سرویس وبینار چیست؟

وبینار مخفف کلمه ی سمینار مبتنی بر وب است. سرویس وبینار چیست؟ یک وبینار، رویدادی مجازی و آنلاین است که بر بستر اینترنت که بصورت آنلاین برگزار می شود؛ مهم ترین ویژگی وبینارها تعامل، بحث و گفتگو و همچنین تبادل اطلاعات در لحظه است.

حتما بخوانید : وبینارها

وبینارها یا سمینارهای آنلاین، می توانند در قالب جلسه ی سخنرانی، کارگاه آموزشی یا پنل های گفتگو برگزار شوند. این جلسات آنلاین با هدف ارائه ی مطالب آموزشی از طریق یک نرم افزار یا پلتفرم مناسب برگزار می شوند.

هدف اصلی در هر وبینار راهنمایی، نمایش و یا آموزش است. اگرچه اکثر وبینارها به طور عمومی بیشتر به شکل بین سازمانی ( B2B ) برگزار می شوند، از آن ها می توان در راستای اهداف بازاریابی مشتریان ( B2C ) نیز استفاده کرد.

همچنین وبینارها امکان گفتگوی متنی و به اشتراک گذاری اطلاعات تصویری را فراهم می کنند. علاوه بر این، به اشتراک گذاری صفحه ی مدرس و شرکت کنندگان، ضبط شدن ویدیوی وبینار، و یا اجرای نظرسنجی ها هم از دیگر قابلیت های وبینارهاست. از طرف دیگر این امکان برای شرکت کنندگان وجود دارد که با گوشی موبایل خود بتوانند به راحتی، هر جا که هستند در وبینار شرکت کنند.

حتما بخوانید : آموزش استفاده از پرتال اختصاصی کارینوتک

وبینار آنلاین چیست؟

وبینار آنلاین، در حقیقت به معنای کنفرانس یا کلاسی است که در بستر وب به صورت آنلاین برگزار می شود. این ابزار آموزش الکترونیکی  امروزه به سازمان ها، ادارات، دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهت برگزاری وب کنفرانس و دوره ها و نشستهای آنلاین کمک شایانی می کند.
همچنین این خدمت با استفاده از نرم افزارهای قدرتمند BigBlueButton وAdobe Connect  ارایه می گردد.
سرویس های کلاس آنلاین و  وب کنفرانس ما، با بهره گیری از تکنولوژی HTML5 بر روی هر دو پلتفرم آموزش آنلاین بیگ بلو باتن و ادوبی کانکت روی تمامی مرورگر ها بدون نیاز به نصب اپلیکیشن قابل اجرا و بارگزاری می باشد.
در حال حاضر شرکت کارینوتک جهت برگزاری وبینار آنلاین، کلاس های آموزشی از طریق زیر ساختی ابری و با در اختیار داشتن ابزارهای متنوع ارایه سرویس های کلاس آنلاین و وبینار، قابلیت این را دارد که خدمات خود را پس از عضویت در سایت و انتخاب پلتفرم مناسب بر اساس نیاز متقاضیان ، بلافاصله پس از پرداخت در اختیار شما قرار دهد.

در صورت توضیحات بیشتر در خصوص سرویس ها، همکاران ما در کارینوتک آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

© کلیه حقوق این مطلب ( سرویس وبینار چیست؟ ) مطعلق به رسانه کارینوتک می باشد. هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.