آموزش ها, ادوبی کانکت

اجرای یک کلاس مجازی چقدر زمان می برد؟

اجرای کلاس مجازی

برای اینکه افراد احساس کنند که همه آنها در یک جلسه یکسان و برابر هستند، از کنفرانس ویدئویی استفاده کنید این مورد به شما کمک می کند تا شخصی را که با آن مکالمه می کنید را مشاهده کنید و به صورت رسمی تر و واقعی تر دیده شود.

برای اجرای کلاس مجازی، شما می‌توانید از یکی از پلتفرم‌های آنلاین آموزشی مانند دانلود نرم افزار ادوب کانکت، بیگ بلو باتن، زوم و غیره استفاده کنید. این پلتفرم‌ها امکانات مختلفی برای برگزاری کلاس مجازی به شما ارائه می‌دهند، از جمله صدا و تصویر، تبادل پیام، گفتگوی صوتی و تصویری، نمایش مستندات و فایل‌های مختلف، صفحه‌بندی، اشتراک‌گذاری صفحه، وبینار، ویدیوکنفرانس، و غیره.

آشنایی با نرم افزار ادوب کانکت و خرید اشتراک ادوب کانکت

برای اجرای کلاس مجازی، نیاز به دسترسی به اینترنت پرسرعت و دستگاه‌های مناسب مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی هوشمند دارید. همچنین برای برگزاری کلاس مجازی لازم است که دانشجویان یا شرکت‌کنندگان از لحاظ فنی و ابزاری آماده باشند و برای شرکت در کلاس، دسترسی به اینترنت پرسرعت و دستگاه‌های مناسب داشته باشند.

قبل از برگزاری و اجرای کلاس مجازی، می‌توانید با دانشجویان یا شرکت‌کنندگان ارتباط برقرار کرده و نحوه استفاده از پلتفرم را برای آن‌ها توضیح دهید. همچنین می‌توانید از امکانات موجود در پلتفرم برای برگزاری کلاس به طور بهتر استفاده کنید، مانند استفاده از صفحه‌بندی، اشتراک‌گذاری صفحه، نمایش فایل‌های مختلف و غیره. همچنین، می‌توانید از ابزارهای ارتباطی دیگر نیز مانند ایمیل، پیامک و یا پلتفرم‌های مجازی دیگر برای برقراری ارتباط با دانشجویان یا شرکت‌کنندگان استفاده کنید و آن‌ها را برای برگزاری کلاس مجازی آماده کنید.

همچنین، برای اجرای کلاس مجازی با موفقیت، بهتر است که برنامه‌ریزی مناسبی برای آن داشته باشید. برنامه‌ریزی به موضوعاتی مانند محتوای کلاس، زمان برگزاری، مدت زمان کلاس، روش ارائه محتوا، روش ارزیابی و ارتباط با دانشجویان یا شرکت‌کنندگان داشته باشید. همچنین، برای جلب توجه و مشارکت بیشتر دانشجویان یا شرکت‌کنندگان، می‌توانید از روش‌های تعاملی مانند پرسش و پاسخ، ارائه تمرین‌ها و رفع اشکال استفاده کنید. در نهایت، پس از برگزاری کلاس مجازی می‌توانید از بازخوردهای دانشجویان یا شرکت‌کنندگان استفاده کنید و در کلاس‌های بعدی تصمیم‌گیری‌های بهتری بگیرید.

ارائه امکانات صوتی در کلاس آنلاین

کنفرانس ویدئویی می تواند به خوبی و با کیفیت کار کند، اما متکی به یک اتصال اینترنتی قوی است که ممکن است همیشه در دسترس نباشد. پس لازم است در کنار آن امکانات صوتی نیز وجود داشته باشد.این مورد خیلی نیاز اساسی به اینترنت قوی ندارد فقط باید اینترنت پایدار باشد و از هدفون میکروفون دار مناسب استفاده شود.

ارائه امکانات صوتی در کلاس آنلاین، برای ارتباط بهتر با دانشجویان یا شرکت‌کنندگان و ارائه محتوای بهتر، بسیار مفید است. برای این منظور، می‌توانید از امکاناتی مانند میکروفون و بلندگو استفاده کنید.
استفاده از میکروفون به دانشجویان یا شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به راحتی با شما صحبت کنند و پرسش‌های خود را مطرح کنند. همچنین، شما می‌توانید از بلندگو برای ارائه محتوای آموزشی استفاده کنید و صدای خود را به دانشجویان یا شرکت‌کنندگان منتقل کنید.
همچنین، برخی پلتفرم‌های آنلاین آموزشی قابلیت ارائه صدای استریم شده را نیز دارند که به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت زنده و با کیفیت بالا به دانشجویان یا شرکت‌کنندگان ارائه‌های خود را انجام دهید.
در هر صورت، برای ارائه صدای با کیفیت مناسب در کلاس آنلاین، بهتر است که از تجهیزات صوتی با کیفیت استفاده کنید و در محیطی با کمترین نویز استفاده کنید. همچنین، برای بهبود کیفیت صدا، می‌توانید از نرم‌افزارهای پردازش صدا استفاده کنید. این نرم‌افزارها می‌توانند با حذف نویز و تقویت صدا، به شما کمک کنند تا صدای خود را بهتر به دانشجویان یا شرکت‌کنندگان ارائه دهید.

مطمئن شوید چهره ها قابل مشاهده هستند

کنفرانس های ویدئویی زمانی مؤثرتر هستند که افراد می توانند حالات صورت و زبان بدن یکدیگر را ببینند. از افراد بخواهید نزدیک وب کم خود بنشینند تا به ایجاد صمیمیت یک جلسه در فرد کمک کنند.

اصول اولیه جلسه آنلاین

برای برگزاری جلسه آنلاین با موفقیت، باید اصول اولیه زیر را رعایت کنید:

 1. برنامه‌ریزی: برای برگزاری جلسه آنلاین موفق، نیاز است که یک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید. برنامه‌ریزی باید شامل موضوعاتی مانند زمان برگزاری، مدت زمان جلسه، محتوای جلسه، روش ارائه محتوا و روش ارزیابی باشد.
 2. تجهیزات فنی: برای برگزاری جلسه آنلاین نیاز است که دستگاه‌های مناسبی برای دسترسی به اینترنت و پلتفرم مورد استفاده داشته باشید، مانند کامیوتر، لپتاپ، تبلت یا گوشی هوشمند. همچنین، باید از ارتباط اینترنت پایدار و با سرعت مناسب اطمینان حاصل کنید.
 3. پلتفرم مورد استفاده: باید یک پلتفرم مورد استفاده برای برگزاری جلسه آنلاین انتخاب کنید. یکی از پلتفرم‌های معروف برای برگزاری جلسات آنلاین ادوب کانکت، بیگ بلو باتن، زوم و غیره هستند. قبل از برگزاری جلسه، بهتر است با دانشجویان یا شرکت‌کنندگان توافق کنید که از کدام پلتفرم استفاده خواهید کرد.
 4. ارائه محتوای مناسب: باید محتوایی که قرار است در جلسه آنلاین ارائه شود را با توجه به نیاز دانشجویان یا شرکت‌کنندگان انتخاب کنید. همچنین، باید از روش‌های تعاملی مانند پرسش و پاسخ، ارائه تمرین‌ها و رفع اشکال استفاده کنید تا دانشجویان یا شرکت‌کنندگان بتوانند بهتر درک کنند و به محتوای آموزشی یادگیری بیشتری داشته باشند.
 5. ارزیابی و بازخورد: پس از برگزاری جلسه آنلاین، بهتر است که از دانشجویان یا شرکت‌کنندگان بازخورد بگیرید و به نتایج ارزیابی دقیق توجه کنید. با استفاده از بازخورد دانشجویان یا شرکت‌کنندگان، می‌توانید برای جلسات آینده بهینه‌سازی آن‌ها را انجام دهید و بهترین تجربه آموزشی را برای آن‌ها فراهم کنید.

در کل قبل از اینکه جلسه را به صورت آنلاین شروع کنیم یک سری موارد را قبل از اجرا باید رعایت کنیم. از جمله این موارد: اطمینان از اینترنت و پایدار بودن آن، تجهیزات اولیه که برای اجرا جلسه نیاز است. مثل هدفون و وبکم … این موارد را حتما باید قبل از خرید کلاس مجازی بدانیم که راحت تر بتوانیم بستر آن را برای جلسه آماده کنیم.

به حداقل رساندن طول ارائه

یکی از بدترین موردهایی که شرکت کنندگان را در طول یک جلسه خسته می کند طولانی شدن مدت زمان جلسه است. اطلاعات ارائه باید از قبل آماده شود. اگر کاربران نیاز به ارائه داشته باشند دسترسی ارائه دهنده را برای آنها پیش از شروع جلسه فعال کنیم. برای نمایش دادن نمودارها می توان از اشتراک گذاری صفحه نمایش برای هدایت اطلاعات استفاده کرد، بنابراین شرکت کنندگان میتوانند در یک صفحه باشند و به طور همزمان اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنند.

یک فرد آشنا بر سیستم مجازی قرار دهید

معمولا مدیریت یک بحث حضوری در جمع سخت تر از یک بحث مجازی است. بحث مجازی از استرس فرد می کاهد و اجازه می دهد شرکت کنندگان ۹۰% تمرکزشان را بر روی محتوا قرار دهند. در کنار ارائه دهنده یک تسهیل کننده لازم است که همه ی رخداد های کلاس را مدیریت کند. تسهیل کننده همچنین می تواند از یک سیستم رای گیری برای گرفتن نبض گروه برروی پرسش های خاصی استفاده کند و اطمینان حاصل کند که تمام صداها شنیده می شوند. همچنین اگر مشکلاتی در مواقع اجرا پدید آید حل این مشکلات به عهده تسهیل کننده است که مشکلات کلی برای همه کاربران و مشکلات فردی را حل کند. این مورد باعث افزایش سرعت با بهترین کیفیت در روند جلسه میشود.

ضبط بازخورد در زمان واقعی

پاد نظر سنجی را بر روی صفحه کلاس باز نگه دارید تا شرکت کنندگان در طول جلسه به روند جلسه و کیفیت آن رای دهند این مورد هم از خستگی و بی فعالیتی شرکت کنندگان جلوگیری میکند. هم موجب روند بهتر جلسه می شود. که این مورد بسیار چالش برانگیز است. همچنین شما میتوانید برای داشتن این ویدیو ها که بتوانید در پایان جلسه آن ها را بازبینی و بررسی کنید، این جلسات را ضبط و نگهداری کنید.

پایان جلسه و بررسی نتایج آن

در پایان جلسه، ارائه دهنده باید از همه شرکت کننده ها سوال جواب کند و نظر سنجی را بررسی و درمورد آن بحث گفت وگو کند، در نهایت جمع آوردی نهایی جلسه را در زمان مقرر شده به پایان برساند. اگر شما بهترین کیفیت را از کلاس مجازی می خواهید که بتوانید نفر اول در اجرای جلسات باشید بی شک خرید شما از کلاس مجازی، باید خرید کلاس مجازی ادوب کانکت باشد.

نکته هایی برای مدیریت کلاس آنلاین

 • قوانین و انتظاراتی که دارید را قبل از شروع شدن کلاس تنظیم کنید.
 • روال معمولی را داشته باشید.
 • مقابله با بی نظمی هایی که پیش می آید.
 • درگیر کردن تمام کسانی که در کلاس آنلاین وجود دارند.
 • روابط دوستانه و محکمی داشته باشید.
 • تشویق دانش آموزان در کلاس آنلاین.
 • با اعتماد به نفس بالایی شروع کنید.
 • انگیزه کسانی که برای یادگیری آمده اند بشناسید و مورد بررسی قرار دهید.
 • کلاس ها را طولانی نکنید و کوتاه و مختصر برگزار کنید.
 • از عنواین جذابی برای دوره های برگزاری خود استفاده کنید.
 • بهینه سازی کلاس خود را برای نمایش در موبایل انجام دهید.
 • استوری برد کردن ایده هایی که برای برگزار کردن کلاس های خود دارد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *