه های جلسه

جلسات تیمها را با یک لمس در دستگاه های اتاق های Microsoft از شرکای مجاز ما Logitech ، Xrestron ، Polycom ، Lenovo ، HP ، Yealink شروع کنید.

 • از هر کجا گپ بزنید

نظر و شخصیت خود را به اشتراک بگذارید. هدیه، برچسب و ایموجی را در یک گفتگوی گروهی یا پیام های یک به یک ارسال کنید.

 • ملاقات از هر نقطه

با لمس یک دکمه، فوراً از چت گروهی به کنفرانس ویدیویی بروید. تیمهای 10 یا 10000 نفری می توانند بدون توجه به تعداد مکانهای مختلف در یک مکان قرار بگیرند.

 • از هرجایی همکاری کنید

در نرم افزار تیم می توانید به صورت راحت به اسناد Word ، PowerPoint و Excel دسترسی پیدا کنید، به اشتراک بگذارید و ویرایش کنید.

 • تیم ها

تیم ها به جوامع، گروه ها یا تیم ها اجازه می دهند تا از طریق یک URL خاص یا دعوتی که توسط سرپرست یا مالک تیم ارسال شده است، به آنها بپیوندند. تیم های آموزش و پرورش به مدیران و معلمان اجازه می دهند، تیم های خاصی را برای کلاس ها، انجمن های یادگیری حرفه ای، کارمندان و همه تشکیل دهند.

 • کانالها

در یک تیم، اعضا می توانند کانال هایی را تنظیم کنند. مباحث مکالمه ای هستند که به اعضای تیم اجازه می دهد، بدون استفاده از ایمیل یا پیام کوتاه گروهی ( پیام کوتاه ) ارتباط برقرار کنند. کاربران می توانند به متن ها، تصاویر، GIF ها و الگوهای رفتاری ساخته شده به پست ها پاسخ دهند.

پیام های مستقیم به کاربران امکان می دهد پیام های خصوصی را به جای گروهی از افراد به یک کاربر خاص ارسال کنند. کانکتورها خدمات شخص ثالثی هستند که می توانند اطلاعات را به کانال ارسال کنند. اتصالات عبارتند از MailChimp ، صفحات فیس بوک ، توییتر ، PowerBI و بینگ News. 

تماس گرفتن

 1. پیام رسانی و چت
 2. انتقال صدا از طریق ( IP ( VOIP
 3. کنفرانس ویدیویی در داخل نرم افزار مشتری
 4. پشتیبانی از شبکه تلفنی عمومی ( PSTN ) برای برقراری کنفرانس ها که به کاربران امکان می دهد با شماره تلفن با مشتری تماس بگیرند.
 • ملاقات

جلسات می توانند به صورت موقت برنامه ریزی شده یا ایجاد شوند و کاربران مراجعه کننده به کانال بتوانند ببینند جلسه در حال انجام است. تیم ها همچنین افزونه ای برای مایکروسافت Outlook دارند، تا دیگران را به یک جلسه تیم دعوت کنند. این هزاران کاربر را پشتیبانی می کند که می توانند از طریق یک لینک جلسه به یکدیگر متصل شوند.

 • آموزش ها

 Microsoft Teams به معلمان اجازه می دهد تا با استفاده از قابلیتی که در Office 365 برای مشترکین آموزش و پرورش است، امکان گرفتن بازخورد و تکالیف دانش آموزان از طریق این سیستم وجود دارد.

 • پروتکل ها

Microsoft Teams بر پایه تعدادی پروتکل خاص مایکروسافت ساخته شده است. کنفرانس های ویدئویی بر روی پروتکل MNP24 ، که از نسخه Skype استفاده می شود. پروتکل MS-SIP از Skype for Business دیگر برای اتصال مشتری های تیم استفاده نمی شود.

 • سرویس گیرنده ها

سرویس گیرنده های VOIP و ویدئو کنفرانس مبتنی بر SIP و H.323 برای اتصال به سرورهای Microsoft Teams به دروازه های مخصوصی احتیاج دارند. با کمک تأسیسات ایجاد ارتباط متقابل ( ICE ) ، مشتریان در پشت روترهای ترجمه آدرس شبکه و فایروال های محدود کننده نیز قادر به اتصال هستند، به همسالان امکان پذیر نیست.

خرید سرور بیگ بلو باتن برای برگزاری آزمون‌ آنلاین، کلاس‌های آموزشی، جلسات وبینار، کنفرانس‌های آنلاین و سایر فعالیت‌های آموزشی

امکانات قبل از برگزاری جلسه

 • همه را بدانید

دستورالعمل جلسه خود را هنگام ارسال دعوت نامه به جلسه تیم و گفتگو با شرکت کنندگان قبل از جلسات به اشتراک بگذارید.

 • از میهمانان خارجی دعوت کنید تا به آنها ملحق شوند

یک جلسه تیم با هر کسی که یک آدرس ایمیل معتبر کسب و کار یا مصرف کننده داشته باشد، برنامه ریزی کنید. آنها فقط روی لینک ایمیل شده کلیک می کنند تا بلافاصله بدون بارگیری تیم یا هر افزونه، در یک مرورگر وب به جلسه بپیوندند.

 • به یادداشت ها و ضبط های جلسه قبلی دسترسی پیدا کنید

با دسترسی آسان به یادداشت ها و ضبط های جلسات قبلی، با زمینه بیشتر آماده شوید.

امکانات در حین جلسه

 • جلسات را به سرعت با اتاق مایکروسافت تیم شروع کنید

جلسات را به موقع با یک تماس شروع کنید، صوتی و تصویری HD غنی را تجربه کنید و محتوا را با اتاق و شرکت کنندگان از راه دور به راحتی به اشتراک بگذارید.

 • ویدیو را روشن کنید تا شخصی تر شود

از پیش تنظیم فیلم و صدا هنگام پیوستن، ویدیو را روشن کنید، تا شرکت کنندگان از راه دور بهتر مشارکت کنند. برای کمک به تمرکز و به حداقل رساندن حواس پرتی، از فناوری هوشمند و تاری استفاده کنید.

 • مطالبی را که در نوک انگشتان شماست به اشتراک بگذارید و همکاری کنید

مطالب خود را به اشتراک بگذارید و به راحتی در طول جلسه خود از طریق ادغام یکپارچه با مایکروسافت 365 همکاری کنید.

 • ضبط ایجاد کنید

با ضبط جلسات تیم خود ، فعالیت های اشتراک گذاری صوتی، ویدئویی و صفحه نمایش را ضبط کنید. رونویسی خودکار به شما امکان می دهد، جلسات را دوباره پخش کنید و موارد مهم بحث در متن را جستجو کنید.

امکانات بعد از جلسه

 • ضبط و یادداشت های جلسه را به اشتراک بگذارید

با نگهداشتن ضبط و یادداشت های جلسات در همان موضوع جلسات تیم، برای حفظ یک مکان ضبط، سازماندهی بمانید.

 • با شرکت کنندگان گپ بزنید

از طریق تیم های چت پیگیری کنید و به روزرسانی های آینده را در متن حفظ کنید.

 • جلسه بعدی خود را برنامه ریزی کنید

جلسات اضافی را به سرعت با برنامه تیم ها یا Outlook برنامه ریزی کنید.

 

خرید نرم افزار ادوب کانکت برای برگزاری آزمون‌ آنلاین، برگزاری کلاس‌های آموزشی، جلسات وبینار، کنفرانس‌های آنلاین

ویژگی های نرم افزار ماکروسافت تیم

مایکروسافت تیم (Microsoft Teams) یک نرم افزار برای برگزاری ویدئو کنفرانس، ملاقات آنلاین و هماهنگی کاری است. این نرم افزار با ارائه امکانات متنوعی، به کاربران اجازه می دهد تا با همکاران و همراهان خود در ارتباط باشند و به صورت آنلاین با آنها کار کنند. در زیر به برخی از ویژگی های مایکروسافت تیم اشاره شده است:

برگزاری جلسات آنلاین

مایکروسافت تیم به کاربران این امکان را می دهد تا جلسات آنلاین را با همکاران خود برگزار کنند. با استفاده از این نرم افزار، می توانید با کاربران دیگر از طریق ویدئو کنفرانس در ارتباط باشید و به صورت آنلاین با آنها کار کنید.

مشارکت در چت های گروهی

مایکروسافت تیم به کاربران این امکان را می دهد تا در چت های گروهی شرکت کنند و با همکاران خود در ارتباط باشند. با استفاده از این ویژگی، می توانید با مشارکت در چت های گروهی، با همکاران خود در ارتباط باشید و به صورت آنلاین با آنها کار کنید.

مشارکت در فایل ها

مایکروسافت تیم به کاربران این امکان را می دهد تا فایل های خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارند و با آنها هماهنگ شوند. با استفاده از این ویژگی، می توانید فایل های خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارید و با آنها هماهنگی کاری خود را انجام دهید.

اتصال به ابزارهای دیگر

مایکروسافت تیم به کاربران این امکان را می دهد تا به ابزارهای دیگر مانند آفیس، شرکت کننده و غیره متصل شوند. با استفاده از این ویژگی، می توانید به ابزارهای دیگری که برای کار خود استفاده می کنید، متصل شوید و با همکاران خود به صورت هماهنگ کار کنید.

امنیت

مایکروسافت تیم با ارائه امکانات امنیتی متنوعی، به کاربران اجازه می دهد تا از امنیت و حریم خصوصی خود مطمئن باشند. این نرم افزار از رمزگذاری انتها به انتها (End-to-End Encryption) استفاده می کند و امکاناتی مانند محدودیت دسترسی، کنترل دسترسی، احراز هویت دو مرحله ای و ضبط جلسات را فراهم می کند.

چیدمان و انتخاب پوسته

مایکروسافت تیم به کاربران این امکان را می دهد تا چیدمان صفحه خود را تنظیم کنند و از پوسته های مختلفی که متناسب با سلیقه شخصی آنها استفاده می شود، انتخاب کنند.

امکانات مدیریت

مایکروسافت تیم به مدیران این امکان را می دهد تا از طریق امکانات مدیریتی مانند مانیتورینگ کاربران، محدودیت دسترسی، کنترل دسترسی و دسترسی به ابزارهای مختلف، کنترل کاملی بر روی نرم افزار داشته باشند.

امکانات گسترده

مایکروسافت تیم امکانات گسترده ای مانند استفاده از وب کم، میکروفون و بلندگو، استفاده از ابزارهای تشخیص چهره و تعیین موقعیت مکانی، استفاده از ویژگی های هوش مصنوعی و تشخیص گفتار را فراهم می کند.
این نرم افزار در حال حاضر در پلتفرم های مختلفی مانند ویندوز، مک، لینوکس، آندروید و iOS قابل دسترسی است و به راحتی می توانید آن را در دستگاه های خود نصب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *